• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

CO2 Diffúzor

szerk.: Nos, mivel sikeresen kimoderálják a linket, amire irányul a kérdésem

Megkértelek, hogy ne linkelj ebayt. Ha meg akarsz mutatni terméket linkeld a gyártó oldalát. Egy kicsit keresni kellene hozzá igaz.
 
admin said:
szerk.: Nos, mivel sikeresen kimoderálják a linket, amire irányul a kérdésem

Megkértelek, hogy ne linkelj ebayt. Ha meg akarsz mutatni terméket linkeld a gyártó oldalát. Egy kicsit keresni kellene hozzá igaz.

Ez most aztán nagyon a témába vág... a gyártónak nincs külön honlapja, különböző webshopokban található csak meg... de felraktam a képet külön helyre, remélem így jó lesz és köszönöm a kedves segítséged:
diff.jpg
 
Az angolok meg arra panaszkodtak, hogy nehézkes a szűrőcsövek szivárgásmentes rögzítése.

Egyébként jó termék.
 
mert a sima levegőztetős(?) cső jelentős mértékben átereszti a tartalmát

Szóljatok ha tévedek, de itt nem arról van szó, hogy az a cső átereszti a falán működés közben a gázt, hanem - mivel a fala nem olyan szilárd és erős mint a CO2 csőnek - időközben a nyomás miatt apróbb hajszálnyi szakadások és rések keletkeznek, ahonnan el kezd szivárogni a gáz, Te meg nem veszed észre?

A beoldásnál nekem az a tapasztalatom, hogy minnél kisebb egy buborék és minnél gyorsabban mozog a vízben annál jobb. A gyors mozgás fontos.. Az aksim hátsó részében most a sarokban elrejtettem a Dazs nagy spirális diffúzort, fölé meg síkban középre egy AquaEl Fan Mini-t.. Amiért ezt csináltam az abból fakad, hogy sajnos az említett diffúzor mostanában nem szuperál túl jól. Nem is tisztítottam meg kellően, így a kerámialap szélén nagyobb buborékokat ereszt (igen nagyokat), a beoldás siralmasan gyenge. De nem gond, mert a kis AquaEl "beszippantja" a bubikat, apróra darálja, majd úgy dobja az esőztető alá a gázt, ami még tovább nyomja az apró bubikat lefelé.. Arra gondoltam, hogy (mivel élesztős CO2 megy) szerzek mégegy diffúzort, és az élesztős keveréssel egybekötve cserélgetem őket, mert viszonylag gyorsan elmocskolódik az aktuális. Jóú lenne egy palackal hajtani.. :oops:
 
difi tisztást én mindig megejtem, ha látom, hogy nagyobb bubik jönnek. Ilyenkor este amikor lekapcsol a co2 bedobom az áztatóba és reggelig megszépül.
szóval megy ez 1 difivel is.
 
Zbacsi said:
Ezt ismeri valaki: Co2 Atomizer ?
Érdekelne mennyire hatékony.
admin said:
Megkértelek, hogy ne linkelj ebayt. Ha meg akarsz mutatni terméket linkeld a gyártó oldalát. Egy kicsit keresni kellene hozzá igaz.
egyébként érdekes, hogy a plantedtankon engedik az aukciós link moderálva linkelést ;)

van a gyártónak honlapja (tajvani cég), de nem kicsit kell keresni, hanem sokat, én is nehezen találtam meg anno, és ott sincs fent sokkal több infó, mert csak a brossúrájukból áll a honlap: http://www.up-aqua.com/

az Atomizer oldala: http://www.up-aqua.com/00-dm-page/00up_dm-co2-big.jpg
 
egyébként érdekes, hogy a plantedtankon engedik az aukciós link moderálva linkelést

bár ez OFF:
fórumja válogatja mi a szabály. sok fórumon olvasni sem tudsz ha nem lépsz be. sok fórumnak havi több milliós bevétele van hirdetésekből amivel az üzemeltetést és mindent megoldanak így lazábbra engedik a gyeplőt, vagy bevétel nélkül megy ameddig megy alapon fut. Plantedtankon ha jól számolom 11 nagy szponzor van. ;) Ha nem lennének ezek a szabályrendszerek egy ultra káosz lenne az egész fórum mint az akvarista stb. És nem lenne cég aki vállalná a szponzorálását, üzemeltetését. Nem akarok jobban a részleteibe menni, maradjunk annyiban, hogy a szponzorok védelmében sok dolgot moderálunk. Természetesen szívesen fogadjuk más szponzorok jelentkezését is akik hirdetni akarnak és akik komolyan is gondolják azt. A fórum használatával ezeket az egyedi szabályrendszereket elfogadod, megérted és ezek alapján használod a fórumot. A gyártó oldala alapján tájékozodhatsz mi az adott termék. Az up-aqua weblap nekem is megvan. Meg lehet találni, ha kell. De termékek mutogatására ne más shopokat, ebayt és vaterát használjatok kérlek. Köszi a megértést.

ON:
De ha már itt tartunk, hogy hasznos infóval is szolgáljak van egy hasonló termék Boyu-ban is. Az Atomizer-t és a Boyu cuccot szokták egy lapon emlegetni.
 
oRphEus said:
Zbacsi said:
Ezt ismeri valaki: Co2 Atomizer ?
Érdekelne mennyire hatékony.
Korábban én is néztem, de végül nem rendeltem meg. A fő ok az volt, hogy nehézkesnek tartom a takarítását, de bővebben találsz róla infót itt: http://www.plantedtank.net/forums/equip ... arket.html

Köszönöm. Nem tűnik rossznak, teszek egy próbát vele. Először needle wheel-es megoldásra gondoltam, mert az elég hatékony (kerémia számomra felejtős, rengeteg hasznos gáz kárbamegy), csak az ugye plusz fogyasztó... Majd beszámolok mennyire vált be.
 
