• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Aquario Neo Flow

kipser

Főkertész
Sziasztok!

A "kezdetektől" a mai napig üveg ki-és befolyót használok. Elég kecsegtetően néz ki az alábbi szett:
https://greenaqua.hu/hu/aquario-premium-neo-flow-l-17-mm.html

A véleményetekre lennék kíváncsi a termékkel kapcsolatban. Miben jobb, rosszabb mint az üveg termékek?
Jelenleg az Eheim 2275-ös szűrőmet 17-es befolyóval és 13-ra szűkített kifolyóval használom. Ha váltanék erre, akkor mindkettő lehetne 17-es, mert az Aquario nem tűnik nagyobbnak 17-nél mint 13-nál, csak a csövek átmérőjében látok eltérést.


Köszönöm szépen!
 
Sziasztok!

A "kezdetektől" a mai napig üveg ki-és befolyót használok. Elég kecsegtetően néz ki az alábbi szett:
https://greenaqua.hu/hu/aquario-premium-neo-flow-l-17-mm.html

A véleményetekre lennék kíváncsi a termékkel kapcsolatban. Miben jobb, rosszabb mint az üveg termékek?
Jelenleg az Eheim 2275-ös szűrőmet 17-es befolyóval és 13-ra szűkített kifolyóval használom. Ha váltanék erre, akkor mindkettő lehetne 17-es, mert az Aquario nem tűnik nagyobbnak 17-nél mint 13-nál, csak a csövek átmérőjében látok eltérést.


Köszönöm szépen!
szemelyes tapasztalom, hogy tud annyira _fragile_ lenni, mint az uveg. ha erolteted az illeszteseknel es picit jobban megnyomod, akkor - a polimer szerkezet miatt - hajlamos hosszanti iranyba elpattanni. az illeszteseknel szinten tudnak problemak lenni, nincs mindig _tight fit_, ami bosszanto volt; csereltetnem kellett elemeket emiatt. szinten a polimer szerkezet miatt hosszutavon fakulni fog a csotisztito kefek miatt. ami nagy elonye, hogy a magassagokat sajat kenyed-kedved szerint alakithatod, es ha egyszer felsetupoltad szepen, akkor igazan elegansan tud kinezni, de sokkal pepecselosebb, mint az uvegtermekek
 
szemelyes tapasztalom, hogy tud annyira _fragile_ lenni, mint az uveg. ha erolteted az illeszteseknel es picit jobban megnyomod, akkor - a polimer szerkezet miatt - hajlamos hosszanti iranyba elpattanni. az illeszteseknel szinten tudnak problemak lenni, nincs mindig _tight fit_, ami bosszanto volt; csereltetnem kellett elemeket emiatt. szinten a polimer szerkezet miatt hosszutavon fakulni fog a csotisztito kefek miatt. ami nagy elonye, hogy a magassagokat sajat kenyed-kedved szerint alakithatod, es ha egyszer felsetupoltad szepen, akkor igazan elegansan tud kinezni, de sokkal pepecselosebb, mint az uvegtermekek
Nem látsz kisebb kockázatot pl. törésre? a legfontosabb a biztonság.
 
inkabb bizom egy jobb minosegu - vastagabb - uveg termekben, mint ezekben a 0.x mm atmeroju plexi elemekben.
off:
negativ tapasztalat uveggel kapcsolatban: az bizonyos cseh webshop nagyon jutanyos aron adja az uveg termekeit a hazai forgalmazokhoz kepest, de az uveg vastagsaga a fele, vagy meg kevesebb is mint a GW, akar a Chihiros termekeknek, ebbol erdendoen pont olyan konnyen pattan is.
ar/ertek aranyban en inkabb az uveg fele mennek.
de szivesen olvasnek azert pozitivabb tapasztalatokat is
 
inkabb bizom egy jobb minosegu - vastagabb - uveg termekben, mint ezekben a 0.x mm atmeroju plexi elemekben.
off:
negativ tapasztalat uveggel kapcsolatban: az bizonyos cseh webshop nagyon jutanyos aron adja az uveg termekeit a hazai forgalmazokhoz kepest, de az uveg vastagsaga a fele, vagy meg kevesebb is mint a GW, akar a Chihiros termekeknek, ebbol erdendoen pont olyan konnyen pattan is.
ar/ertek aranyban en inkabb az uveg fele mennek.
de szivesen olvasnek azert pozitivabb tapasztalatokat is

az aquario cucock nagyon szépek az elejen, aztan szarra opálosodnak :(
Szuper :) köszi a véleményeket. Maradok az üveg vonalon :)
 
Szuper :) köszi a véleményeket. Maradok az üveg vonalon :)
Én már egy jó ideje lecseréltem az üveg szettjeimet az összes akváriumomon neo flow-ra. Soha nem fogok visszatérni az üvegre. Sokkal biztonságosabbak és egyszerűbb tisztítani is őket. Nagyon minimálisan opálosodtak az évek alatt. Észrevehetetlen.
 
Nekem is már évek óta ezek vannak, de sajnos már szinte nem is átlátszó annyiszor elkellet mossam. Vajon fellehet őket polírozni, mint pl egy autó fényszórót?😀
 
Nekem is már évek óta ezek vannak, de sajnos már szinte nem is átlátszó annyiszor elkellet mossam. Vajon fellehet őket polírozni, mint pl egy autó fényszórót?😀
Miben mosod őket??? Súrolod őket, vagy mi? Nekem tisztítás után átlátszó még mindig. A nappaliban és a hálószobai tengeriben is ilyen van és átlátszó a lily.
 
