• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium LED világítás javítása

uhlarlaszlo

Kertész tanonc
Sziasztok! Van egy ADA Aquasky RGB 60 fekete lámpám, ami sajnos a napokban váratlanul, minden ok nélkül megadta magát. Nagyon szeretem ezt lámpát és ebben a színben sajnos már nem elérhető. Mivel a garija már nem él, így a gyártó sem tud segíteni. Nektek van esetleg tippetek a szervizelésre? Nem szívesen válnék meg tőle.
 
Igen, ez volt az első. Sajnos nem a táp a hibás :(
Szia!
Ez jó hír. Akkor vezetékszakadás lehet a valószínű ok. Ha a tápegységből kijön a tápfeszültség, akkor végig kell menni rajta, a csatlakozótól egészen a LED-ekig, és követni, hogy hol nem lesz már meg a tápfesz?
"...ok nélkül megadta magát. ..." Ebből az info-ból nem sok minden derül ki. Minden LED sötét? ...vagy csak egy része?
A hiba behatároláshoz kell egy: DMM.
A javításhoz kell egy: forrasztópáka.
Persze ezeket nem kell megvenni, elég a szomszédtól kölcsönkérni.
Ami nem kell: villanyszerelői szaktudás. Mivel ez töppefeszültséggel működik, nem fog megrázni.
 
Szia!
Ez jó hír. Akkor vezetékszakadás lehet a valószínű ok. Ha a tápegységből kijön a tápfeszültség, akkor végig kell menni rajta, a csatlakozótól egészen a LED-ekig, és követni, hogy hol nem lesz már meg a tápfesz?
"...ok nélkül megadta magát. ..." Ebből az info-ból nem sok minden derül ki. Minden LED sötét? ...vagy csak egy része?
A hiba behatároláshoz kell egy: DMM.
A javításhoz kell egy: forrasztópáka.
Persze ezeket nem kell megvenni, elég a szomszédtól kölcsönkérni.
Ami nem kell: villanyszerelői szaktudás. Mivel ez töppefeszültséggel működik, nem fog megrázni.
Odaadtam egy műszerésznek, aki azt mondta, hogy az egyik led dióda hibásodott meg. Mivel sorba vannak kötve, ezért egyáltalán nem világít. Épp az akvárium mellett voltam, amikor váratlanul lekapcsolt. (erre írtam, hogy ok nélkül)
 
Odaadtam egy műszerésznek, aki azt mondta, hogy az egyik led dióda hibásodott meg. Mivel sorba vannak kötve, ezért egyáltalán nem világít. Épp az akvárium mellett voltam, amikor váratlanul lekapcsolt. (erre írtam, hogy ok nélkül)
Örülök, hogy sikerült megjavíttatni.
Hmmm... erre a hibára nem gondoltam volna, két okból sem:
- Ha jól számolom, 70db LED van benne. Ha ezt sorbakötik, akkor kb. 70x3,1(3,3)= 217-231V tápfeszültséggel üzemel. Ekkora feszültséget nem szoktak egy ilyen dugaszra ráengedni.
- Az RGB lámpákban leginkább három színű (RGB) LED-ek vannak, ezekből keverik ki a színt. ...vagy különböző színű LED-ekből állítják össze a lámpát. Így maximum az azonos színű LED-eket lehetne sorbakötni, ami azt jelentené, hogy egyszerre csak az egyik szín hibásodhat meg. Például eltűnik a piros szín vagy a másik kettő egyike. De, hogy az összes szín egyszerre hibásodjon meg... :oops:
- Számomra az RGB jelölés ez esetben megtévesztő, mert ez alatt azokra a lámpákra gondolnék, amik színenként szabályozhatók. Ha jól nézem, ez csak egy síma fehér színű LED-eket tartalmazó lámpa.
(Persze a fehéret is RGB-ből keverik ki, csak hát... )
 
Utoljára módosított:
Örülök, hogy sikerült megjavíttatni.
Hmmm... erre a hibára nem gondoltam volna, két okból sem:
- Ha jól számolom, 70db LED van benne. Ha ezt sorbakötik, akkor kb. 70x3,1(3,3)= 217-231V tápfeszültséggel üzemel. Ekkora feszültséget nem szoktak egy ilyen dugaszra ráengedni.
- Az RGB lámpákban leginkább három színű (RGB) LED-ek vannak, ezekből keverik ki a színt. ...vagy különböző színű LED-ekből állítják össze a lámpát. Így maximum az azonos színű LED-eket lehetne sorbakötni, ami azt jelentené, hogy egyszerre csak az egyik szín hibásodhat meg. Például eltűnik a piros szín vagy a másik kettő egyike. De, hogy az összes szín egyszerre hibásodjon meg... :oops:
- Számomra az RGB jelölés ez esetben megtévesztő, mert ez alatt azokra a lámpákra gondolnék, amik színenként szabályozhatók. Ha jól nézem, ez csak egy síma fehér színű LED-eket tartalmazó lámpa.
(Persze a fehéret is RGB-ből keverik ki, csak hát... )
Sajnos nem sikerült megjavítani. A műszerész csak ránézett. Nem tudja javítani, mert az egész panel bele van ragasztva a fém vázba. A meghibásodás előtti hetekben azt vettem észre, hogy a középső ledsor sárgán világít. Nem foglalkoztam vele, de így visszagondolva valahol ott lesz a bibi. Írtam az ADA supportnak, hátha tudnak rá valami megoldást. Ha nem tudnak segíteni, keresnem kell egy bátor szakit aki meg meri mókolni
 
Egy RGB lámpát a spektruma jellemez, nem a szabályozhatósága.
Ha áramgenerátorról van hajtva, ami valószínű, akkor csak rövidre kell zárni a hibás ledet.
Szerintem is érdekes, hogy mindhárom színcsatorna egyszerre hibásodott meg.
 
Egy RGB lámpát a spektruma jellemez, nem a szabályozhatósága.
Ha áramgenerátorról van hajtva, ami valószínű, akkor csak rövidre kell zárni a hibás ledet.
Szerintem is érdekes, hogy mindhárom színcsatorna egyszerre hibásodott meg.
Az RGB lámpának milyen a spektruma a nem RGB-hez képest?:oops:
 
Back
Oldal tetejére