• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 200 literes kísérlet [1]

Pfff, megy a küzdés. A szűrés rendben beindult MIUTÁN újracsöveztem a rendszert és kiiktattam a reaktort.
Valamiért az ugyanis eresztett. Szerintem én rontottam el valamit, a levegőtlenítő csapot nem nyitottam ki és aztán a víz utat keresett (jelen esetben a co2 bemenő cső szelepén.
Hajnali 2-kor mertem magára hagyni az akvát, olyan vagyok mint a mosott sz.r…

Friss képek a nyitó topikban linkelt albumban.

Ui.: biztosan nem a tartály volt statikus, a mai cseréhez gyártom már a lágyvizet és megint ráz. Tettem be az albumba a kisülésről egy videót… 🙈
 
Pfff, megy a küzdés. A szűrés rendben beindult MIUTÁN újracsöveztem a rendszert és kiiktattam a reaktort.
Valamiért az ugyanis eresztett. Szerintem én rontottam el valamit, a levegőtlenítő csapot nem nyitottam ki és aztán a víz utat keresett (jelen esetben a co2 bemenő cső szelepén.
Hajnali 2-kor mertem magára hagyni az akvát, olyan vagyok mint a mosott sz.r…

Friss képek a nyitó topikban linkelt albumban.

Ui.: biztosan nem a tartály volt statikus, a mai cseréhez gyártom már a lágyvizet és megint ráz. Tettem be az albumba a kisülésről egy videót… 🙈
🫥 Legalább 15x megnéztem a videódat, de nem tudnám eldönteni, hogy sztatikus kisülésről van szó, vagy hibás földelő rendszerről?
Ránézésre, szakszerűen van szerelve, de úgy tűnik mégsem. A helyedben, hívnék egy szakembert, aki ellenőrizné a földelést. Ez így nem normális. Mondom ezt úgy, hogy pár százezren gyártunk RO vizet ilyen hordóba, de nem hallottam még ilyen esetről.
Ekkora kisülés, vagy nagyon nagy feszültség, vagy nagyon nagy áram hatására jöhet létre.
Kíváncsian várom a fejleményeket.
 
Pfff, megy a küzdés. A szűrés rendben beindult MIUTÁN újracsöveztem a rendszert és kiiktattam a reaktort.
Valamiért az ugyanis eresztett. Szerintem én rontottam el valamit, a levegőtlenítő csapot nem nyitottam ki és aztán a víz utat keresett (jelen esetben a co2 bemenő cső szelepén.
Hajnali 2-kor mertem magára hagyni az akvát, olyan vagyok mint a mosott sz.r…

Friss képek a nyitó topikban linkelt albumban.

Ui.: biztosan nem a tartály volt statikus, a mai cseréhez gyártom már a lágyvizet és megint ráz. Tettem be az albumba a kisülésről egy videót… 🙈
Hát, Hölgyek, Urak

a reaktort teljesen lekötöttem, az oldásra szánt szűrőt kiiktattam, csatlakozóit leszereltem, csöveket ledugóztam, aztán építettem a picibbik lányom asszisztenciájával egy műakvát (fotó az albumban) és mindent lepróbáltunk újra, mintha…
Előtte csőcsonkokon duplacsekkolás, mélyebbre dugás, szelepellenőrzés etc.

És működött!🤗

Mostanra élesben megy a cucc, minden oké, nincs szivárgás🙏🏼, a leveleken szépen gyűlnek a bubik.

Ma még vár a vízcsere… de azért ez már más tészta így, picit megnyugodtam, hogy nem ölök el egy halom szépséges növénykét.
 
🫥 Legalább 15x megnéztem a videódat, de nem tudnám eldönteni, hogy sztatikus kisülésről van szó, vagy hibás földelő rendszerről?
Ránézésre, szakszerűen van szerelve, de úgy tűnik mégsem. A helyedben, hívnék egy szakembert, aki ellenőrizné a földelést. Ez így nem normális. Mondom ezt úgy, hogy pár százezren gyártunk RO vizet ilyen hordóba, de nem hallottam még ilyen esetről.
Ekkora kisülés, vagy nagyon nagy feszültség, vagy nagyon nagy áram hatására jöhet létre.
Kíváncsian várom a fejleményeket.
Igen, mindenképpen le fogjuk ellenőriztetni. EPH nincs a házban, de lehet, hogy lesz.
Nem nagyon gondolnám én sem, hogy ebbe belenyugodhatnék.
 
