• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Chihiros LED lámpa tapasztalatok

Amíg élőben nem tanulmányozgattad ezt a kérdést a szemeddel :) , mondjuk egymás mellett sima fehér led, Ati sunpower és RGB led, addig a lamentálás elméleti síkon mozog, így ez a kijelentés is megkérdőjelezhető. :)
ADA RGB egyébként kb az amit én itt taglalok, nézd meg az eredményt: fehér az egész lámpa ahogy világít


S nézz meg egy chilit.

s-l300[1].jpg
 
Utoljára módosított:
ADA RGB egyébként kb az amit én itt taglalok, nézd meg az eredményt: fehér az egész lámpa ahogy világít


S nézz meg egy chilit.

View attachment 61290
Nem akarok kötekedni, de a chihiros kép csak annyit szemléltet, hogy rgb ledes, de ha megnézel 1 videót akkor látszik, hogy az is fehéren világít. Kb ebből a szögből látszanak a videón is így a fények
 
Nem akarok kötekedni, de a chihiros kép csak annyit szemléltet, hogy rgb ledes, de ha megnézel 1 videót akkor látszik, hogy az is fehéren világít. Kb ebből a szögből látszanak a videón is így a fények
Nekem van Chihiros RGB-m és pont olyan mint a képen nem fehér.
 
Na mindegy, a lényeg az új wrgb kb 500 lumennel tud többet, mint a régi. Ez elég 80 literes hightech -hez vagy nem. Mert ár értékben nem tud annyival többet. Az a601 plusz rgb 60 kombó így is majd fele annyi 260 dodó helyett 160 a két lámpát lekezelő kontrollerel együtt. Lumenben meg napágyú hozzá képest. Az x szériára vagyok még kíváncsi, hogy az mit tud.
 
Na mindegy, a lényeg az új wrgb kb 500 lumennel tud többet, mint a régi. Ez elég 80 literes hightech -hez vagy nem. Mert ár értékben nem tud annyival többet. Az a601 plusz rgb 60 kombó így is majd fele annyi 260 dodó helyett 160 a két lámpát lekezelő kontrollerel együtt. Lumenben meg napágyú hozzá képest. Az x szériára vagyok még kíváncsi, hogy az mit tud.
Szerintem mivel senkinek nincsen, senki nem tud rá választ adni. De javaslom a nagy fényteszt topicot. Harmadik táblázatban láthatod mi milyen fényerővel világít 60cm-es akvák esetén.

https://akvakertesz.hu/threads/nagy-fenyteszt.2510/page-2
 
Már olvastam, azért írtam az a601 plus és rgb 60 kombót. Így a wrgb kb azt tudja, amit a twinstar 600 sp kb azon az áron is. És ha itt tartunk akkor ó mond te mit választál? [emoji6]
 
Már olvastam, azért írtam az a601 plus és rgb 60 kombót. Így a wrgb kb azt tudja, amit a twinstar 600 sp kb azon az áron is. És ha itt tartunk akkor ó mond te mit választál? [emoji6]
"Nem kell olyan lámpa, ami nem tud magyarul" :)

Nen értek annyira hozzá, hogy meg tudjam mondani, nem véletlen nem adtam választ.

Inkább azt mondom, hogy a
C. 451 A+
C. 45 RGB
Nekem bejött ez a páros. 60%-on ketyegnek a nanom fölött (14 cm-re az üvegtől), így nem melegszik annyira mint 100%-on és elég fénye van a kettőnek. Egész nap bubiznak a levelek.

Azt is elmondhatom, hogy 2 db RBG nem lenne elég. Nem lenne elég a szememnek. Azok nagyon halványan világítanak a látható tartoményban. S lehet a növények boldogok, de én sötét akvát látok.
 
Most kapcsolt be az akva, így gyorsan lőttem hármat.
Ez egy defektes akva ami 0,3 W / L-el üzemelt vagy 5 hónapig, de most a Chihirosnak hála remélem rendbejön, szóval ne a randa növényeket nézd hanem a fényerőt.

