• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

The Pillars of Creation

nebula

VIP kertész
ahogy azt említettem, egy ideje már eldőlt, hogy újratervezés következik a kockában. hát íme, nézzétek, micsoda scape-t építettem.

pillars1.jpg

pillars2.jpg


:D :D

najó, ez nem én voltam, valaki megelőzött. :)
[btw: tudtátok, hogy kb. hatezer évvel ezelőtt ezek a szépségek megsemmisültek egy szupernova-robbanásban? szerencsére azonban hétezer fényévre vannak, így még mi kb. ezer évig nézhetjük őket, ha tudjuk. :)]
0th_1.jpg

0th_2.jpg


folyt. köv. holnap.
azt nem mondom, hogy hasonló volt a célom, inkább a névadási ceremónia közben ugrottak be. annyiban voltam csak biztos, hogy oszlopokhoz hasonlatos dolgokat akarok a tankban viszontlátni - nyaggattam is @viktorlantos t a seiryu és annak kalapáccsal vagy flexszel kapcsolatos viselkedését illetően :)

most végülis csak két gyors telefonos fotó, mivel a munkálatok nem értek véget - egyszerűen nem volt időm rá, ugyanaz történt, csak súlyosbítva, garnélákkal, mint az előző átrendezésnél: amikor kiszedtem az összes növényt [az elatine kivételével, erre még visszatérek], fel kellett fedeznem kb. 100, 2-3mm-es RC kölket ide-oda száguldozni abban az eszméletlen mennyiségű dzsuvában, ami felgyűlt ebben a majd' hat hónapban.

és hát nehéz volt kiszedni őket. sajnos, nem is mind sikerült, se teaszűrővel, se levegőcsővel, se sehogy, úgyhogy néhányan sajnos rossz véget értek, de a nagyját kimentettem - viszont azóta is vödörben állnak, elég koszos a víz, úgyhogy csak reménykedhetünk, hogy túlélik - mivel miattuk - meg az elatine miatt - nem sikerült befejeznem az ültetést.

az elatine ugyanis a kezdeti egyetlen pici szálacskából egy jó 12cm hosszú és 4-5 cm széles szőnyeggé nőtt, aminek a vastagsága néhol 2-3 centi is lehetett. ezt próbáltam a lehető legkisebb darabokra szedni, ennek megfelelően ritka ocsmányul sikerült az ültetés sajnos, nem vagyok rá büszke, de így sikerült. viszont emiatt még este kilenckor csak az elatine, a marsilea és a tenellus volt a tankban, a többi növény még ázik.

a halak szerencsére nagyon könnyen kijöttek - az endlereket kb. kézzel is kiszedhettem volna, nem zavartatják magukat, ha az oldalukat vakargatom se :)
az otok is viszonylag könnyen kijöttek, a szűrőnek a vödörre kötése viszont komolyabb fejtörést okozott, de végül azért csak sikerült, így most legalább a halakért kevésbé aggódom, ők kivárják szépen a sorukat.

szóval a két fotó:
 
Érdekes hardscape. Nekem a Stonehenge ugrott be elsőre (a keresztbe tett köveken nélkül is)
Kíváncsian várom a folytatást!

Halak ügyében nagyon szerencsés vagy :D én 4 oto-t, majd egy óráig vadásztam. (annyira féltettem őket...)
A jobb oldali hátsó kő forgatásán nem gondolkodtál? Kicsit furán néz ki a vágás nyom, vagy mi a szösz az ;) (bocs hogy beleszólók:rolleyes:)
Egyébként meg tetszik, kövezzenek meg... (ha kérhetem Light pagoda-val o_O)
 
forgott az már mindenfele, majd meglátjuk, víz alatt mit mutat, mert formában viszont így kéne állnia... az a szösz az flexnyom, de meg van dolgozva minden irányban. kalapáccsal már nem mertem nekimenni, mert legalább öt ígéretes darabot sikerült szilánkokra durrantani flexnyom lepattintgatás közben.
 
