• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 30l nano

Uhh hát senki nem mondta még csak olvastam. 4 alatt állítólag felborul a ph vagy ilyesmi. És vannak bent a garnélakon kívül halak is. Nem tudom nekik jó e?!
el kell dönteni hogy halakat akarsz vagy garnélákat! a halaknak egy paraméter miatt lehet bajuk az a hőmérséklet!
a garnéláknak meg az összes többi!
ugyhogy felejtsd el a kh 4 et! Gh 5-6nk az bőven elég mindenre!
 
el kell dönteni hogy halakat akarsz vagy garnélákat! a halaknak egy paraméter miatt lehet bajuk az a hőmérséklet!
a garnéláknak meg az összes többi!
ugyhogy felejtsd el a kh 4 et! Gh 5-6nk az bőven elég mindenre!

Rendben köszönöm. Par hét múlva indítok egy másik nanot. Abba át tudom pakolni majd a halakat.
 
Azért terjedt el az a tévhit, hogy nem is kell KH, mert így kevesebb co2-t kell benyomni... kell egy minimális változó keménység
 
Azért a sterbai akkorára nő, mint egy kisebb torpedó. Ők azért vígan bekebelezik majd a bébi garnikat, míg az otok válóban ártatlan cukiságok.
 
Azért a sterbai akkorára nő, mint egy kisebb torpedó. Ők azért vígan bekebelezik majd a bébi garnikat, míg az otok válóban ártatlan cukiságok.

Tudom már gondoltam rá. Plusz a GA adatlapja szerint melegebb víz kell neki mint a mostani 22 fok úgyhogy max 1 hónap múlva mennek át a bettasba. Jelenleg csak red cherrybol van bébi. Azokat nem sajnálom de majd ha lesz a crs-bol na azért kár lenne...
 
Azért terjedt el az a tévhit, hogy nem is kell KH, mert így kevesebb co2-t kell benyomni... kell egy minimális változó keménység

Semmihez sem kell a kh! Ezért nem tudom vagyis nem értem milyen tévhitről beszélünk! A kh nak a ph hoz van köze de a co2 hez mi köze egy garnélás akváriumba!?! Saját maga ellensége aki magasabb kh-t állít be a több co2 beoldásához hogy elérje a kívánt ph-t!
Egyszerűen nem kell aktív talaj ,és akkor a ph röhögve 7,5 felett van! Ami jó minden halnak Stb!
De azhogy tévhit ,azt egy kicsit abszurdnak tartom már megbocsá! És még meg sem magyarázod neki, hogy miért!
 
Semmihez sem kell a kh! Ezért nem tudom vagyis nem értem milyen tévhitről beszélünk! A kh nak a ph hoz van köze de a co2 hez mi köze egy garnélás akváriumba!?! Saját maga ellensége aki magasabb kh-t állít be a több co2 beoldásához hogy elérje a kívánt ph-t!
Egyszerűen nem kell aktív talaj ,és akkor a ph röhögve 7,5 felett van! Ami jó minden halnak Stb!
De azhogy tévhit ,azt egy kicsit abszurdnak tartom már megbocsá! És még meg sem magyarázod neki, hogy miért!
Semmihez nem kell KH? Olvasd el a Diana Walstad könyvet... (Egyébként meg halas/növényes/garnis ez az üveg tudomásom szerint, nem csupán garnis.) KH rendkívül sok dologban játszik közre, kezdve a növények ellenállóképességétől a víz PH paraméterének a stabilizálásáig. Ez utóbbi nem elhanyagolható pl. a garnélák vedlése szempontjából. Állítom, hogy hiba és tévhit, hogy KH nem szükséges a flóra és fauna egészsége érdekében.
 
Semmihez nem kell KH? Olvasd el a Diana Walstad könyvet... (Egyébként meg halas/növényes/garnis ez az üveg tudomásom szerint, nem csupán garnis.) KH rendkívül sok dologban játszik közre, kezdve a növények ellenállóképességétől a víz PH paraméterének a stabilizálásáig. Ez utóbbi nem elhanyagolható pl. a garnélák vedlése szempontjából. Állítom, hogy hiba és tévhit, hogy KH nem szükséges a flóra és fauna egészsége érdekében.

De ez nem egy walstad akvárium!
És nem hogy nem kell ,hanem a 4nk Kh nem kell! Érted! A4nk nem kell ide!
 
De ez nem egy walstad akvárium!
És nem hogy nem kell ,hanem a 4nk Kh nem kell! Érted! A4nk nem kell ide!
4 szerintem sem, én speciel minden high tech akimban 2 körül tartom. A DW által leírt és tudományosan alátámasztott biológiai folyamatok minden vizes élőhelyre vonatkoztathatóak, nem csak az el naturalra. Zoli problémája nem az, hogy pluszban növelné a KH-t. Neki a kövektől magas a KH. Ja és nem értek egyet veled akárhogy is mondod, és ebben semmi személyes nincs..
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére