• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

54l-ben Sanzon2

Geris

Tapasztalt kertész
akvárium paraméterek:
térfogat: 54l sima üveg
szűrés: Eheim 2222, sera siporax-al, kezdetben + sera aktívszén, később Seachem Purigen, perlon
kifolyó/befolyó: CAL eflux F2, befolyó egyenlőre műanyag
világítás: 55w powercompatc 6500K
fűtés: 50W Jäger belső
talaj: ADA Aqua Soil Amazonia I (7-8l), SZAT fehér homok (2kg)
táptalaj: Triopica Plant Substrate
CO2: 2kg tűzoltó palack, papillon reductor, dazs diffuzor, noname visszacsapó szelep, aquili mágnesszelep, noname üveg buborékszámláló
egyébb üvegek: üveg dropchecker, ADA átlátszó hőmérő
dekor: kb 9kg seiryu
háttér: homályos fólia

növények:
Eleocharis acicularis, Utricularia graminifolia, Blyxa japonica, Eleocharis parvula, Echinodorus tenellus

élőlények:
1db stiphodon atratus, 14db Boraras urophthalmoides, 2db Caridina multidentata, 2db otocinclus affinis, néhány Neocaridina heteropoda var “yellow”, és Caridina cantonensis sp. “Tiger”

A telepítést elég sok előkészület előzte meg, mindent most nem írok le, a telepítés 2 napig tartott, még segítséggel is :) ; barátnőm nagyon sokat segített. Ezt a 2 félnapot megpróbáltam dokumentálni, előre is elnézést a képek minőségéért, de a telepítés volt az első, a fotózás csak másodrendű.

A hardscape-et próbáltam megtervezni akváriumon kívül egy fa keretben sóderen, erre főként azért volt szükség, mivel a sanzon 2-ben nincs túl sok korrigálási lehetőség.

4797295210_42d7c08a5d_z.jpg

Miután kialakult az elrendezés képzeletben kialakítottam a homokpartot és csináltam egy elválasztót hullámkartonból amibe 3 sor drótot tettem. Ezzel meg tudtam hajlítani a kívánt formára, méretre vágtam és ment be az üres akiba. Hogy el ne boruljon kitámasztottam néhány kővel.

4796667881_71b2c8416e_z.jpg

Ezután előre behelyeztem egy kis dekorhomokot, hogy a köveket ki tudjam venni elölről, majd bekerült a Triopica Plant Substrate 2,5lnek kb. a felét használtam csak el, valamint kevertem bele egy kis kimaradt Eheim Ehfisubstrat-ot, a jobb biológiai lebontás érdekében. Jobb és bal oldalon elhagytam 1-2 cm-t, hátul szinte semmit.

4796669627_97c5e01593_z.jpg

Erre rákerült 1 réteg Amazonia, hogy a támaszkövek kikerülhessenek.

Innen jött a neheze :) ; végleges ajzat szintek kialakítása, kövek átrakása az eredeti tervek szerint, ültetés. Ezeknek többször neki kellett futni.

4796670861_9d9500ef06_z.jpg

4796672597_9811c035c7_z.jpg

4797302346_9cc6f6f22b_z.jpg

4797303348_6c5b3e2f4c_z.jpg

4796675791_7e12c86283_z.jpg

Egy hetesen (a technikán még van mit szépíteni, de a funkcionálisan szerintem rendben van az aki, és ez a fontos):

4797375552_a17cdc93bc_z.jpg

A telepítéssel végülis elégedett voltam. 2 hete üzemel, néhány negatívum;

* Az UG szinte teljesen kipusztult, nem értem miért szépen ránövesztettem lávakövekre emersen, előtte teszteltem a régi aksiba (, ahonnan átjött a technika; bejáratott szűrő, világítás stb..), szépen alkalmazkodott a vízalatti körülményekhez.
* A víz eléggé színezett, az aktívszén ellenére is, és a gyakori vízcserék is csak kevéssé segítenek, egyenlőre az Amazoniára fogom
* Kedvenc kis halam; stiphodon atratus folyamatosan rátúrja az Amazoniát a dekorra; valószínűleg ezért mennie kell majd.


Blogomon is olvasható:katt
 
Hmm nah ezt nevezem sziklás akinak. Nagyon jó kis arányokat sikerült megtalálnod. Gratu. :thumbup:

Most még a techika kicsit zavaró, de nem ez a lényeg. UG miatt ne szomorkodj sajnos ez ilyen növény. Nagyon ritkán marad meg és baromi háklis az áttelepítésekre. Állítólag a friss akváriumokat meg ki nem álhatja.

