• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY-LED szalagos világítás

Sziasztok!
Megvettem mindent a lámpámhoz, de TC420-at sehol nem találok belföldön. Van valakinek javaslata, hogy hol tudnék szerezni?
 
Sziasztok!
Érdeklődnék, hátha próbálkozott már valaki színkeveréssel.
Fénytechnikában használatos LED sor világításom van de a fehér színt a három alapszínből keveri ki.
Megfelelő lehet megvilágításra?
 
Sziasztok!
Kíváncsi lennék arra, hogy a az ötletem vajon más szerint is működőképes lenne.
Tehát az lenne a terv, hogy egy gyári szett tetejében bővítenék világítást úgy, hogy kiveszem a tetőből a gyári T8-as fénycsövet és az ehhez tartózó elektronikát, majd minden zavaró műanyag rész kivágok a tető belsejéből. Ezután a tetőbe alumínium U profilokat ragasztok és ezekre a profilokra jönnének a ledek. Ledből ezelőtt használtam autók menetfényének szánt COB ledet amik működtek ezért úgy gondoltam most se térnék el ezektől. 3 sávban helyezkednének el a ledek elől-hátul lennének a fehér COB ledek és középen egy sávban egy gyengébb fényerejű piros szalag. Ezt ha lehet egy kisebb méretű már meglévő PC tápegységgel hajtanám meg. Ebben az esetben mivel lehet szabályozni a ledek fény erejét?
 
Sziasztok!
Kíváncsi lennék arra, hogy a az ötletem vajon más szerint is működőképes lenne.
Tehát az lenne a terv, hogy egy gyári szett tetejében bővítenék világítást úgy, hogy kiveszem a tetőből a gyári T8-as fénycsövet és az ehhez tartózó elektronikát, majd minden zavaró műanyag rész kivágok a tető belsejéből. Ezután a tetőbe alumínium U profilokat ragasztok és ezekre a profilokra jönnének a ledek. Ledből ezelőtt használtam autók menetfényének szánt COB ledet amik működtek ezért úgy gondoltam most se térnék el ezektől. 3 sávban helyezkednének el a ledek elől-hátul lennének a fehér COB ledek és középen egy sávban egy gyengébb fényerejű piros szalag. Ezt ha lehet egy kisebb méretű már meglévő PC tápegységgel hajtanám meg. Ebben az esetben mivel lehet szabályozni a ledek fény erejét?
Szia!
A helyedben nem barkácsolnám szét a gyári tetőt.
Vagy vennék egy gyári lámpát helyette, vagy ha ilyen ingerenciád van akkor csinálnék egy DIY lámpát rá.
Szerintem a LED-ek nem tudnának megfelelően hűlni a zárt műanyag fedélben. Gyári lámpában sem látsz műanyagot. (persze a 3W-os lehet műanyag)
A COB LED-eknek általában nincs előtét ellenállásuk, azt (szabályozható) áramgenerátorral kellene meghajtani. A LED szalagokban viszont van előtét ellenállás azt feszültség generátorral kell meghajtani. Ez két külön ügy.
A LED szalag szabályzóknak se szeri, se száma a neten...
 
A helyedben nem barkácsolnám szét a gyári tetőt.
A tetőt szeretném megtartani mivel szerintem egy előnyös dolog de a beépített elektronika miatt nincs hely benne. Így viszont csak az alga nő.

Szerintem a LED-ek nem tudnának megfelelően hűlni a zárt műanyag fedélben.
Ezen én is gondolkodtam viszont arra jutottam, hogy mivel még se a műanyagra van ragasztva hanem egy alumínium felületre és ha a szabályzást sikerül megoldani picit alacsonyabb feszültségen üzemelnének a ledek akkor tudtommal nem szabadna számottevően melegedniük.
 
Sziasztok! Újra a segítségeteket szeretném kérni!
Az aluminium sín helyett "U" profil melett döntöttem, viszont felmerült egy kérdés bennem, hogy a hűtés tekintetében van-e, és ha igen mekkora a különbség az eloxált, és natur aluminium szál között? Megéri-e eloxáltatni?
15*15*2 aluminium profilt néztem ki, és nem a profil belsejébe, hanem a hátuljára ragasztanám rá a szalagot, hogy oldalirányba se árnyékoljon le!
 
