• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Asztali számítógépek kérdések,kérések

Ezért írtam, hogy hagyjuk, mert szerintem elbeszélünk egymás mellett :) Többször írtam - és elvileg neked is tudnod kellene - hogy a hardveres kódolás csak pass-szal elérhető. Ezért is nem tudom, hogy mi pluszt adna, mert nekem nincs pass-om, free-ben nyomom.

Szerk: ITT ugyan le van írva a lényeg, de nekem a fele kínai, még ha csak angol is :) Azt érteni vélem, hogy a hardveres kódolás alatt azt kell érteni, hogy a szerver gépen a processzor átadja a feladatok egy részét az arra alkalmas egyéb hardvernek, mint pl. GPU. A követelményeknél az is le van írva, hogy általában(!) milyen processzorok esetében lehetséges ez, leginkább amelyek támogatják az Intel Quick Sync Video-t. Az enyém az Intel honlapja szerint nem támogatja, bármi is legyen ez. De ugye "általában"... illetve nem értek hozzá, hogy a NAS-ban milyen hardver van még, ami be tudna segíteni a procinak. Ugyanakkor a témaindító hozzászólásomban mellékeltem a táblázatot, ami szerint a NAS-om támogatja a hardveres gyorsítást. (Ugyanerre a táblázatra hivatkozik a Plex ezen weboldala is, mint támogatott NAS-ok) Ellentmondásos. Ezért nem tudom, hogy gyakorlatban számomra mit jelentene a hardveres támogatás.

Valószínűleg semmit, ez egy eléggé tényleg marketing szövegnek tűnik. Kicsit böngészgettem a menüjét a plexnek, az átkodolás menüpontban pl nem is ír semmi olyat a funkciók alatt, hogy passal lehetne elérni ahogy azt a többi menüben látni lehet. Hát én nem tudom, szerintem ehhez sok reményt nem kell fűzni, szerintem freevel is mködik valamilyen szintű hardveres kódolás mivel pl az átkódoló minőségénél lehet választani hogy erőteljesebb cpu használat. Szerintem ennél a plexnél szoftveres kódolás nem igen van, legalábbis nem nagy százalékban abban biztos vagyok :) Nem beszélünk el egymás mellett mert én erre gondoltam végig hogy szerintem plexnél szoftveres kódolásról nem igen kell beszélni :)
 

Attachments

  • plex.png
    plex.png
    147.1 KB · Megtekintések: 8
Igazából transcoding akkor kell, ha a cél kliens nem támogatja az adott formátumot natívban. Pl. ha böngészőn keresztül van lejátszva, akkor az egészen meglepő hogy mennyi tartalmat nem tud natívan lejátszani. Ugyan ez kell, ha valaki 720p-ben akarja nézni bármilyen oknál fogva, akkor is ha interneten keresztül nézné valaki, és nincs elég sávszélesség kifelé, stb.

Ha átkódolásról van szó, akkor az az alapértelmezett hogy a CPU számol. Ez viszonylag erőforrás igényes, főleg egy NAS-on. Erre alternatíva a hardveres kódolás, ami alatt legtöbbször a GPU-t kell érteni. Itt nem kell komoly dologra gondolni, az Intel procik integrált GPU-ja a 7. generációtól kezdve majdnem mindennel megbírkózik. Ez az utóbbi verzió ami nincsen a Plex ingyenes verziójában.

A jellyfin egy teljesen hasonló projekt a plexhez amúgy, és minden része ingyenes, a hardveres átkódolás is.
 
Köszi @denes44 hogy te is hozzászólsz és segítesz értelmezni.
Közben hétvégén alaposabban utánamentem a dolgoknak. Felmerült az is, hogy esetleg a HDD nem bírja, vagy az internetkapcsolat (feltöltési sebességem). Utóbbit gyorsan ki tudtam zárni egy gyors számolással, sokszoros tartalék van benne.
A HDD tevékenység vizsgálatához indítottam egy helyi hálózatos tesztet, 3 különböző készüléken 3 stream, viszonylag magas bitrátával. A HDD is szépen muzsikál, nem terhelte le nagyon a művelet. Viszont egyből ki is derült az is az Erőforrásfigyelő áttekintésével, hogy - ahogy te is mondod - az átkódolás erősen terheli a CPU-t. A 3 streamből 2-nél volt átkódolás a hang esetében és 1-nél a videó esetében. És már ez is majdnem 80%-ra terhelte a J3455-ös procit (ami a korai generáció ellenére is tudja hardveres átkódolást, korábban benéztem az ellentmondást). Csináltam ugyanilyen tesztet 3 másik videóval, ahol nem történt semmilyen átkódolás, ott 2-3%-on ketyegett a CPU.
Szóval első körben kiadtam az ukászt :) a meghívottaimnak hogy a készülékeiken próbálják meg letiltani az átkódolást, ezzel már eredményeket érünk el talán. Ha nem, akkor majd befizetünk a Pass-ra, hogy több erőforrásom legyen.

A 720p-s felvetésed viszont nem igazán értem. (vagyis valahogyan érteni vélem, de azt meg nehezen tudom befogadni) Kifejtenéd bővebben?

A Jellyfin-ről tudok és ugye van még az Emby is, de ezek egyelőre még kevésbé támogatottak, kevés tévén érhetők el.
 
A 720p-t arra értettem, hogy ha a videó a szerveren nem 720p-ben van meg, de valaki átkapcsolja a lejátszóját, hogy ő 720p-ben szeretné nézni (mert pl. mobilon van, vagy munkahelyen, stb.)

Jól látod, a hardveres átkódolás nélkül a proci szoftveresen kódolja át a videót, ami ennek a procinak sok. Az ingyenes Plex pedig nem tudja kihasználni a GPU-t a prociban.

Én Jellyfin-t használok, van nekik Google TV és Android TV-s appjuk is, nekem ez speciel lefed mindent. Olyan tv-t amin a gyártónak fut valami egyedi vacka, én speciel bottal sem piszkálnék meg, de nyilván ha már adott a TV, nincs mit tenni. Otthon a szülőknek a teljesen buta TV-hez egy Xiaomi TV Box-ot vettem 20 ezerért, teljesen reszponzív, a legújabb Google TV verzióval.
 
A 720p-t arra értettem, hogy ha a videó a szerveren nem 720p-ben van meg, de valaki átkapcsolja a lejátszóját, hogy ő 720p-ben szeretné nézni (mert pl. mobilon van, vagy munkahelyen, stb.)
Még most sem világos :) Miért pont a 720p a kényes? Ha 480p-re kódol át, akkor nem ugyanott vagyunk? Ha ugyanott, akkor miért emeled ki a 720p-t, miért nem elég, hogy általánosan átkódolásként hivatkoztunk rá és nem emelünk ki kül. felbontásokat?
 
Nem emeltem ki semmit, hoztam egy példát.
Három esetben kell átkódolni:
- ha a kliens nem tudja lejátszani natívan a forrás fájt (itt hozhatnék példákat, hogy mi lehet ilyen eset, de inkább nem emelek ki semmit akkor)
- ha a user más felbontást választ a kliensben mint amilyen a fájl alapból
- ha az internet felé sávszélesség limit van beállítva, és a lejátszás átkódolás nélkül átlépné ezt a limitet (nem tudom a plex tud-e ilyet)
 
Hát azthiszem bekattanok!
Telepítettem a windows frissítést, lefutott, majd dobta megint, hogy a renszert újra kell indítani, a frissítések végett.
A gép többször indult mire a 100%-lék megvolt. Akkor nem indult el, mondván nem tud azonosítani. Újraindítottam, akkor belépett, viszont minden törölve a gépről és merevlemezek egysem, csak a windowsé...🤬🤬🤬 Bekaptam egy hecker támadást?
 
Utoljára módosított:
Ma nekem is kétszer kellett frissíteni, de szerencsére nem törölt semmit a gépről.
Igaz, egy 2TB-es küsőn tárolok mindent, amit frissítés előtt kihúzok.

Biztonsági mentésed van egy pendrive-on?
 
Ma nekem is kétszer kellett frissíteni, de szerencsére nem törölt semmit a gépről.
Igaz, egy 2TB-es küsőn tárolok mindent, amit frissítés előtt kihúzok.

Biztonsági mentésed van egy pendrive-on?
nincs, nem szoktam, mert ha nagyon gáz a gép akkor újra telepítek, az össz vinyó meg 15T, azt nincs hova menteni. Most többször újraindítottam, minden program, háttér stb, visszaállt, viszont csak egy vinyó látszik a gépen, a total commanderrel meg az összes.... most holt nem tudom mi van. lefuttattam egy scennelést, nem talált semmit
 
Hát aszthiszem bekattanok!
Telepítettem a windows frissítést, lefutott, majd dobta megint, hogy a renszert újra kell indítani, a frissítések végett.
A gép többször indult mire a 100%-lék megvolt. Akkor nem indult el, mondván nem tud azonosítani. Újraindítottam, akkor belépett, viszont minden törölve a gépről és merevlemezek egysem, csak a windowsé...🤬🤬🤬 Bekaptam egy hecker támadást?
Segítséget vársz, vagy csak kétségbeesetten kiventilláltad magadból? :)
Ha az előbbi, akkor kevés az infó. Melyik Windows verzió, milyen licensz, van-e több felhasználói fiók, milyen és hány merevlemez (SSD, HDD), BIOS látja-e őket stb.
 
Segítséget vársz, vagy csak kétségbeesetten kiventilláltad magadból? :)
Ha az előbbi, akkor kevés az infó. Melyik Windows verzió, milyen licensz, van-e több felhasználói fiók, milyen és hány merevlemez (SSD, HDD), BIOS látja-e őket stb.
hivatalos win 10pro. a bios sem látja a winyókat (5db 3T), csak egyet a rendszerlemezt... de para van, mert életemben nem jártam így
 
Lehet táp, kábel, vagy alaplap hiba is. Illetve HDD hiba, de az valószínűtlen, hogy egyszerre mind.
Első körben azt tudom javasolni, hogy válaszd le a HDD-ket és egyesével próbáld őket, hogy úgy megtalálja-e a BIOS. Figyelj, hogy végül megfelelő sorrendben legyenek majd a portokra csatlakoztatva (SATA1, SATA2...)
 
Lehet táp, kábel, vagy alaplap hiba is. Illetve HDD hiba, de az valószínűtlen, hogy egyszerre mind.
Első körben azt tudom javasolni, hogy válaszd le a HDD-ket és egyesével próbáld őket, hogy úgy megtalálja-e a BIOS. Figyelj, hogy végül megfelelő sorrendben legyenek majd a portokra csatlakoztatva (SATA1, SATA2...)
Gondoltam erre is... közben ezen is túl vagyok, most látszik mind. egyenlőre most azt vettem észre, hogy minden újraindításnál blokkol valamit a defender. ez ma egy hosszú meccsem lesz. Ettől függetlenül, nagyon furcsálom ezt a frissítést. ha időm engedi ma, akkor rákeresek a build-ra, hogy okozott e másnak is galibát.
 
Hát azthiszem bekattanok!
Telepítettem a windows frissítést, lefutott, majd dobta megint, hogy a renszert újra kell indítani, a frissítések végett.
A gép többször indult mire a 100%-lék megvolt. Akkor nem indult el, mondván nem tud azonosítani. Újraindítottam, akkor belépett, viszont minden törölve a gépről és merevlemezek egysem, csak a windowsé...🤬🤬🤬 Bekaptam egy hecker támadást?
Szerintem "Windows vírust" :D kaptál, ahogy én is egy hete.
Nem akrok senkit fárasztani a kálváriámmal, de nekem ez lett a megoldás (ezt az egyik elektromos fórumra írtam, az egyik sorstársnak december 6-án)

"Szia!
Nem írta ki, hogy INACCESSIBLE BOOT DEVICE?
A Torrent Tanyán épp tegnap írtam egy litániát arról, hogy pont így jártam. A rendszerlemezem egy 2,5" SSD volt. Azt hittem, hogy elromlott a boot területén valami. Már majdnem kidobtam. Egyébként minden teszten átment, és írni-olvasni is lehetett.
Én indító pendrive-ról sem tudtam be bootolni, hiába állítottam be a boot szekvenciát. Sehogy sem tudtam megjavítani. A régi (1 éves) HDD-mről csináltam egy migrációt rá.
– Ha egy éve sikerült a migráció, akkor most is – gondoltam. Minden át is ment hibátlanul. De továbbra sem indult!!!

A megoldás az volt (nálam), hogy a BIOS-t alaphelyzetbe állítottam!

Az elképzelésem szerint a probléma, a legutóbbi kötelező windows frissítésből származik:


"A frissítés telepítése után előfordulhat, hogy egyes eszközök nem indulnak el az INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE eszközzel. Ez a probléma akkor fordul elő, ha a Windows frissítés szervizcsomagja helytelenül kihagyja néhány kritikus illesztőprogram újabb verziójának telepítését az összesített frissítésben, és eltávolítja a jelenleg aktív illesztőprogramokat a karbantartás során."
 
Szerintem "Windows vírust" kaptál, ahogy én is egy hete.
Nem akrok senkit fárasztani a kálváriámmal, de nekem ez lett a megoldás (ezt az egyik elektromos fórumra írtam, az egyik sorstársnak december 6-án)

"Szia!
Nem írta ki, hogy INACCESSIBLE BOOT DEVICE?
A Torrent Tanyán épp tegnap írtam egy litániát arról, hogy pont így jártam. A rendszerlemezem egy 2,5" SSD volt. Azt hittem, hogy elromlott a boot területén valami. Már majdnem kidobtam. Egyébként minden teszten átment, és írni-olvasni is lehetett.
Én indító pendrive-ról sem tudtam be bootolni, hiába állítottam be a boot szekvenciát. Sehogy sem tudtam megjavítani. A régi (1 éves) HDD-mről csináltam egy migrációt rá.
– Ha egy éve sikerült a migráció, akkor most is – gondoltam. Minden át is ment hibátlanul. De továbbra sem indult!