Nekem ami most kicsit furcsa az a jobb oldali kis parvulás? rész az előtérben. A többi helyen nagyon szépen ráépítetted a sziklákat a dekorvonalra, de ez a kis sarok valahogy üti a látványt. Persze lehet csak nekem. Tök jó, hogy nem akartad túlzásba vinni a növényeket. Kevés fajta van, de annál szebb lesz, ha belakják az akit.

Nagyon jó kezdés a szikláid miatt máris irigy vagyok ;)

UI: lehet nincs rá lehetőséged, de kipróbálnám a helyedben az NA Carbon-t, a jelenlegi Sera helyett. Az ADA kifejezetten az indítási időszakra javasolja. Idézve tőlük épp a mai ADA hírlevélből:

NA Carbon is a quality activated carbon with a high absorption capability of excess waste which often obstructs a balanced condition in the aquarium. Their absorption capability is 5-20 times higher than conventional activated carbons.
It is very effective at early stage when water gets polluted, or the time when water gets yellowish.

De ha nem használod a sárgás szín a kezdeti gyakori cserékkel is orvosolható, csak kicsit tovább tart.
Az UG helyett próbálj HC-t. Az tuti megmarad és látványban is jól kiegészíti majd az akit.
 
viktorlantos said:
Nagyon jó kezdés a szikláid miatt máris irigy vagyok ;)
Köszi! A kövek tőletek vannak. :thumbup:
viktorlantos said:
Nekem ami most kicsit furcsa az a jobb oldali kis parvulás? rész az előtérben. A többi helyen nagyon szépen ráépítetted a sziklákat a dekorvonalra, de ez a kis sarok valahogy üti a látványt. Persze lehet csak nekem.
Akartam valami olyat csinálni ami más akikban nincs, ez lett belőle. Eredetileg kevesebb kő volt ott, de meg kellett emelni, Illetve ami kevéssé látszik a rossz minőségű képen, hogy az UG-s kövek mögötti parvula mezőcske folytatása lenne.
viktorlantos said:
UI: lehet nincs rá lehetőséged, de kipróbálnám a helyedben az NA Carbon-t, a jelenlegi Sera helyett. Az ADA kifejezetten az indítási időszakra javasolja.
remélem elmúlik, elég volt a kiadásból :roll: :)
viktorlantos said:
Az UG helyett próbálj HC-t. Az tuti megmarad és látványban is jól kiegészíti majd az akit.
Pontosan ezt terveztem, mivel még alacsonyabb növény, jobban passzol oda.
 
Gratulálok,nagyon jól sikerült az akva.Hoszzú tervezgetés,kő tolgatás meghozta az eredmény .Tetszik az előtéri világos rész..
Az UG a lágy vizet szereti,még úgy is nehéz életben tartani.
Milyen magas az akva?
 
Nagyon tetszik, kíváncsi vagyok ha bedúsulnak a növények, hogy fog kinézni. Jó kezdés! ;)
 
Jó lesz ez. Arra azért figyelj oda, hogy az UG-vel ültetett terület eléggé fókuszponttá vált (az összes többi növény fűszerű, magas vékony az akváriumban, ezért az UG erősen magára vonzza a tekintetet), ami az akvárium közepén nem a legelőnyösebb szerintem. Ha egy kicsit ezt megosztod, mondjuk máshová is raksz, mondjuk még két helyre a kövek tövébe, egész más lesz a hatás. Hangsúlyoznám: Szerintem! A kövek elrendezése nagyon jó, tényleg szép példányokat sikerült kifognod.
 
Köszi mindenkinek!
Az UG a lágy vizet szereti,még úgy is nehéz életben tartani.
tudom, de érdekes módon eddig szépen megvolt csapvízben 14gh körül, 8körüli ph-val. Most ezeket az értékeket jócskán lehúzta az amazonia 7-8gh, 7 körüli ph ami elvileg ideális neki és mégis elhalt.
Az aki 60x30x30-as
Jó lesz ez. Arra azért figyelj oda, hogy az UG-vel ültetett terület eléggé fókuszponttá vált (az összes többi növény fűszerű, magas vékony az akváriumban, ezért az UG erősen magára vonzza a tekintetet), ami az akvárium közepén nem a legelőnyösebb szerintem. Ha egy kicsit ezt megosztod, mondjuk máshová is raksz, mondjuk még két helyre a kövek tövébe, egész más lesz a hatás. Hangsúlyoznám: Szerintem! A kövek elrendezése nagyon jó, tényleg szép példányokat sikerült kifognod.