Első kép és a második között nem sok különbséget látsz, kicsi azért van. (azonos expoval csináltam mindegyiket). Pedig a másodikon már kihúztam az RGB-t. Harmadiknál meg csak az volt bedugva.

Chihiros RGB Compare.jpg
 
Te most egy szemmel érzehető élményről beszélsz ami nem tudom hogy jön ide. Persze, hogy sokkal szebb, de az egész beszélgetés a növények szinfelhasználásával kezdődött nem a szépségről. Kb 15 ször voltam kint a GA-ban az elmúlt 1 évben. Láttam élőben a lámpák leváltását. Tudom mit jelent.

Valamint szerintem egy ada RGB-t ne hasonlíts egy Chili-hez és ne hozz példának, mert az ADA a növényeket szolgálja a Chili meg csak próbálkozik.

Jujj, szerintem higgadj le kicsit, szusszanj egyet, és csak utána válaszolj a hozzászólásaimra, köszike.
 
Kell az RGB mert a növények megháláják, de legyen ott minden pont ahogy a szemünk szereti, tehát maradjunk a fehérnél.
:rolleyes::sorry:eek:_O
RGB = W Azt nefelejsük el ha minden fény jelen van az a fehér.
Azt se, hogy ez csak azert van igy mert a szemedben ilyen receptorok vannak. Emiatt lehetnek az emberek szinvakok. De a termeszetes feny annal joval nagyobb tartomanyt fed le, es attol meg hogy a novenyeknek szelesebb es masmilyen elosztasu feny lenne az idealis, attol az meg az emberi szemnek nem fog esztetikusan kinezni.

Érveltek az RGB és a WRGB mellett, de valójában a neonosok az elmúlt 20 évben már kitalálták a tutit
Erveltek a diesel es a turbo diesel mellett, amikor a benzinesek ezer eve kitalaltak a tutit.

Nekem van Chihiros RGB-m és pont olyan mint a képen nem fehér.
ADA RGB RGB chipet hasznal, Chihiros RGB R+G+B+W chipeket. Mas LED technologia.
RGB chippel barmilyen szint ki tudsz keverni egy chippen belul, nem mellesleg dragabb is. A Ch RGBvel csak az egyes chipek intenzitasat tudod valtozatni az attol meg nem fog mas szinnel vilagitani egy chip (termeszetesen a gyarto nem fogja mashogy hivni, mert igy a dragabb technologiara tud utalni, pedig nem az).
Te egy kalap ala veszed az R+G+B(+W) az RGB es az RGBW-t, amikor nem lehet.

A feher ledes vilagitasi technologia arra epult, hogy az energia megtakaritas legnagyobb %-at azokbol a fenytartomanyokbol sporolta meg, amikben a szemunk nem tud kulonbseget tenni. Ezt egy fenycsovel nem tudod megcsinalni csak baromi dragan kulonbozo bevonatokkal es gaz keverekekkel. A lednel az utott vissza a novenyezesnel, hogy a tartomanyok kiszorasaval eltunnek a novenyeknek fontos spektumok is. Azaz haztartasi vilagitasnak teljesen megfelel es keveset is fogyaszt. De! Amint potolni akarod a hianyzo spektrumot, no a fizikai meret es a fogyasztas is. Erre erkezett a szines ledek keverekebebol keszulo lampa, majd a RGB chip ahol egy chipben 3 szin van integralva, vegul a WRGB. ahol egy "alap" feher szint tudsz a sajat vagy novenyeid igenyehez hangolni a plusz szinekkel, szinten egy chippen belul.
Itt tart most a LED, a gyartoknak a kulonbozo modszerek es osszegek kozt kell kikiserletezni, hogy mi az, ami penztarca barat (az a Ch vonal) vagy ami idealis szemnek, novenynek egyarant (ADA). A ketto kozott vannak es lesznek is felmegoldasok. En szemely szerint az ar/ertek aranyt nezem, de mivel az "ertek" teljesen egyen fuggo, ezert nem lehet azt sem altalanosan kijelenteni, hogy akkor A lampa jobb Bnel.
 