Sziasztok! Újra a segítségeteket szeretném kérni!
Az aluminium sín helyett "U" profil melett döntöttem, viszont felmerült egy kérdés bennem, hogy a hűtés tekintetében van-e, és ha igen mekkora a különbség az eloxált, és natur aluminium szál között? Megéri-e eloxáltatni?
15*15*2 aluminium profilt néztem ki, és nem a profil belsejébe, hanem a hátuljára ragasztanám rá a szalagot, hogy oldalirányba se árnyékoljon le!
Eloxalas javitja a holeadast, hogy mennyire az passz es megeri-e te tudod. Mi a gond a vaghato aluprofilokkal? Ez pl buraval egyutt egy ezres alatt van meterenkent es vegzarot is kapni hozza, oldalt sem arnyekol es felfroccsenestol is vedi.
 
Mi a gond a vaghato aluprofilokkal? Ez pl buraval egyutt egy ezres alatt van meterenkent es vegzarot is kapni hozza, oldalt sem arnyekol es felfroccsenestol is vedi.

Épp azért mert félek, hogy túlmelegszik a led szalag. (Nincs tapasztalatom) Új kérdés: Hány százalékon kellene ezt a led szalagot (V-TAC beltéri 5730-120 CRI95) dimnmelni, hogy ne legyen probléma ezzel az aluminium sínnel (RS - MINI-01-A - Alumínium RS profil) ?
 
Épp azért mert félek, hogy túlmelegszik a led szalag. (Nincs tapasztalatom) Új kérdés: Hány százalékon kellene ezt a led szalagot (V-TAC beltéri 5730-120 CRI95) dimnmelni, hogy ne legyen probléma ezzel az aluminium sínnel (RS - MINI-01-A - Alumínium RS profil) ?
A topicban mar szamtalanszor volt rola szo, h 70%ig legalabb erdemes dimmelni.
 
A topicban mar szamtalanszor volt rola szo, h 70%ig legalabb erdemes dimmelni.
Igen, ezt olvastam, és ezzel tisztában vagyok, de szerintem már csak heccből is az lesz a vége, hogy az egyik lámpát megcsinálom a led szalag sínnel, a másikat a szabvány U profillal, és összahasonlítom, hogy melyik hogy melegszik :cool:
 
:oops: Ezzel most nagyon megleptél o_O
A gyakorlatban, a feketére eloxált alumínium kb. 15%-ot javít a hőleadáson. Az nagyon derék, hogy ilyen-olyan vastagságú réteg, meg ilyen-olyan érdességű réteg a labor mérések szerint mennyit javít a helyzeten, de ha elviszed valahová eloxáltatni (vagy saját magad csinálod) garantáltan nem tudod befolyásolni a minőséget. Nem véletlen, hogy manapság nem szórakoznak vele. Esetleg a dizájn miatt csinálják. A hűtőfelület ésszerű növelésével (bordák), és megfelelő irányba állításával, nagyságrenddel előrébb lehet jutni.
 
Aki több ágat vezérel külön (pl RGB+CW+NW) és a vezérlője a szekrényben van, milyen több (6) eres kábelt használ? Adat kábelek túl vékonynak tűnnek, amit meg láttam ledhez több eres, lapos és elég otromba.
 
Aki több ágat vezérel külön (pl RGB+CW+NW) és a vezérlője a szekrényben van, milyen több (6) eres kábelt használ? Adat kábelek túl vékonynak tűnnek, amit meg láttam ledhez több eres, lapos és elég otromba.
Én pl. Net kábelt használok. A pontos, szakmai nevét nem tudom.
 
Aki több ágat vezérel külön (pl RGB+CW+NW) és a vezérlője a szekrényben van, milyen több (6) eres kábelt használ? Adat kábelek túl vékonynak tűnnek, amit meg láttam ledhez több eres, lapos és elég otromba.
Nem véletlen, hogy olyan vastag, amilyen. Ha lehetne, akkor kispórolnák belőle az anyagot, abban biztos lehetsz.
Itt egy link, amivel a törpefeszültségű vezetékeket szoktam méretezi.
Méretezés
Van, aki szerint "addig lehet csökkenteni a vezeték keresztmetszetét, amíg nem érzed a kezeddel, hogy jó meleg". Hát... ez is egy vélemény. :unsure:
 
Back
Oldal tetejére