Azért azt el kell mondanom,hogy én majdnem igy oldom meg a porlasztást.A difim elég sz@r(Key pedig szólt :) ),ezért fölé tettem egy kis motort,ami még megforgarja a bubikat,kilöki az aki közepére.Ezután át fogom gondolni a dolgot,lehet hogy needle wheel módszrrel még difi sem kell.
 
Sziasztok!
Nem rég jött meg és most üzemeltem be egy GA japán nagy diffit.Az normális ha a kerámi 1/4-n jön csak bubi,és annak a fele is nagyobb buborék?
 
gelo said:
Sziasztok!
Nem rég jött meg és most üzemeltem be egy GA japán nagy diffit.Az normális ha a kerámi 1/4-n jön csak bubi,és annak a fele is nagyobb buborék?

okok:
- koszos difi. lehet poros szennyezett bármi. érdemes egszer megtekerni a co2 tűszelepet, hogy kilökje magából ezeket a mikroszennyeződéseket.
- a gáz amit adagolsz nem igényel 5cm-s kerámia felületet. Ezért csak részeit használja a kerámia. Ahogy szennyeződik a többi rész is használatba kerül.
- minden tisztításnál kicsit más más részeit fogja használni a dolog.

összességében ne aggódj. vannak kis és nagy bubik használat közben. én is ilyen gyártmányt használok mindkét növényesembe nincs gond vele.
de 2 dologban különböznek a drágább minőségi társaik. profi üveg és jó kerámia betét.
 
Köszi Viktor!
Már tekertem rajta és jött mindenhol a gáz.A reduktoron a kimenő nyomás 1 bar alatt van.Bár olvastam,hogy gyárilag van beállítva a 1,5 bar.Gondoltam lehet emiatt a bibi.Most olyan 3-4 bubi/s van.Szennyeződés!Erre nem gondoltam, hiszen nem volt használva.Lehet nem ártott volna egyik este beáztatni Superge-be. ;)
Köszi a választ.
 
gelo said:
Köszi Viktor!
Már tekertem rajta és jött mindenhol a gáz.A reduktoron a kimenő nyomás 1 bar alatt van.Bár olvastam,hogy gyárilag van beállítva a 1,5 bar.Gondoltam lehet emiatt a bibi.Most olyan 3-4 bubi/s van.Szennyeződés!Erre nem gondoltam, hiszen nem volt használva.Lehet nem ártott volna egyik este beáztatni Superge-be. ;)
Köszi a választ.

FONTOS. 1 bar lufifújásra jó csak ;)
tekerd fel a reduktort. 2 bar nyomas kell. sok difi van ami még ilyenkor is képes nem megfelelően működni.
mágnesszelep beiktatásával elképzelhető, hogy reggel el sem indul rendesen.

szóval ne fojtsd le a reduktort. a nyomás legyen nagy és szabályozd le szeleppel a megfelelő bubiszámra.
 
Üveg diffúzor

:D Sziasztok!Ha valaki tudna nekem segíteni nagyon megköszönném!
Nemrég vettem egy üveg diffúzort de azt vettem észre,hogy szépen lassan kezd el tömődni
Olvastam aszem Nigro blogján,hogy van valami speckó folyadék amiben ki lehet áztatni..
Nem tudjátok,hogy milyen cucc ez?
 
Re: Üveg diffúzor

habee said:
:D Sziasztok!Ha valaki tudna nekem segíteni nagyon megköszönném!
Nemrég vettem egy üveg diffúzort de azt vettem észre,hogy szépen lassan kezd el tömődni
Olvastam aszem Nigro blogján,hogy van valami speckó folyadék amiben ki lehet áztatni..
Nem tudjátok,hogy milyen cucc ez?

Több ilyen is van:

http://www.greenaqua.hu/ada-superge-tisztito-oldat.html

http://www.greenaqua.hu/jbl-power-clean ... 500ml.html

Egyéb házi megoldásokról is olvashatsz a fórum megfelelő topicjában. A kereső segít.
 
Re: Üveg diffúzor

habee said:
:D Sziasztok!Ha valaki tudna nekem segíteni nagyon megköszönném!
Nemrég vettem egy üveg diffúzort de azt vettem észre,hogy szépen lassan kezd el tömődni
Olvastam aszem Nigro blogján,hogy van valami speckó folyadék amiben ki lehet áztatni..
Nem tudjátok,hogy milyen cucc ez?
GA-ban kapható aJBL Power Clean és a ADA Superge, de vannak más tisztítási módszerek is. :)

Szerk: Látom lassú voltam.. :)
 
tibicuk said:
Azért azt el kell mondanom,hogy én majdnem igy oldom meg a porlasztást.A difim elég sz@r(Key pedig szólt :) ),ezért fölé tettem egy kis motort,ami még megforgarja a bubikat,kilöki az aki közepére.Ezután át fogom gondolni a dolgot,lehet hogy needle wheel módszrrel még difi sem kell.

Nekem is így működik plusz még mellékeveri az oxigént is kb. 1 hónapja, amióta beszereltem észre vettem hogy az akvárium másik végében jobban bubiznak a növényeim, szóval jól működik.
 
Back
Oldal tetejére