:rolleyes::sorry:eek:_O

Azt se, hogy ez csak azert van igy mert a szemedben ilyen receptorok vannak. Emiatt lehetnek az emberek szinvakok. De a termeszetes feny annal joval nagyobb tartomanyt fed le, es attol meg hogy a novenyeknek szelesebb es masmilyen elosztasu feny lenne az idealis, attol az meg az emberi szemnek nem fog esztetikusan kinezni.


Erveltek a diesel es a turbo diesel mellett, amikor a benzinesek ezer eve kitalaltak a tutit.


ADA RGB RGB chipet hasznal, Chihiros RGB R+G+B+W chipeket. Mas LED technologia.
RGB chippel barmilyen szint ki tudsz keverni egy chippen belul, nem mellesleg dragabb is. A Ch RGBvel csak az egyes chipek intenzitasat tudod valtozatni az attol meg nem fog mas szinnel vilagitani egy chip (termeszetesen a gyarto nem fogja mashogy hivni, mert igy a dragabb technologiara tud utalni, pedig nem az).
Te egy kalap ala veszed az R+G+B(+W) az RGB es az RGBW-t, amikor nem lehet.

A feher ledes vilagitasi technologia arra epult, hogy az energia megtakaritas legnagyobb %-at azokbol a fenytartomanyokbol sporolta meg, amikben a szemunk nem tud kulonbseget tenni. Ezt egy fenycsovel nem tudod megcsinalni csak baromi dragan kulonbozo bevonatokkal es gaz keverekekkel. A lednel az utott vissza a novenyezesnel, hogy a tartomanyok kiszorasaval eltunnek a novenyeknek fontos spektumok is. Azaz haztartasi vilagitasnak teljesen megfelel es keveset is fogyaszt. De! Amint potolni akarod a hianyzo spektrumot, no a fizikai meret es a fogyasztas is. Erre erkezett a szines ledek keverekebebol keszulo lampa, majd a RGB chip ahol egy chipben 3 szin van integralva, vegul a WRGB. ahol egy "alap" feher szint tudsz a sajat vagy novenyeid igenyehez hangolni a plusz szinekkel, szinten egy chippen belul.
Itt tart most a LED, a gyartoknak a kulonbozo modszerek es osszegek kozt kell kikiserletezni, hogy mi az, ami penztarca barat (az a Ch vonal) vagy ami idealis szemnek, novenynek egyarant (ADA). A ketto kozott vannak es lesznek is felmegoldasok. En szemely szerint az ar/ertek aranyt nezem, de mivel az "ertek" teljesen egyen fuggo, ezert nem lehet azt sem altalanosan kijelenteni, hogy akkor A lampa jobb Bnel.
Köszönjük az összefoglalást.végre értem hol tartunk led világításban(y)
 
Jujj, szerintem higgadj le kicsit, szusszanj egyet, és csak utána válaszolj a hozzászólásaimra, köszike.
Fogalmam sincs min bántódtál meg de ígérem, nem reagálok a hozzászólásaidra.
 
Utoljára módosított:
:rolleyes::sorry:eek:_O

Azt se, hogy ez csak azert van igy mert a szemedben ilyen receptorok vannak. Emiatt lehetnek az emberek szinvakok. De a termeszetes feny annal joval nagyobb tartomanyt fed le, es attol meg hogy a novenyeknek szelesebb es masmilyen elosztasu feny lenne az idealis, attol az meg az emberi szemnek nem fog esztetikusan kinezni.


Erveltek a diesel es a turbo diesel mellett, amikor a benzinesek ezer eve kitalaltak a tutit.


