• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Reloaded 36l

pisces

Kertész szaki
Sziasztok!

Elvileg ő lenne a második növényes összeállításom. Valójában az első és fél.
Ugyanis az első berendezett akváriumot 3 hét után nagyon gyorsan szét kellett kapnom munka, ország és életmód váltás miatt. Mostanában kezdek visszatérni a régi kerékvágásba, itthon, menyasszonyommal.
Minden technikai felszerelés a padláson pihent két és fél évet letakarva, mivel tudtam, hogy azokra még szükségem lesz.
Annak idején ámulatba ejtett @attibva Small Japanese aquatic garden | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community akváriuma. Valami hasonlót szeretnék, ágas, fás, bokros, füves. Viszont valamiért ragaszkodom a Blyxa japonica-hoz, mindenképpen ilyet szeretnék. Ami aggaszt, hogy fás elrendezésben nem nagyon láttam még ezt a növényt, és elképzelni nem tudom, hogy mutat majd ebben a kis akváriumban. (Volt az előzőben is, kövek között, de ugye 3 hét alatt nem történt sok változás)
Az utóbbi hetekben apránként, alaposan átgondolva beszereztem minden fontos dolgot, ami szükséges az újrainduláshoz. Kicseréltem a szűrő, reduktor tömítéseit, új szűrőcső, stb.
Tehát minden technikai feltétel adott. Jelenleg a szekrényben elpakolva várják első munkanapjukat a különböző felszerelések, mégpedig:

Akvárium:
45x27x30 (36l)

Szűrés:
Eheim 2071 (Seachem Matrix, E.Substrat Pro, S.Seachem Purigen)

Világítás:
ADA Aquasky 451 LED

CO2:
2kg-os palack (beszerzés folyamatban)
Papillon reduktor
Aquamedic mágnesszelep
ADA visszacsapó szelep
Kerámia diffúzor (gondolkodom rajta)

Talaj:
ADA Power Sand S
ADA aljzat adalék kimérve (Penac W, Penac P, Tourmaline BC, Bacter 100, Clear Super)
ADA Aqua Soil Amazonia
ADA Aqua Soil Powder Amazonia

Dekor:
Red Moor

Tápozás:
Green Aqua Micro, Macro, Easy Life Carbo

Vízkezelők:
D&D RO vízlágyító készülék 190l/nap
D&D nyomásnövelő pumpa

Adalékanyagok:
SaltyShrimp Mineral GH/KH+
ADA Green Bacter

Növények:
Eleocharis parvula
Blyxa japonica
Hydrocotyle tripartita (japan)
- ?
- ?

Halak, garnélák később.

Hamarosan jelentkezem a berendezéssel!
 
Utoljára módosított:
Gyenge PS tudással elkészült a vázlat:

vázlat, on Flickr
Nekem túl szabályos az átmenet a növénytípusok között. Mintha vonalzóval lenne húzva. De ez lehet, csak a vázlaton ilyen, a valóságban más lesz.
Fából többet használnék, talán valami növényt is tennék rá.
Összességében tetszik a hangulat, amit szeretnél.
 
Nekem túl szabályos az átmenet a növénytípusok között. Mintha vonalzóval lenne húzva. De ez lehet, csak a vázlaton ilyen, a valóságban más lesz.
Fából többet használnék, talán valami növényt is tennék rá.
Összességében tetszik a hangulat, amit szeretnél.
Én szóltam hogy gyengén sikerült :) persze a valóságban vadabb lesz az összkép és a fát is nagyobbnak kell képzelni.
A lényeg, hogy bal oldalt lenne pár Blyxa bokor, körülötte parvula mező, és pár Hydro csomó lenne az átmenet.
 
Én szóltam hogy gyengén sikerült :) persze a valóságban vadabb lesz az összkép és a fát is nagyobbnak kell képzelni.
:) igen, sejtettem, hogy nem a képzelet, hanem a technika szabott határt :)
Így viszont kíváncsian várom az élő verziót.
 
Tegnap kiválasztásra került a fa dekoráció. Szavazásra bocsátom az elhelyezését.
Nagyon nem mindegy melyiket választom, mivel mindkét esetben vágnom kell belőle, hogy a harmadban maradjon, ne középen. A barna léc az akvárium széle.

1 by fisherking3, on Flickr

2 by fisherking3, on Flickr
 
Tegnap kiválasztásra került a fa dekoráció. Szavazásra bocsátom az elhelyezését.
Nagyon nem mindegy melyiket választom, mivel mindkét esetben vágnom kell belőle, hogy a harmadban maradjon, ne középen. A barna léc az akvárium széle.

Nem rakod bele az üvegbe? Teljesen mást fog mutatni, sokkal jobban látszanak az arányok.
 
Nem rakod bele az üvegbe? Teljesen mást fog mutatni, sokkal jobban látszanak az arányok.
Ez egy hosszú történet, de most erre nincs lehetőségem. A fa és az üveg között 200 km távolság van :D
Egyelőre egy hordóban áztatom, közben járatva a szűrőt is, bacikultúrával tuningolva.
 