Igen, mindenképpen le fogjuk ellenőriztetni. EPH nincs a házban, de lehet, hogy lesz.
Nem nagyon gondolnám én sem, hogy ebbe belenyugodhatnék.
Ez egy új lakás, új szereléssel. Ki van zárva, hogy nincs EPH! Az egyik képen látszanak a földelt dugaszoló aljzatok.
Semmi más nem ráz, csak a RO víz?

Bocs az O.T.-ért
A földelés egy elég kényes téma. Elvileg tökéletesen ki van dolgozva rá minden szabvány, de szakmai fórumokon állandóak a kérdések, és a különböző válaszok. Van, aki szerint a PVC lefolyó csövet is le kell földelni (sárgaréz közdarab beiktatásával), mert a benne lévő iszap is vezet. Van, aki szerint ez egy marhaság. Van, aki szerint az akril fürdőkádat is le kell földelni, van, aki szerint ez is egy marhaság. A műanyag közművezetékek használata tovább bonyolította a helyzetet, mivel a házban a vizes rendszert valószínűleg 5 rétegű csővel szerelték, de ez nem feltétlenül ekvipotenciális a közművel. Az elektronikus készülékek miatt, akár 10-20mA szivárgó áram is folyhat a földelésen üzemszerű állapotban, ami a 30mA-es szivárgóáram-védelmet nem oldja le, de rossz esetben akár halálos áramütést is okozhat.
 
Ez egy új lakás, új szereléssel. Ki van zárva, hogy nincs EPH! Az egyik képen látszanak a földelt dugaszoló aljzatok.
Semmi más nem ráz, csak a RO víz?

Bocs az O.T.-ért
A földelés egy elég kényes téma. Elvileg tökéletesen ki van dolgozva rá minden szabvány, de szakmai fórumokon állandóak a kérdések, és a különböző válaszok. Van, aki szerint a PVC lefolyó csövet is le kell földelni (sárgaréz közdarab beiktatásával), mert a benne lévő iszap is vezet. Van, aki szerint ez egy marhaság. Van, aki szerint az akril fürdőkádat is le kell földelni, van, aki szerint ez is egy marhaság. A műanyag közművezetékek használata tovább bonyolította a helyzetet, mivel a házban a vizes rendszert valószínűleg 5 rétegű csővel szerelték, de ez nem feltétlenül ekvipotenciális a közművel. Az elektronikus készülékek miatt, akár 10-20mA szivárgó áram is folyhat a földelésen üzemszerű állapotban, ami a 30mA-es szivárgóáram-védelmet nem oldja le, de rossz esetben akár halálos áramütést is okozhat.
Köszi az offtopicitást,

nekem ez nagyon ismeretlen terep…
25 éves a ház, azt tudom, hogy fí- relé az van, de hogy az akrilkád szifonja le lenne- e földelve arra nem vennék mérget.
Semmi más vizünk soha nem rázott, az viszont tuti.
 
Sziasztok,

4 napja üzemelő akvámban egy szintén új RO-szűrőből gh+ szal visszasózott vizet használok. A napi ajánlás szerinti vízcsere alkalmával mérek az akvában maradó és az ro-tartályban is tds-t, és így számolom a visszasózást. Eddig stabilan meg is van a csere végeztével a kívánatosnak mondott 150TDS.
Viszont ma kíváncsiságból csináltam egy-egy GH és KH csepptesztet.
A GH-m 5,0 , a KH viszont gyakorlatilag kimutathatatlanul kevés (már az első csepp reagens besárgította a mintát).
Co2-t oldok be, mára végre megközelítette a figyelő a lime színt.
Van pár (összesen kb 5 kg) Seiryu kövem. Azt hittem, az old ki karbonátokat, vagy rosszul tudom? A tartály 200 literes.
Szóval baj-e hogy nincs KH, de a tds amúgy jó? És ha baj, mit javasoltok? Álljak át a GA gh+\kh+ termékére a visszasózásnál?

@zsalapa
 
Mára megjelent az élő víz bizonyítéka🫣🤭

Egyébként szépen alakulnak a dolgok, mennek a napi vízcserék, alakul a rutin.
Tettem fel friss fotókat az albumba…
 
Azt lehet, hogy többen értékelnénk, ha új kép esetén linkelnéd az albumot és nem kellene visszalapozni. Egy napló eléggé hosszúra is nyúlhat.
Igen, igazad van, igyekszem majd kitanulni a képbeillesztést, köszi hogy rámszóltál!
Már kinyomoztam a főoldalon, hogy erről van külön topik, csak nem érem magam utol, sűrűek a napok.
 
Back
Oldal tetejére