ADA RGB RGB chipet hasznal, Chihiros RGB R+G+B+W chipeket. Mas LED technologia.
RGB chippel barmilyen szint ki tudsz keverni egy chippen belul, nem mellesleg dragabb is. A Ch RGBvel csak az egyes chipek intenzitasat tudod valtozatni az attol meg nem fog mas szinnel vilagitani egy chip (termeszetesen a gyarto nem fogja mashogy hivni, mert igy a dragabb technologiara tud utalni, pedig nem az).
Te egy kalap ala veszed az R+G+B(+W) az RGB es az RGBW-t, amikor nem lehet.

A feher ledes vilagitasi technologia arra epult, hogy az energia megtakaritas legnagyobb %-at azokbol a fenytartomanyokbol sporolta meg, amikben a szemunk nem tud kulonbseget tenni. Ezt egy fenycsovel nem tudod megcsinalni csak baromi dragan kulonbozo bevonatokkal es gaz keverekekkel. A lednel az utott vissza a novenyezesnel, hogy a tartomanyok kiszorasaval eltunnek a novenyeknek fontos spektumok is. Azaz haztartasi vilagitasnak teljesen megfelel es keveset is fogyaszt. De! Amint potolni akarod a hianyzo spektrumot, no a fizikai meret es a fogyasztas is. Erre erkezett a szines ledek keverekebebol keszulo lampa, majd a RGB chip ahol egy chipben 3 szin van integralva, vegul a WRGB. ahol egy "alap" feher szint tudsz a sajat vagy novenyeid igenyehez hangolni a plusz szinekkel, szinten egy chippen belul.
Itt tart most a LED, a gyartoknak a kulonbozo modszerek es osszegek kozt kell kikiserletezni, hogy mi az, ami penztarca barat (az a Ch vonal) vagy ami idealis szemnek, novenynek egyarant (ADA). A ketto kozott vannak es lesznek is felmegoldasok. En szemely szerint az ar/ertek aranyt nezem, de mivel az "ertek" teljesen egyen fuggo, ezert nem lehet azt sem altalanosan kijelenteni, hogy akkor A lampa jobb Bnel.
Értem amit mondasz és nem hiszem, hogy ellentmondtam. :) Jelenleg programozok is ilyen LED szalagokat úgyhogy kb tisztában vagyok az összes technológiával, ha talán nem is olyan mélységig mint te.

Valószínűleg nem tudtam magam jól kifejezni. :)

A Chihiros RGB szerintem csalás, mert konkrétan külön LED-eket használt és nem úgy van, mint ahogy gondolod..mármint nem egy lapkára van rárakva az RGB. Konkrétan 1cm távolságra van egy vörös majd egy zöld. S ezt hívja RGB-nek. Mint a promóképen. Sőt még fehér led is van benne, hogy valami ereje legyen már.

Amit leírtál jól hangzik én is köszönöm, hogy leírtad, nekem is mondott 1-2 újat. A legszebb az lenne, ha egy WRBG-ből készült lámpákra spektrumot lehetne feltölteni és az én ízlésemnek megfelelő mennyiségű vörös vagy éppen kéket ad majd ki magából. LED szalagon már megoldott...gondolom lámpába is hamarosan eljön.
 
Utoljára módosított:
Fogalmam sincs min bántódtál meg de ígérem, nem reagálok a hozzászólásaidra.

Annál azért több kell a te hangnemednél, hogy a fórumon egy random idegen megbántson, de ezzel el is árultam mi volt a problémám a hozzászólásoddal: nem a popódból rángattál ki, szóval kicsit visszább a hepciáskodó hangnemből.
Köszi hogy nem reagálsz.
 
Annál azért több kell a te hangnemednél, hogy a fórumon egy random idegen megbántson, de ezzel el is árultam mi volt a problémám a hozzászólásoddal: nem a popódból rángattál ki, szóval kicsit visszább a hepciáskodó hangnemből.
Köszi hogy nem reagálsz.
Egy morzsányi kötözködés nem volt benne, de elnézést kérek bármit is láttál benne. Negyvenszer olvastam el azóta a hozzászólásom és fogalmam sincs mit vettél benne magadra. Lehet valamelyik szóhasználat máshogy hangzik ha kívül álló olvassa, nem tudom.

