• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az élet apró örömei

Málinkó

Kertész szaki
:) Nem akármit hallottam ma este a rétről.....az első idei békakoncert megszólalt!!!
Csodálatos volt, csak álltam a sötétben és hallgattam....nem egy béka-két béka, hanem egy kisebb békasereg fújta! A tavasz első "vizes" hangjai... :D
 
Bizony!!!!
Imádom őket, mindig is kedveltem a békákat, komolyan mondom ajándék a jóistentől, hogy a saját portámról hallgathatom őket!
Pár hét és megszólalnak a levelibékák is!
 
Nálam inkább mocsárnak nevezhető a kerti tó, vagy pocsolyának, de a békák szeretik, a madarak is.Viszont a rét fele víz alatt van, az az igazi paradicsom nekik!
Még nem láttam őket, ami nem is csoda, sötétben érek haza...talán hétvégén.
 
Milyen jó is az amikor egy nyári éjszaka állsz a stégen egy tó partján és hallgatod a béka szerenádot :)

Milyen jó is az, amikor kiülök a magaslesre, bámulom a vidám őzeket és a környéken fellelhető összes pocsolyában élő békasereg kuruttyolásától még a lest éppen kitúrni készülő vaddisznó konda csatazaját sem hallom meg:cry:(n)(n)! De azért szeretem őket:D!
 
Milyen jó is az, amikor kiülök a magaslesre, bámulom a vidám őzeket és a környéken fellelhető összes pocsolyában élő békasereg kuruttyolásától még a lest éppen kitúrni készülő vaddisznó konda csatazaját sem hallom meg:cry:(n)(n)! De azért szeretem őket:D!

:ROFLMAO: Hiába, a vadászt is érhetik meglepetések.... ;)
 
nálunk még nincsenek sehol... ráadásul az egyik, ahol tavalyelőtt két fióka is volt, tavaly már csak egyedül jött, elveszítette a párját valószínűleg. az már lehet, hogy idén meg se jön :(
 
Ezt a pesszimista hozzáállást....most volt ideje új párt választani, lehet reménykedni, hogy másodmagával jön!!!!
Egy hét cudarabb idő vár rájuk, kicsit korai volt az érkezés, március vége felé szoktak jönni, a fecskék egy-másfél hónappal később.
Emlékszel a pár évvel ezelőtti komoly fecskepusztulásra? 1pár maradt nálunk az istállóban (4-ből), de tavaly már 6 pár rakott fészket!!!
 
Nem jól tudod....a gólya nem csapodár madár, hűséges a párjához, míg az él (el nem veszíti). Ereje teljében lévő gólya új párt választ, ha elveszíti a régit, csak az idős, beteg madarak maradnak egyedül.
A hortobágyi madárpark röpképtelen (csonkaszárnyú) gólyái is párba álltak, neveltek.
Drukkolok a tiéteknek.
 
Az elsők:
18256269-3c652f60
18256269_3c652f60360163bce151fa5e37b2e10b_m.jpg
18256269-3c652f60
18256269-3c652f60
 
Back
Oldal tetejére