• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Danio margaritatus - Galaxy razbóra, Gyöngy dánió, Celestichthys margaritatus

Ja ja a fény tényleg sok volt.
Vissza dimmeltem 30%-ra de igy se jöttek elő, csak egy merészkedett ki. Szórtam a kaját kis adagokban hogy felkeltsem az érdeklődésüket de semmi. Mikor már kezdtem feladni kirontottak az amanok a lehullott cucra ,és erre a rajcsurra sorban megjelentek a galaxik.
Hm a gyomor meg az irigység csak dolgozott.
 
Sziasztok.

Szeretnék a későbbiekben tartani ezekből a halakból egy csapatot. Kérdésem az lenne, hogy ezek a halak mennyire viselik jól a hidegebb vizeket? Az én akváriumomban max 23 fok szokott lenni (fűtő nincs). Látom, hogy az ideális 24-26 fok között lenne. Szerintetek tarthatóak huzamosabb ideig is 1-2 fokkal hidegebb vízben is?
 
Sziasztok.

Szeretnék a későbbiekben tartani ezekből a halakból egy csapatot. Kérdésem az lenne, hogy ezek a halak mennyire viselik jól a hidegebb vizeket? Az én akváriumomban max 23 fok szokott lenni (fűtő nincs). Látom, hogy az ideális 24-26 fok között lenne. Szerintetek tarthatóak huzamosabb ideig is 1-2 fokkal hidegebb vízben is?
Kicsit régi a kérdés, de...simán, nálam 22 fok körül vannak télen.
 
Mivel lehetne rávenni a csapatot, hogy előmerészkedjenek? A növény közül hetente ha 1-2 egyedet észreveszek, már örülhetek. Szeretném ha rajban úsznának, lehetőleg úgy hogy azért meg tudjam nézni a csapatot. Talán kell melléjük valami társhal, amelyik faj tagjai bátrabbak?
 
Mivel lehetne rávenni a csapatot, hogy előmerészkedjenek? A növény közül hetente ha 1-2 egyedet észreveszek, már örülhetek. Szeretném ha rajban úsznának, lehetőleg úgy hogy azért meg tudjam nézni a csapatot. Talán kell melléjük valami társhal, amelyik faj tagjai bátrabbak?
na én ezért vettem a három galaxy mellé néhány kéksávosat... azóta legalább több hal bújkál a susnyásban :DDDD
 
Mivel lehetne rávenni a csapatot, hogy előmerészkedjenek? A növény közül hetente ha 1-2 egyedet észreveszek, már örülhetek. Szeretném ha rajban úsznának, lehetőleg úgy hogy azért meg tudjam nézni a csapatot. Talán kell melléjük valami társhal, amelyik faj tagjai bátrabbak?
@Etele espei razbórákat rakott a fostos zöld neonok mellé, legutóbb olvasott írása alapján kicsit jobb a helyzet.
 
Sziasztok. Majd szeretnék ebből a halból az akváriumomba, de az lenne a kérdésem, hogy mennyire bírják, hogy nagy növényeket nem tervezek, max egy "bonsai" jellegű fa lesz, mohával..
 
Sziasztok!
Hát mit ne mondjak. Eléggé kényesek ezek a halak. 200 Lityóba dobálják felfelé a talpukat. Pedig adott a normális szűrés és vízkörülmény. Nem tudom mi bajuk lehet. Lehet már a boltba volt velük valami. :/
 
az is lehet, de ennyi info-ból nem hiszem hogy sokat tudnánk hozzászólni mi nem volt jó nekik ;)
Szia!
Bruttó 200 L az akvárium. Gh 17 , KH 7 , Ph 7,5 körül. 24 fokos víz. Hydro prof 350 szűrő. Ammónia 0. Sajnos nitrit és nitrát tesztem nincs még. Jövőhéten érkezik meg. Az akva március közepe óta üzemel. Az első 4 hétben természetesen élőlények nélkül(Növények kivételével.) .
A beszoktatásuk úgy történt hogy zacskóstól beletettem őket az akváriumba. Vártam 1 órát hogy átvegye a víz az akvám hőmérsékletét. Aztán a hozott vízzel együtt beleöntöttem őket egy erre a célra használt pici vödörbe. Majd 30 percenként öntöttem az akvárium vizéből a vödörbe. Majd mikor megdupláztam így a hozott vizet, átraktam a halakat a nagy akváriumba. Csak a halakat!
Ennyi infóval tudok szolgálni. :)
 
Szia!

Évekkel ezelőtt tartottam Galaxykat. A vized paraméterei rendben vannak. Tapasztalatból mondom, hogy nem is kényes halak. Nekem az első halaim voltak és jól tűrték a kezdeti botladozásaimat, sőt még utódokat is tudtam nevelni.

Vannak velük más halak, egyéb élőlények? Látszik rajtuk esetleg valami tünet kívülről?
 
Szia!

Évekkel ezelőtt tartottam Galaxykat. A vized paraméterei rendben vannak. Tapasztalatból mondom, hogy nem is kényes halak. Nekem az első halaim voltak és jól tűrték a kezdeti botladozásaimat, sőt még utódokat is tudtam nevelni.

Vannak velük más halak, egyéb élőlények? Látszik rajtuk esetleg valami tünet kívülről?
Szia!

Igen, vannak más lakók is még. Razbórákon nem látok semmi szokatlant. Esznek. Van még problémám az akváriummal. A "Hal betegségek: Mi lehet a baja a halamnak" csoportba írtam róluk részletesen. Ha gondolod gyere át és ott vannak hasznos infók.
Köszönöm a segítségedet! :)
 
Sziasztok!🖐 :)
Ha egy hím és egy nőstény egymás mellett körbe körbe úszkál egy 3 centi sugarú körön, néha félig az oldalukra fordulnak és hirtelen cikázva is úsznak egymás körül, az valami párzási rituálé lehet? Néha simán 15 percig ezt csinálják. :D 162 literben vannak, kb másfél hete jöttek és csak az otok vannak mellettük egyelőre. Most rendeztem igazából véglegesen be az akváriumot, és nagyon fel vannak bátorodva hogy fent is van növény, tisztársa meg vannak élénkülve. :D Felvettem amúgy messziről kaputelefonnal, de túl nagy a file.
 
Sziasztok. Első galaxy csapatomat telepítettem (10 fő) 2 hete egy már bejáratott aksiba bruttó (42 liter), ahol 15 fős narancs neo garnéla éldegélt. Megszülettek az első kis garnélák is, minden rendben volt. Most viszont kb. 2 naponta találok egy elpusztult felnőtt egyedet.
A csapat szépen eszik (fagyasztott vörös szúnyoglárva, artémia, dennerle betta booster, nature shrimp garnéla kaják).
Lehetséges hogy a csapat támad meg egy-egy kiszemelt egyedet?
Féltem a kis garnikat is.
Szedjem ki a garnikat?
 
Saját tapasztalatok alapján kizártnak tartom, hogy a galaxy megtámadja a 5mm-nél nagyobb garnélát.
Csoportos támadás pedig sosem láttam.
 
Saját tapasztalatok alapján kizártnak tartom, hogy a galaxy megtámadja a 5mm-nél nagyobb garnélát.
Csoportos támadás pedig sosem láttam.

köszönöm a válaszod. Csak azért következtettem a galaxykra mert a beköltözésük óta történnek ezek az esetek. Előtte egy garnélát se vesztettem el.
 
Back
Oldal tetejére