• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Stoneage

Sam Carter

Kertész szaki
Üdv!

Pár hónapja olvasgatom a fórumot,tanulgatok, s bár van egy halas akim(ami átrendezés előtt áll hála a fórumnak), gondoltam belefogok egy garnélásba is.
Első akvarisztikai kalandom egyike lett így ez a kis nano, kezdő próbálkozás, ehhez mérten kérem a kritikát :D

Akvárium: h37 sz25 m19 kb 17L

Légpumpa(noname)

Szűrő:Resun Magi 200 szivacs+aqua clean
ajánlott akváriumméret: 25-40 l
teljesítmény: 200 l/h
fogyasztás: 5 W

Növények: Anubias nana, Riccia, Lángmoha, Altherna reineckii mini, meg egy valami amit nem tudok azonosítani

Világítás:1db Ledizzó, 10óra világolás naponta
teljesítmény: 3W
Fényáram:260 lm
Élettartam: 50000 óra
Led szín: hideg-fehér
Színhőmérséklet: 6500 K

Berendezés: fehér dekorkavics, főtt bükkgyökér ala Ani, zöldes agyagpala

Állatok:
1 Amano garnéla (sajna a párja öngyilkos lett a 2. napon :( )
2 Rili garnéla
5 Blue velvet garnéla
5 piros Sakura
1 Csigaevő csiga(a bekerült konkisztádorok ellen :D)

Kb 1 hónapot ment az aki az első lakókig, BioStarttal megsegítve, utána az első 2 lakó majd a héten a többi.

És egy pár kép a kezdetekről mostanáig:

650379241001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

147004443002_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

1308178235003_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSCN1444_0825_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

009_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

012_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

013_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

1217246648014_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

015_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


A fotók minősége nem a legjobb, a gépemtől csak ennyi telik, a garnélák gyorsak mire kattan az időzítő már elspuriznak :D
Az egyik riccia meg felszakadt mire fotóra került sor :rage:

Elsőre ennyi :shame:
 
Szerintem sokkal utosebb lenne ha kovek kozott inkabb gyep lenne, csakugy mind az 'eredetinel'! :)
 
Ma reggelre elpusztult az egyik piros sakura :( nem tudom mi baja lehetett, a vízteszt jó, ennivaló volt, a többiek jól vannak. Remélem több nem lesz ilyen.
 
Nah hát úgy állok jelenleg, hogy a belső szűrő le lett cserélve mert nem igazán adta a szokásos vízmozgást, nem tudom mi baja, a szivaccsal ment de ha visszakerült a gyantatasak már szinte alig mozgott, jelenleg egy Aquael fan mikro plus megy 250l/h, közben sajna még két sakura elhalálozott :( de van örömteli hír is 2 rili bepetésedett :) most viszont azon agyalok hogy a kicsiket nem fogja-e beszívni a szűrő??? Mondjuk ennek olyan a kialakítása hogy mindenhol fed a szivacs ahol bemehetnek, de azért tartok tőle. Valaki aki nálam okosabb ilyen téren, megnyugtathatna :D
 
Tegnap végre megláttam az újszülött garnikat, kapásból 12-őt számoltam meg, remélhetőleg több is van de oly aprók h simán elbújnak :) ezek szerint csak jól érzik magukat ha már családosodtak, s láttam egy másik petés nőstényt is ;)
 
Az akvárium kezdi elveszteni az eredeti formáját, főként h telepakoltam növényekkel, újratervezés alatt, addig olyan gyűjtőmedence féle garnikkal.
De azért egy zellervacsora befigyel :) A minőségért bocs.

vacsora2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

vacsora_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Sajnos ez az aki a végéhez ért, a lakók elpusztultak ma :( (rovarirtás volt és hiába volt lefóliázva az aki, valamennyi gáz valószinűleg mégis bejutott s nem reagáltak jól rá :( )
Így a napló létjogosultságát vesztette, kéretik a befejezettek közé tenni.
Aztán majd indul egy restart másnéven. :)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére