• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes ŞųɱɱęŗĻąŋᶁ

Én a ragasztásra tippelnék, jobb ötletem nekem sincs sajnos, szabad szemmel nem látok rajta én sem olyan helyet ahol esetleg ereszthetne.


Létezik új fajta? mágneses keverő? miket emlegetsz :D
Ez az új holder... persze ezzel is vannak kétségeim, szerintem totál belóg a vízbe...
X adagoló.jpg

a mágneses keverővel is lesz fejvakarás majd, mert magasabb mint az eredeti tartó, így szerintem biztos átkell majd csövezni mindent....
 
Ez az új holder... persze ezzel is vannak kétségeim, szerintem totál belóg a vízbe...


a mágneses keverővel is lesz fejvakarás majd, mert magasabb mint az eredeti tartó, így szerintem biztos átkell majd csövezni mindent....

Ja igen, így már megvan, részemről ezt kihagyom az biztos, nagyon csúnya megoldás és biztosan belelóg a vízbe. A jelenlegi ami van szerintem nagyon jó, minimalista, alig látszik és a funkcióját jól ellátja, csak néha picit ereszt :D
 
Ja igen, így már megvan, részemről ezt kihagyom az biztos, nagyon csúnya megoldás és biztosan belelóg a vízbe. A jelenlegi ami van szerintem nagyon jó, minimalista, alig látszik és a funkcióját jól ellátja, csak néha picit ereszt :D
igen, nekem sem tetszik, az előd stílusosabb... ezért írtam korábban, hogy akkor inkább nem kötöm rá a vasat, adagolom manuálisan... hátha akkor nem nyomja szét a cuccot....
 
Szerintem mindegyik megoldás ronda. Számomra a legelviselhetőbb a sima U alakú üveg vagy mióta eltörtem egyet azóta az akril változat.
 
Szerintem mindegyik megoldás ronda. Számomra a legelviselhetőbb a sima U alakú üveg vagy mióta eltörtem egyet azóta az akril változat.
Miert nem veszel ilyet?

CO2ART fém CO2 U-csatlakozó (20 mm)

2 790 Ft

1708085276195.jpeg

 
Teljesen mindegy milyen U csatlakozók vannak, a chihi csövek nem mennek rá... fémes beütés meg egyáltalán nem hoz lázba.
Miert nem megy rä a chihi csö?Forralj vizet,es abba hagyd a csövet 10mp-ig,es utäna mär rämegy!
 
Miert nem megy rä a chihi csö?Forralj vizet,es abba hagyd a csövet 10mp-ig,es utäna mär rämegy!
Minden csövet melegvízzel szoktam felrakni, a chihinek a 2/4 mm-es csövét se volt egyszerű felrakni, nemhogy egy 4/6mm csatlakozásra felrakni.
Értékelem az erőfeszítésed, de zárjuk azzal, hogy egyáltalán nem akarok U csatlakozókat.
 
Minden csövet melegvízzel szoktam felrakni, a chihinek a 2/4 mm-es csövét se volt egyszerű felrakni, nemhogy egy 4/6mm csatlakozásra felrakni.
Értékelem az erőfeszítésed, de zárjuk azzal, hogy egyáltalán nem akarok U csatlakozókat.
Használtam én is üveg U csatlakozókat, de mindig törés volt a vége, ahogy akasztottam le, véletlenül megfeszült és már pattant is el a hajlításnál, ezért mondtam le róluk, ez a chihiros egyébként tökéletes megoldás, egyből meg is vettem mikor megjelent mert elegáns is, nem lóg a vízbe semmi legalább. :) Ma kicsit fogkefével megkevéltem a víz fölé lógó részét és úgy tűnik hogy csak alulra volt visszakúszva az iron tápja mert lejött viszonylag. Az akváriumról a ragasztó részét nem szedtem le, de majd sort kerítek arra is, hogy hátha csak vissza szivárog adagolás közben a peremen és kívül olyan. Lehet, hogy mégsem a ragasztás már az újak esetében, csak szimpla visszaszivárgás, még ellenőrzöm ha lesz egy kis időm rá :)
 
Miert nem megy rä a chihi csö?Forralj vizet,es abba hagyd a csövet 10mp-ig,es utäna mär rämegy!
Minden csövet melegvízzel szoktam felrakni, a chihinek a 2/4 mm-es csövét se volt egyszerű felrakni, nemhogy egy 4/6mm csatlakozásra felrakni.
Értékelem az erőfeszítésed, de zárjuk azzal, hogy egyáltalán nem akarok U csatlakozókat.
Az a chihi cső engem is szívat (vagy az Ati) pláne ha értelmetlen merevítéses és egyéb nehézségeken keresztül kel bevezetni.
ha kicseréled a tápadagolónál a csatlakozót sima levegőtoldóra akkor több lehetőség közül lehet választani csak figyelni kell hogy ha beleér a cső a vízbe akkor legyen visszafolyásgátló a rendszerbe.
 
Az a chihi cső engem is szívat (vagy az Ati) pláne ha értelmetlen merevítéses és egyéb nehézségeken keresztül kel bevezetni.
ha kicseréled a tápadagolónál a csatlakozót sima levegőtoldóra akkor több lehetőség közül lehet választani csak figyelni kell hogy ha beleér a cső a vízbe akkor legyen visszafolyásgátló a rendszerbe.
ez tiszta sor, ha belóg a vízbe, akkor visszafolyásgátló. De maradok olyan megoldásnál, ahol nem lóg be semmi... 😊
Több mint valószínű, hogy egyenlőre kihagyom a vasat a sorból, leváltom másra, talán kiderül, hogy tényleg az nyomja e szét a cuccost.
 
Egyébként meg itt jön képbe az, hogy teljesen felesleges a mágneses keverő is, mert igazából csak a vasat meg a mineralt kell kevernie... a többin semmit nem kell keverni.
 
Megrendeltem a mágneses tápkeverőt... hát nem gondoltam volna, hogy 32e.-be fog ez fájni. szerintem túl tolták az árát... :rolleyes:
 
szerintem túl tolták az árát.
Úgy hogy 150 USD-ről van leértékelve.
Milyen visszafolyásgátlót vettél? Chihirosnál nem láttam ilyet. A sima CO2-höz valót? Én ezen még mindig le vagyok kicsit akadva, működési elvéből adódóan nem igazán értem hogy tud ez visszafolyni. Ha vissza tud, akkor teljesen mindegy, hogy beleér-e a cső vége a vízbe vagy sem.
De ha vissza tud folyni, akkor már rég rossz az egész, hiszen így pontatlan lesz az adagolás.
 
Úgy hogy 150 USD-ről van leértékelve.
Milyen visszafolyásgátlót vettél? Chihirosnál nem láttam ilyet. A sima CO2-höz valót? Én ezen még mindig le vagyok kicsit akadva, működési elvéből adódóan nem igazán értem hogy tud ez visszafolyni. Ha vissza tud, akkor teljesen mindegy, hogy beleér-e a cső vége a vízbe vagy sem.
De ha vissza tud folyni, akkor már rég rossz az egész, hiszen így pontatlan lesz az adagolás.
nem vettem, nekem mindig van itthon... csak az ADA-ban bízom, így mindig azt veszek.
 
Amikor még használtam tápadagolót, akkor én a @TZ féle csőrögzízőt használtam, ami elég kompakt, hogy ne bántsa az ember szemét, és soha nincs vele gond, mert magát a csövet hajtja olyan alakúra, hogy átbukjon az akvárium felett. Meg alig szélesebb, mint a négy cső együtt. ;)
Sajnos nem igazán van róla jó képem, de tényleg pöpec szerkezet...
1000008477.jpg
 
kezdek pipa lenni a Chihire... több mint 3 hete adtam le a rendelésemet és a mai napig nem kaptam kézbe, pedig a nyomkövető szerint repülővel jön. Ilyenkor 1hét után már kézhez szoktam kapni... 6.-a óta Hollandiában dekkol a csomagom, azt se értem, hogy került oda ilyen még nem volt, és ott vámkezelték. Aztán ennyi... Írtam is nekik, de ők csak annyit válaszolnak, hogy nagyon sajnálják és legyek türelmes, hamarosan megkapom. Egy bizonyos pontig türelmes tudok lenni, de aztán... 😁
Na mindegy...
közbe vettem egy Chihi pengés algakaparót is olyan akváriumra, ahol nem akarnám az ADA kaparót használni... hát nekem ez a kaparó, nagy csalódás. Kényelmetlen a fogása is, olyan bumszli a feje ami természetesen, nagyobb szögbe van hajlítva mint az ADA, ezáltal baromira használhatatlan, mert csak csikorog a penge az üvegen, nem lehet vele egyenletesen tologatni... A pengéje sem egy minőség, szóval az ADA még mindig a favorit! :)
 
kezdek pipa lenni a Chihire... több mint 3 hete adtam le a rendelésemet és a mai napig nem kaptam kézbe, pedig a nyomkövető szerint repülővel jön. Ilyenkor 1hét után már kézhez szoktam kapni... 6.-a óta Hollandiában dekkol a csomagom, azt se értem, hogy került oda ilyen még nem volt, és ott vámkezelték. Aztán ennyi... Írtam is nekik, de ők csak annyit válaszolnak, hogy nagyon sajnálják és legyek türelmes, hamarosan megkapom. Egy bizonyos pontig türelmes tudok lenni, de aztán... 😁
Na mindegy...
közbe vettem egy Chihi pengés algakaparót is olyan akváriumra, ahol nem akarnám az ADA kaparót használni... hát nekem ez a kaparó, nagy csalódás. Kényelmetlen a fogása is, olyan bumszli a feje ami természetesen, nagyobb szögbe van hajlítva mint az ADA, ezáltal baromira használhatatlan, mert csak csikorog a penge az üvegen, nem lehet vele egyenletesen tologatni... A pengéje sem egy minőség, szóval az ADA még mindig a favorit! :)
Én is megvettem az ADA-t. Szakad rólam a víz amikor használom. Még karcmentes az üveg. :D Általában a Dennerle szivaccsal takarítom az üveget és talaj közelbe használom a kaparót.
 
Back
Oldal tetejére