A megoldás az volt (nálam), hogy a BIOS-t alaphelyzetbe állítottam!

Az elképzelésem szerint a probléma, a legutóbbi kötelező windows frissítésből származik:


"A frissítés telepítése után előfordulhat, hogy egyes eszközök nem indulnak el az INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE eszközzel. Ez a probléma akkor fordul elő, ha a Windows frissítés szervizcsomagja helytelenül kihagyja néhány kritikus illesztőprogram újabb verziójának telepítését az összesített frissítésben, és eltávolítja a jelenleg aktív illesztőprogramokat a karbantartás során."
nem volt ilyenem. nekem bootolt a meghajtóm, csak a többi tűnt el hirtelen. de nem tudtam pinkóddal bejelentkezni vagy 3x, mikor bejelentkezett, a telepített programok fele eltűnt, a képek, dokumentumok üresek voltak, beállított háttér, testreszabott elemek alapállapotban. Olyan mintha újratelepítést csináltam volna. Ebből gondoltam én, hogy esetleg elkapott e egy hecker. erre lettem volna kíváncsi, hogy találkozott e már valaki ilyennel.
Sokadik újra indításkor, visszajött minden. De bennem van még a para, hogy mi lehet ez.
 
nem volt ilyenem. nekem bootolt a meghajtóm, csak a többi tűnt el hirtelen. de nem tudtam pinkóddal bejelentkezni vagy 3x, mikor bejelentkezett, a telepített programok fele eltűnt, a képek, dokumentumok üresek voltak, beállított háttér, testreszabott elemek alapállapotban. Olyan mintha újratelepítést csináltam volna. Ebből gondoltam én, hogy esetleg elkapott e egy hecker. erre lettem volna kíváncsi, hogy találkozott e már valaki ilyennel.
Sokadik újra indításkor, visszajött minden. De bennem van még a para, hogy mi lehet ez.
Igen, nekem is így kezdődött. Először az adat HDD-met nem láttam. Illetve az Eszközkezelőben láttam, de csak ott! Semelyik másik progiban (Saját gép, Total Commander, AOMEI Partition Assystant, stb. sehol nem látszott.). Aztán kiderült, hogy valami USB meghajtónak látta az eszközkezelő, és nem Lemeznek. Már nem is tudom, hogy hoztam vissza, de végül sikerült. Aztán következő nap, amikor már azt hittem, hogy minden OK, jött az a dolog a rendszerlemezzel, amit az előző hozzászólásomban írtam.
Továbbra is úgy gondolom, hogy a Windows frissítés az oka.
 
Utoljára módosított:
Igen, nekem is így kezdődött. Először az adat HDD-met nem láttam. Illetve az Eszközkezelőben láttam, de csak ott! Semmelyik másik progiban (Saját gép, Total Commander, AOMEI Partition Assystant, stb. sehol nem látszott.). Aztán kiderült, hogy valami USB meghajtónak látta az eszközkezelő, és nem Lemeznek. Már nem is tudom, hogy hoztam vissza, de végül sikerült. Aztán következő nap, amikor már azt hittem, hogy minden OK, jött az a dolog a rendszerlemezzel, amit az előző hozászólásomban írtam.
Továbbra is úgy gondolom, hogy a Windows frissítés az oka.
remélem, hogy igazad van. az előző build (Novemberi) telapítésével, fél óra volt a bejelentkezés. Töröltem majd tiltottam a frissítéseket. megvártam a mostanit és ez lett. remélem, nem rosszabodik...
köszi azért az infókért! :)
 
Igen, nekem is így kezdődött. Először az adat HDD-met nem láttam. Illetve az Eszközkezelőben láttam, de csak ott! Semelyik másik progiban (Saját gép, Total Commander, AOMEI Partition Assystant, stb. sehol nem látszott.). Aztán kiderült, hogy valami USB meghajtónak látta az eszközkezelő, és nem Lemeznek. Már nem is tudom, hogy hoztam vissza, de végül sikerült. Aztán következő nap, amikor már azt hittem, hogy minden OK, jött az a dolog a rendszerlemezzel, amit az előző hozzászólásomban írtam.
Továbbra is úgy gondolom, hogy a Windows frissítés az oka.
Azért ez egy kicsit vicces, hogy tegnap telepítette a frissítéseket "sikeresen" ... benne is van az előzményekben, erre ma reggelre megint bedobta ugyanazokat. :unsure:

Névtelen.jpg
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére