• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

85 literes Ryuboku stílusban

Sid said:
Nemtudom mért Bombázod szét nekem nagyon tetszett mikorra beérett marhajó feelingje lett node sebaj majd mégjobb lesz a kövi már várom :)
Köszönöm!
Ahogy már írtam, két hétig nem cseréltem vizet, alig tápozok... Alga nincs, a növények meg buiznak... Kell valami izgalom is, ezért alakítom át... ;)
 
gelo said:
Jó kis dzsungel nőtt benne. :)
Bizony... :| Növényválasztásnál legközelebb jobban odafigyelek, mert így a dekorációkból sok nem látszik...
 
Kicsit össze vagyok zavarodva. Már legalább egy hete nem tápoztam (semmit!) és bubizás van, alga nincs. :eh: Most akkor mi van? :think: 1,1 W fény mellett egy "nagy zöld takonynak" :) kéne lennie az egész akváriumnak...

Egyébként az új talajok (JBL Manado és Tropica táptalaj) már megvannak. Már csak a dekoráción gondolkozom... Lehet, hogy maradok a tutinál és pár red moor kap helyet, de még nem tudom... :| Az elrendezést már nagyjából kitaláltam. Középen egy "folyó". A folyó jobb oldalán egy fa, a bal oldalán két fa. A bal oldalon lesz egy kis domb is.
 
peti44 said:
Kicsit össze vagyok zavarodva. Már legalább egy hete nem tápoztam (semmit!) és bubizás van, alga nincs. :eh: Most akkor mi van? :think: 1,1 W fény mellett egy "nagy zöld takonynak" :) kéne lennie az egész akváriumnak...

Egyébként az új talajok (JBL Manado és Tropica táptalaj) már megvannak. Már csak a dekoráción gondolkozom... Lehet, hogy maradok a tutinál és pár red moor kap helyet, de még nem tudom... :| Az elrendezést már nagyjából kitaláltam. Középen egy "folyó". A folyó jobb oldalán egy fa, a bal oldalán két fa. A bal oldalon lesz egy kis domb is.

Növényeken nem látod egyik napról a másikra a hatást. De múltkor így jártam és pl a tökéletes anubiasok 1-2 hét alatt károsodtak. A leveleik elvékonyodtak kilukadtak. Microsorum detto. Szóval elképzelhető, hogy egy ideig bírják, de lehet a leépülés már elindult csak nem látható. Ha nem sajnálod a növényeidet kipróbálhatod mennyi ideig mennek így.

Pár napig te is bírod kaja meg víz nélkül. De a végefele rohamosan romlik az állapotod majd. :angel:
 
viktorlantos said:
peti44 said:
Kicsit össze vagyok zavarodva. Már legalább egy hete nem tápoztam (semmit!) és bubizás van, alga nincs. :eh: Most akkor mi van? :think: 1,1 W fény mellett egy "nagy zöld takonynak" :) kéne lennie az egész akváriumnak...

Egyébként az új talajok (JBL Manado és Tropica táptalaj) már megvannak. Már csak a dekoráción gondolkozom... Lehet, hogy maradok a tutinál és pár red moor kap helyet, de még nem tudom... :| Az elrendezést már nagyjából kitaláltam. Középen egy "folyó". A folyó jobb oldalán egy fa, a bal oldalán két fa. A bal oldalon lesz egy kis domb is.

Növényeken nem látod egyik napról a másikra a hatást. De múltkor így jártam és pl a tökéletes anubiasok 1-2 hét alatt károsodtak. A leveleik elvékonyodtak kilukadtak. Microsorum detto. Szóval elképzelhető, hogy egy ideig bírják, de lehet a leépülés már elindult csak nem látható. Ha nem sajnálod a növényeidet kipróbálhatod mennyi ideig mennek így.

Pár napig te is bírod kaja meg víz nélkül. De a végefele rohamosan romlik az állapotod majd. :angel:
Igen, eddig oké, de nemhogy károsodást nem látok, még bubiznak is. Igazából ezt nem értem. Meg ugye, hogy miért nincs alga.
 
A növények képesek rá, hogy a szükséges tápanyagokat az elhaló, régi szövetekből az újakba juttassák. Így a szükséges tápanyagok hiányában is fenn tudják tartani állományukat. Sok esetben arra is képesek, hogy a tápanyagokat későbbi felhasználásra raktározzák el. Az ilyen módon “mobilizálható” tápanyagok közé tartozik a nitrogén, foszfor, kén, vas és a kálium. A nitrogénből a növények akkora mennyiséget képesek eltárolni, hogy saját tömegüket megháromszorozhatják vele, mielőtt kimerül ez a készlet és növekedésük lelassul, de akár négyszeres, ötszörös tömegnövekedést tudnak elérni az eltárolt foszforral is! ;)
Az akvád rég beállt. A szűrésed okés. Miért vársz algát? :)
 
Nigro said:
A növények képesek rá, hogy a szükséges tápanyagokat az elhaló, régi szövetekből az újakba juttassák. Így a szükséges tápanyagok hiányában is fenn tudják tartani állományukat. Sok esetben arra is képesek, hogy a tápanyagokat későbbi felhasználásra raktározzák el. Az ilyen módon “mobilizálható” tápanyagok közé tartozik a nitrogén, foszfor, kén, vas és a kálium. A nitrogénből a növények akkora mennyiséget képesek eltárolni, hogy saját tömegüket megháromszorozhatják vele, mielőtt kimerül ez a készlet és növekedésük lelassul, de akár négyszeres, ötszörös tömegnövekedést tudnak elérni az eltárolt foszforral is! ;)
Köszi a választ, Nigro! Akkor már értem. :)
Nigro said:
Az akvád rég beállt. A szűrésed okés. Miért vársz algát? :)
Hát... Én eddig úgy tudtam, hogy sok fény + nulla táp = alga. De akkor ez beállt akváriumra már nem igaz?
 
A növényeiden megfigyelheted, hogy milyen állapotban vannak jelenleg.Pl ugyanúgy hozzák a friss hajtásokat, leveleket, azonban azok sokkal kisebb méretűek.Nálam a rotalánál lehetett a legjobban megfigyelni.
 
Bizony, sokat fejlődtél, az akiról nem is beszélve! :)
Gratulálok!
Mi újság az új projekt körül?
 
patzu said:
Bizony, sokat fejlődtél, az akiról nem is beszélve! :)
Gratulálok!
Köszi! :)
patzu said:
Mi újság az új projekt körül?
Hát... A talajok már megvannak. Már csak a fákon gondolkozom. Szerintem május elején fog indulni.
 
Szia!

Azért sajnálom szegényt.Igazán ütős kis dzsungelt sikerült kialakítanod.Sok sikert az új projekthez! :thumbup:
 
Ha minden igaz a hétvégén szétszedem az akváriumot. :( Nagyon nagy dzsungel van most az akváriumban, tehát előre félek... :eh:

És még pár kép. :roll:
4578725755_fecd05efde.jpg

4578764179_8731f792f3.jpg

4579412292_ec81ede5fa.jpg

4579456542_498e4c6a46.jpg

4578668789_024e2a8e63.jpg
 
Back
Oldal tetejére