Hát, most hogy ilyen erélyesen kérdezted, inkább le sem írom, de cső tisztító meg fogkefe is megfordul a kezemben.
Elárulod a titkod?
 
Hát, most hogy ilyen erélyesen kérdezted, inkább le sem írom, de cső tisztító meg fogkefe is megfordul a kezemben.
Elárulod a titkod?
50% hypo 50% meleg víz. Ebben áztatom az összes alkatrészt. Kb egyszer kell csak az ada spring washerrel átmenni a csövön. Meleg vízzel alaposan leöblítem, és kész is. Egy cső pucoláshoz általában egy doboz hypo elmegy. Tengerinél meg 20%-os ecetet használok a mészalga lerakódások miatt.
 
Szerintem az opálosodást a súrolás okozza. Az akril ha erősen dörzsölöd elveszti az átlátszóságát. Nekem tényleg szép állapotban vannak a lilyk. A skimmerrel kicsit játszani kell időről időre, de ennyit az üveges skimmerrel is játszottam. Mivel nem szeretek általánosságban az akváriumba nyúlkálni (itt manuálisan forgatni a skimmer csődarabkáját), ezért lustaságból tartok egy műanyag pipettát az akvárium mellett és nyomok egy kis levegőt 3-4 naponta a skimmer feje alá.
Mindentől függetlenül nagyon meg vagyok elégedve vele. Korábban többször is elvágtam a kezem üveg befolyók/kifolyók törése miatt. Nem kell mondani mennyire fertőzésveszélyes ez az akváriumi víz miatt. Na ezt a részét teljesen el tudtam hagyni, már nem félek, hogy az sbo-n kötök ki az akvárium tisztítás miatt.
 
Érdekes ez a bemattulás dolog. Nálam otthon nem mattulnak (2 éve megy), de tény, hogy szinte mindig retkesek a lustaságom miatt. Kb 3 havonta veszem rá magam a tisztításukra.
Matyiék ügyfélnél egy év alatt bemattítják a csöveket. Nekem gyanús, hogy a túl tömény tisztítófolyadék is közrejátszhat. A lily szerintem más anyag, mert egyáltalán semmi mattulás nem látszik még az ügyfeleknél sem.
Más. Az Aquario skimmerét elengedtem, mert állandóan levegőt köpködött, ha pár nap alatt párolgott az akváriumból némi víz. Ráadásul megjelent a békalencse nálam, és azzal nem tudott mit kezdeni, csak visszaköpködte... :)
 
Egyszer nekem valahogy rakeveredett egy sün csiga, nem tudom, hogy csinálta, de ő nagyon szépen karban tartotta. Nem volt szívem nézni hogy hetekig föl-alá járkált rajta ugyhogy leszedtem, azóta nem volt olyan tiszta :ROFLMAO:
 
Én a skimmerét használom, ami hasznos dolog -lenne, ha nem fogyott volna el az anyag szűk egy év alatt a skimmer cső becsatlakozásánál. Most egy tekerés celluxal van megvastagítva a skimmer csöve, így jelenleg megtartja ugyan, de e nélkül már beesne a helyére annyira elfogyott ott az a rész. Esetleg a külső reaktoros CO2-re tudok tippelni mint ok, de ez is csak tipp, nem tudom mitől lehet, nincs semmi extra bármi nálam 🤷‍♂️
 
Sziasztok!

A "kezdetektől" a mai napig üveg ki-és befolyót használok. Elég kecsegtetően néz ki az alábbi szett:
https://greenaqua.hu/hu/aquario-premium-neo-flow-l-17-mm.html

A véleményetekre lennék kíváncsi a termékkel kapcsolatban. Miben jobb, rosszabb mint az üveg termékek?
Jelenleg az Eheim 2275-ös szűrőmet 17-es befolyóval és 13-ra szűkített kifolyóval használom. Ha váltanék erre, akkor mindkettő lehetne 17-es, mert az Aquario nem tűnik nagyobbnak 17-nél mint 13-nál, csak a csövek átmérőjében látok eltérést.


Köszönöm szépen!
Előnye, hogy nem szív a skimmere garnélát a szűrőbe. Ha nem akarod a skimmer részét, akkor, meg annyi, hogy leejtve nem törik el.
Hátránya a mattulás. És a feszítése becsapós. Azt hiszed, hogy bírja, majd egyszer csak elpattan. Ha lenne hazai forgalmazásban üveg nyomó oldali skimmer, akkor azt használnék.
Szerintem az opálosodást a súrolás okozza. Az akril ha erősen dörzsölöd elveszti az átlátszóságát. Nekem tényleg szép állapotban vannak a lilyk. A skimmerrel kicsit játszani kell időről időre, de ennyit az üveges skimmerrel is játszottam.
A régóta nem takarított pipa is bemattult a semmitől. Egyik takarításkor még csodaszép volt, a kövinél már kivételkor látszott, hogy nem lesz az. A szívóra való elem előbb mattult, mint a pipa. Mintha nem is egy anyagból lett volna. Pedig hasonlóan takarítom. Ja nem. Egy fűkaszára való műanyagzsinegre van kötve egy darabka szivacs(Tm45) azt szoktam 2-szer áthúzni rajta. Kíméletesebb, mint a csőkefék.
A Lilyje nem opálosodik, a skimmere kicsit jobban.
 
Back
Oldal tetejére