Már másodszor bántalak meg ezen a fórumon. Másokat nem. Így egyszerűbb kerülni egymást. Vannak akik nem mozognak egy hullámhosszon. Engem is van amikor megbántanak..de tudom nem szándákos csak bénán fogalmaznak fel se hozom, mert tudom semmi mögöttes szándék nincs.
 
Azt nem értem ha kimondottan Akvásoknak adták az rgb-t akkor a Green-t miért nem hagyták ki? Merthogy az az egy szintartomány amit alig használ fel, visszaveri és ezért zöld a levél.

Pontosítok. Ha egy növényes lámypát akarnék. Hasonlóan a neonokhoz, használnék 2 fehér fényüt és két növényest ami általában a vörös felé van eltolódva. Mindezt azért mert a vöröst használja fel a legjobban a növény, majd a kéket. A zöld csak kevés kell neki, de az bőven benne van a fehér fényben. Valamint a zöld ledek nagyon kevés fényt bocsátanak ki ugyanannyi teljesítmény mellett mint egy piros vagy kék. Ezért a fehér fény alkalmasabb rá.

Tehát ha egy tényleg akvás lámpát akarnék csinálni akkor WR lenne a neve és pl 100 LED-ből 60 fehér lenne 35 piros és 5 kék. Ne felejtsük el, hogy a fehér fény elég gazdag a kékben, így azt nem kell külön adni. Talán inkább lehetne 65 W és 35 R.

Nem látom értelmét az RGB-nek és a WRGB-nek a fent leírtak miatt. Tény, hogy a vöröset erősíteni kellene. Jelentősen. De az RGB ehhez pazarlás, bár jobb mint a semmi.
Ez a most elbontando descentem.
Az elso kep 2x 24 watt 7500 KelvinScreenshot_2018-08-18-09-59-24-829_com.android.chrome.png
A masodik 48 watt rgb. Lumenben kevesebb, viszont a szineket szebben visszaadja.
Screenshot_2018-08-18-09-58-20-514_com.android.chrome.png
 
Szerintem sokan egy szót se értettek abból amit pár napja elkezdtem írni mivel nem tudják milyen a Chihiros RGB-je. Én pedig azt feltételeztem igen.

s-l300-1-jpg[1].jpg

Talán fogalmazzuk úgy, hogy nincs RGB-je a Chihirosnak. Egy ADA mikor egy chipbe rakja a 3 szint a végeredmény fehérnek látszik. S megteheti, hogy ugyanazon a lapkán a G-t és a B-t lecsökkenti a Red-et meg feltolja, de csak 10%-al. Ettől minden led fehérnek látszik mert a többi szín is ott van mellette max pár százalékkal alacsonyabban. Magyarán olyan spektrumot hoz létre amilyet akar,

Chihiros RGB-je nem más mint pár színes led összedobálása. Ez is jobb mint a semmi!

S ezt kezdtem el magyarázni, hogy nem látom értelmét így az RGB-nek. De mivel nagyon kevesen láttatok (talán) ilyet így ti az ADA RGB-jét vettétek alapul. Ami normális mert az az igazi.

S ekkor kezdtem el magyarázni, hogy C. RGB-nek így semmi értelme jobb lenne csak pár igazi pirost megtartani. Felesleges a zöld meg a kék mert az a fehérben normális arányban van.

De persze, hogy van értelme egy jobb RGB vagy WRGB lapkát fejleszteni...lássuk mi lesz belőle.

Chihiros RGB-je egy vicc az ADA-hoz képest. Mindenképpen raknék mellé egy A plust. S kicsit kétkedve fogadom a WRGB-t a Chihirostól...de majd meglátjuk. Talán már találni pár tesztvideót a YT-on hisz már forgalmazzák.
 
Back
Oldal tetejére