Ez egy hosszú történet, de most erre nincs lehetőségem. A fa és az üveg között 200 km távolság van :D
Egyelőre egy hordóban áztatom, közben járatva a szűrőt is, bacikultúrával tuningolva.
Szerintem addig ne vágd, amíg nem látod az üvegben hogy mutat.
Vagy itt is van egy csavar a történetben? :D
 
Uraim és Hölgyeim! A Mátrix újratöltve! 2015. 06. 15.-én.

Power Sand S



Amazonia és a tetején 1cm réteg Powder Amazonia



(Nekem még mindig parvula) Mini



Blyxa japonica, Cryptocoryne parva, Hydrocotyle tripartita, a vöröset még a boltban sem tudták. Várom a tippeket.



Nagyon megéri!



Ültetés után





A Hydrocotyle tripartita még nincs bent. Nem tudom eldönteni hova tegyem. Addig jó helye van egy másik akváriumban.
A Twinstar Mini még NEM üzemel! Csak bedobtam, hogy később ne kelljen piszkálni. Az 5. napon fogom indítani.
Részleteket később írok.

Szeretnék egy moderátort megkérni hogy az utolsó képet tegye be borító képnek. Valamint ha lehetséges, a növénylistát módosítani az első hozzászólásban. Köszönöm!

Üdv mindenkinek!
 
Utoljára módosított:
Talaj nélkül a középső elrendezésre voksoltam volna, de feltöltve, beültetve bitang jól néz ki a harmadik típusú elrendezéssel is.(y)
A növényekből a blyxa és a tripartita nálam fő kedvencek. Az ültetés is nagyon profin sikerült, pár hét és összefüggő gyeped lesz. Remélem, a talajon fekvő ágakat nem takarja el teljesen.
Na, senki nem tippelt a vörös növényre? Pl ludwigia repens rubin/ esetleg glandulosa vagy althernantera reineckii?
Ludwigia glandulosa - Tóalma | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community

Szóval mindent egybe vetve, őrült klassz kis elrendezés lett, gratulálok. További algamentes sikereket.
 
Szóval mindent egybe vetve, őrült klassz kis elrendezés lett, gratulálok. További algamentes sikereket.
Köszönöm szépen!

A vörös növényt Hygrophila polysperma rosanervig -ként adták el. De csak tippelt az eladó, én meg beleegyeztem. Meglátjuk mi lesz belőle. Mindjárt teszek fel képet róla.
 
@star67 -el egyetértve, nekem is a 2-es verzió tetszett legjobban "üresben", de ez is jónak tűnik.
A crypto parva nem tudom, mennyire fog érvényesülni ott hátul, de pár hét és kiderül, az aci minire kíváncsi leszek, hogy a Tropica oldalán írt 3-5 cm magassága hogy alakul, ollót kell majd csattogtatni, mert a talajon lévő ágakat kár lenne eltüntetni, túl szép ahhoz(y)
 
Egy kis technikai információ:

A talaj fele már egyszer volt használva, nem túl sok ideig.

Szűrő: Nemrég jutottam hozzá egy Eheim 2073 szűrőhöz, sok hasznos bacival. Ebben a két alsó tálcát kicseréltem a 2071 két tálcájára, amiben S. Matrix és Substrat pro van. A felső tálcát meghagytam, szintén Substrat pro-val, kicsit átöblítve akvárium vízzel, friss perlonnal és regenerált Seachem Purigen-nel. Az alsó két tálca már járatott volt 1 hónapig műanyag hordóban, ADA Green bacter adagolva, vízcsere kb hetente. A fejet is kicseréltem 2071-re, amíg meg nem erősödnek a növények, aztán megy a 2073 feje vissza.
Te jó ég! 29-szeres megforgatás óránként! 4,5 liter szűrőanyaggal. Itt nem lesz hiba, az tuti ;)

Vízcsere: A bejáratott szűrő és talaj miatt 2 naponta cserélem a vizet. Víztesztek még nincsenek, igyekszem beszerezni. Egyedül a TDS-t tudom mérni. A friss RO víz 9-es értéket mutat. Feltöltés után 30 körüli az érték, másnap már 60-70. Green bacter 4 csepp/vízcsere

Világítás: 6 óra

Tápot ma adtam először 2ml GA mikro, makro. Ez a gyakori vízcsere mellett nem sok, de első héten talán nem árt. Utólag olvasgatva, lehet jobb lett volna ADA tápozni. Majd ha ez kifogy ..

CO2 tesztelés alatt. Figyelem a tartós tesztet, de ilyen kicsi akváriumban nagyon nehéz jó helyre tenni. A Do Aqua diffi olyan jól porlaszt, hogy mindenhol kis buborékok szállingóznak. kb 50 bubi/perc

Az Eleocharis acicularis-on már látszanak a kis hajszálgyökerek. A hőmérő 24 fokot mutat.

További szép napot! Üdv mindenkinek!
 
Back
Oldal tetejére