Jelenleg (fotózás óta eltelt 1 hét) az UG midnen csak nem hangsúlyos :D :( . De értem mire gondolsz, eredetileg volt UG a baloldali kövek lábánál is. Oda tettem a vízhez szoktatott darabot, de 1-2 nappal a telepítés után egy este alatt megadta magát. így a fotózáskor azt már kivettem. Az emers kicsivel jobban bírta, de szerintem ki fog menni teljesen. Szerintem kicsit később még megpróbálkozok vele, ha már beállt az aki.
 
Szerintem marhajó kis Iwagumi lett egyre jobban gondolkozom én is az átrendezésen :thumbup:
 
Geris !
Ne csodálkozz hogy kiment az Utlicularia.
Szüksége lett volna Nitrátra....amit Te eltávolitottál.
Ez egy klassz akvárium lesz, csak gondolkodni mielőtt használunk valamit :D
 
Köszi mindenkinek!
Vgábor said:
Geris !
Ne csodálkozz hogy kiment az Utlicularia.
Szüksége lett volna Nitrátra....amit Te eltávolitottál.
Ez egy klassz akvárium lesz, csak gondolkodni mielőtt használunk valamit :D
Lehet ez lesz a gond. Bár közben természetesen folyamatosan tápoztam GA tápokkal, és régebben is használtam már aktiv szén GA kombót minden probléma nélkül. De ami a nitráthiány mellett szol, hogy most kicsit nagyobb adag aktívszenet pakoltam be és a gyakori vizcserék is rátehettek egy lapáttal. Visszatérek Még az UG-ra. Majd megyek érte:)
 
Végül tökéletesen megtaláltad minden kő helyét. Gratulálok, nagyon jó kis indítás!
Bár halkan én is csatlakozom Viktorhoz a kis Parvula előkertet illetően.De, persze ez a mi véleményünk.
Különben nagyon tetszik. Nem igaz, hogy ez az UG így ki akar fogni rajtunk!
Amikor indítottam az akimat, kaptam ráadásként a Gábortól egy kis tő UG-t, persze akkor még igen-igen "zöldfülű" voltam (most már kezd világosodni, picit :) ), de nálam sem időzött el sokáig.
Ha már beáll a vized, érdemes újra megpróbálni.
Sok sikert!
 
Geris said:
Köszi mindenkinek!
Vgábor said:
Geris !
Ne csodálkozz hogy kiment az Utlicularia.
Szüksége lett volna Nitrátra....amit Te eltávolitottál.
Ez egy klassz akvárium lesz, csak gondolkodni mielőtt használunk valamit :D
Lehet ez lesz a gond. Bár közben természetesen folyamatosan tápoztam GA tápokkal, és régebben is használtam már aktiv szén GA kombót minden probléma nélkül. De ami a nitráthiány mellett szol, hogy most kicsit nagyobb adag aktívszenet pakoltam be és a gyakori vizcserék is rátehettek egy lapáttal. Visszatérek Még az UG-ra. Majd megyek érte:)
Nem az aktívszénnel van a gond .....
Más szedte /szedi /ki a nitrátot :oops:
 
Érdemes volt sakkozni a kövekkel, remek kis iwagumi kerekedett belőle. :thumbup: :clap: A kis "pavula előkert" :p szerintem pár hét múlva egész más lesz,a pavula szépen kiteszi a kis indáit a homokra.
 
Szia Geris!
Nagyon pofás kis akit dobtál össze, gratu! :thumbup: :clap: Részvétem az UG miatt. :(

Bocs az offért, de ha már felmerült, engem is érdekelne ez a nitrát dolog. :roll:
 
Köszönöm nektek is! Már emiatt a sok dícséret miatt megérte. :D
Hogy Vgábor mire gondolt, a nitrát hiánnyal kapcsolatban utána fogok járni, ha másnem személyesen megkérdezem tőle. :)


Ma arra ébredtem, hogy dekor homokon 50-100 szem amazoni landolt, így a stiphodon eljátszotta utolsó utáni esélyét is; át kellett helyeznem. Illetve egy félórán keresztül csipeszeltem a nagyobb amazonia darabokat a kicsiket meg leszívtam levegő csővel. Homokpartos akiba nem ajánlom ezt a halat.
 
Back
Oldal tetejére