• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Return to the garnéla vellness

zegigyerek

Főkertész
Szervusztok!

2 éve munkahelyi elfoglaltságom miatt felhagytam az akvakertészkedéssel, de most úgy hozta a sors és a hiányérzet, hogy ismét itt vagyok.
Első lépésben csak egy kis növényes-garnélás akváriumot raktam össze, de magamat ismerve lesz ebből még más is.
Egy-két adat:
30x30x30-as kocka, sima üveg.
Technika:
Waldbeck Clearflow külső szűrő 400 l/h forgatással, benne gyári szivacs, Seachem Matrix és perlon.
Aquael Leddy Smart Plant 6W-os LED és egy Xilong 48 LED-es lámpa. Kb. 1100 lumen a kettő.
CO2 egyelőre nincs, de tervben van egy kispalackos szett.
JBL Kugel tápgolyók és Dennerle Scaper's Soil talaj.
Dekor: Indiai megkövesedett fa, Red Moor.
Növények:
Jávai moha, Hydrocotile Tripartita, Anubias Cryptocoryne pygmea, Staurogyne repens, Monte Carlo TC, stb.
Red Cherry garnélák.
4 hete indult, 3 napja kerültek bele a garnélák, köszönik, jól vannak.
Nem szívesen teszek fel róla képet, mert iszonyatosan béna fotós vagyok valamint csak telóval tudom egyelőre fényképezni, de valami elképzelésetek legyen a mostani helyzetről.
Kicsi akvárium.jpg
 

Attachments

  • upload_2018-3-8_9-44-15.jpeg
    upload_2018-3-8_9-44-15.jpeg
    30.7 KB · Megtekintések: 8
Szervusztok!

2 éve munkahelyi elfoglaltságom miatt felhagytam az akvakertészkedéssel, de most úgy hozta a sors és a hiányérzet, hogy ismét itt vagyok.
Első lépésben csak egy kis növényes-garnélás akváriumot raktam össze, de magamat ismerve lesz ebből még más is.
Egy-két adat:
30x30x30-as kocka, sima üveg.
Technika:
Waldbeck Clearflow külső szűrő 400 l/h forgatással, benne gyári szivacs, Seachem Matrix és perlon.
Aquael Leddy Smart Plant 6W-os LED és egy Xilong 48 LED-es lámpa. Kb. 1100 lumen a kettő.
CO2 egyelőre nincs, de tervben van egy kispalackos szett.
JBL Kugel tápgolyók és Dennerle Scaper's Soil talaj.
Dekor: Indiai megkövesedett fa, Red Moor.
Növények:
Jávai moha, Hydrocotile Tripartita, Anubias Cryptocoryne pygmea, Staurogyne repens, Monte Carlo TC, stb.
Red Cherry garnélák.
4 hete indult, 3 napja kerültek bele a garnélák, köszönik, jól vannak.
Nem szívesen teszek fel róla képet, mert iszonyatosan béna fotós vagyok valamint csak telóval tudom egyelőre fényképezni, de valami elképzelésetek legyen a mostani helyzetről.
View attachment 50833
Egy-két képnek kinéző valami.
83c3013ec1da38b64bcfe606046e1a9a.jpgbea539c933d467aea5c154928c3736fb.jpg9576cb18bdaff3e552f075d1d5f53e73.jpg8ba750457595e103bfe4c19d23b5dac1.jpg

Tapatalkkal küldve az én PRA-LX1 eszközömről
 
Mostanában csomószor látom itt a fórumon a Waldbeck márkát, nézegettem, ez a SunSun termékek "európaisított" (de hülye szó) változatának tűnik... a tiéd Made in China? :)
 
Mostanában csomószor látom itt a fórumon a Waldbeck márkát, nézegettem, ez a SunSun termékek "európaisított" (de hülye szó) változatának tűnik... a tiéd Made in China? :)
Kici szárga.

Tapatalkkal küldve az én PRA-LX1 eszközömről
 
Az akvárium életében sok változás nem történt, legfeljebb annyi, hogy ezidáig algamentesen működik, a növények nőnek, terjeszkednek.
A héten a szűrőbe bekerül még fél liter substrat pro (köszönöm Classis Look fórumtársnak), így már egy liter jó minőségű biológiai szűrőanyag lesz benne.
Szintén a héten sor kerül egy kis fazonigazításra is, mert kezd dzsungelesedni.
Az RC-k és a Razbora kubotai-k jól meg vannak egymással, már láttam petés garnélákat is.
A tápozásról előzőleg nem írtam, így most pótolom: Tropica specialized adagolok napi bontásban, valamint kap egy kis Excel-t is szintén naponta. Egyikre sincs panasz.
Tervben van egy Co2 beszerzése, de ebbe a nanoba lehet, hogy a Aquario Neo CO2 kerül, majd a nagyobb (még nincs, de lesz) kap majd komolyabbat.
Két hevenyészett kép:
upload_2018-3-12_11-54-58.jpegupload_2018-3-12_11-55-26.jpeg
 
A mai napon a kis 30-as átlépett a high-tech kategóriába. Legalábbis ami a technikát illeti.
Kapott még egy LED világítást és egy Aquario Neo co2-t.
Most a tápozáson gondolkodom, mert eddig Tropica Specialized tápot használtam, lehet áttétek GA tápra.
 
A mai naptól megy a GA mikro-makro, valamint bekerült egy Reineckii mini az akváriumba, hogy megbontsa a zöld árnyalatok némi egyhangúságát.
Ennyi változás történt, az akvárium növényei és más élőlényei jól vannak, az RC-k sokasodnak.
 
Sziasztok!
Történt egy kis átrendezés az akváriumban. Alább lesznek telós képek.
Úgy látom beállt a rendszer, a növények meghálálják a CO2 rendszert és a GA tápokat.
Nincs alga, mindenki egészséges és jól érzi magát.
Sajnos a kép nem adja vissza az igazi mélységet és látványt, de egyelőre csak telóval tudok fényképezni.
Háttér fólia tervben van.7f7b1c55ff9369b651f71735289ac897.jpg924d2e8dc96856e43d583cd0dcce03ae.jpg
 
Sziasztok!
Régen jelentkeztem, így egy pár szó az akváriumról:
A szűrés változott, kapott egy Eheim 2213-ast, tele Substrat pro-val. Tökéletes.
Viktor tanácsát megfogadva a Tropica co2 egyfolytában megy, nincs tökörészés, állítgatás. A növények meghálálják, mert szinte hetente kell nyírni őket.
Úgy látom, beállt minden, heti egy vízcserével, GA tápokkal, co2-vel.
Akkor egy-két telós kép.
21c4dd0ff990c7040409fd2388881e95.jpg23e890f645ca61dd6cf558ddd733f941.jpg89c9646c8f8a9eb5a5b5b631ee386b76.jpg
 
Back
Oldal tetejére