Csak egy gondolat és savazás,annak ellenére hogy nem írtad kinek mi a véleménye :p:
lehet hogy nem jó szögből jött a fotó de nekem egy picit alacsonynak tűnik a kompozíció.Aztán nézegettem hosszan a képet és rájöttem hogy nem a magassággal van elsősorban a baj hanem a kövek nem ducibbak.Mert ha a kövek vastagabbak lennének akkor nem volna zavaró a magasság,de így folyton mivel csúcsos a dolog felfelé vezeti a szemem.
Leget direkt akartad ilyenre,nem tudom de mehetett volna egy kicsit feljebb is a domb.
Mi a talaj alatta,látom a dekorhomok száműzve lett :D
Na megnézem majd élőben is úgy úgy is tök mást mutatnak az akváriumaid (y)
 
Jaaaaaaaaaa kérem szépen ez így mindjárt más :eek::eek:
Nagyon jó lett,most már biztos hogy megnézem élőben is :D(y)(y)
 
végül eljött az idő: végképp sutba vágtam az összes elvemet - a kocka is elhagyta a low-tech megjelölést :)

ismét @keszalvo segítségével egészítettem ki persze a szettet, de ma reggel óta egy citromsavas rendszer cicereg a medence mellett. ráadásul ez a hiper-advanced killer-féle verzió, töltőszeleppel, amit szódásszifonnal megnyomva 5 perc alatt feltermeltük az üzemi 2 baros nyomást, szóval mint az álom eddig, meglátjuk, ereszt-e valahol vagy ilyesmi.

a difi meg*****ott egyszer azért, rá kellett jönnöm, itt nem fog működni a szűrő, mint reaktor - mivel oldalpolcos, nincs akkora szívóhatás, hogy a bubikat leszívja a felső visszafordítón túl is, így ott összegyűltek és megszakadt a szívás - még szerencse, hogy ott matattam egy ideig, így észrevettem, hogy a szűrő ürül lefele - a tank meg telik megfele :)

sajnos kicsit meglöktem a balfaszkodás közben a bal oldali középső követ, így már kicsit kócos lett a scape, de elég nehéz lenne helyreállítani, mert a talajt is jól meg kéne mozgatni, úgyhogy így marad.

9th_1.jpg

9th_2.jpg

9th_3.jpg


meglepő módon a tank még csak 9. napját tapossa... nekem többnek tűnt :)
 
a fénymérési eredmények a kockában, és a következtetéseim hozzá.

a lámpatest kb 10 centire van a felszíntől, a led chip maga 12-13 centire lehet, a fényérzékelő vastagsága szintén 3cm, szóval legyen 10cm a távolság.

1. közvetlenül az egyik spot alatt
2. a felszín közepén, a spotok vakfoltjánál

1. 19200 lux
DSC_0241.jpg


2. 11390 lux
DSC_0242.jpg


ami, ha minden igaz, 350 lumen körüli értéknek felel meg - és ez egy két éves spot eredménye, ami gyárilag 400 lument tud [kb eddig 5500 órát világítottak összesen].
 
valamelyik erőszakos disznó :) itt nehány napja képeket követelt. hát engedve a nyomásnak:
36th_1.jpg

36th_2.jpg


ez utóbbit kicsit megvágtam, mert amióta megy a céókettő, azóta nagyon szép szabályos sűrű gömbölyű ecsetpamacsok fejlődnek mindenfele... :(
 
jubileumi 50. nap.
50th_1.jpg


monnyuk hogy az elatine-nak tetszik a hely. nekem meg ő. :)
a montevidensisszel marha nehéz bírni, most is látszik, hogy a hétvégi tépkedés után ottmaradt két szál jobbra a hőmérő közelében. szombaton még nem is látszottak ki a tenellus alól.

a köveimen meg jon az ecset. és nem teljesen értem, mostmár nincs ingadozó co2 se, az áramlást is visszavettem, amennyire csak lehetett, már épp csak csordogál. de a kisebb kövek mind ecsetesek.
 
(y)
Ha ecsetesedik a kő, állítsd le a szűrőt és fecskendővel kínáld meg egy kis CARBO-val :) aztán 5 perc múlva kapcsold vissza.
Nálam bevált (mondjuk én fán ecsetesedtem).
 
(y)
Ha ecsetesedik a kő, állítsd le a szűrőt és fecskendővel kínáld meg egy kis CARBO-val :) aztán 5 perc múlva kapcsold vissza.
Nálam bevált (mondjuk én fán ecsetesedtem).

ezt szoktam, de mióta pumpás cuccok vannak, lusta vagyok fecskendőzni.
viszont nem lesz más választásom - de ettől még az oka nem szűnik meg, ami most így nem tudom, mi a fene lehet.
 
Back
Oldal tetejére