• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Egyéb kérdések, kérések 2. (GreenAqua)

Lehet én hoztam el az utolsót Törökbálintról :)

Ez egy trükkös cucc. Ha nem pontosan emlékeznél rá, akkor a linkre kattintva nézd meg. Érdemes. Ettől nem lesz tartósan fekete a víz. Nem is szinezés a lényege. Napról napra világosodik. Persze, hogy nem keresik, ha nem tudják mire jó. Jó halak és garnélák betelepítéskor használni. Betegségek után vagy betegségeket megelőzni. Szűrőtisztítás után is hasznos lehet. Akvárium indításnásnál is segítség lehet. Szóval alkalmanként nem árthat. Szuper kis vízminőség javító. Nagyon-nagyon kevés kell belőle. A gyári adagolást érdemes osztani néggyel. GA halas/garnis üvegekbe biztosan használnám.
A minap esett szó a vásárlók esetleges megvezetéséről, az erősen hájpolt termékekről és a reklámok valótlanságról. A linkelt leírás alapján, ez egy csodaszer! Az akvaristák szent grálja. Mondjuk a felét sem értettem annak amit leírtak (ez nyilván a félműveltségemnek köszönhető...), de, hogy az úszórojtosodás megelőzésétől a kelátképzésig, valamint az élethosszabbításig mindenre jó, azt laikusként, már egy kicsit erősnek érzem. Persze a Te véleményedet és ajánlásodat teljes mértékben elfogadom, hiszen jómagam sosem próbáltam ki, csak a készítmény leírását olvasva alakult ki bennem egy rossz érzés.
Furcsának találom továbbá, hogy éppen a G.A.-ban nem lehet (már) kapni, ahol pedig több száz vízminőség javító termék fellelhető.
 
Utoljára módosított:
Erről szó sincs. Csodaszerek nincsenek. Csak jelezni akartam, hogy a nevével ellentétben nem fekete víz készítésére való.
Kösz az infot.
Valamelyik videóban làttam…azt hiszem Nigro vagy Viktor említette. Valamikor berendeztek egy ilyet a GA-ban, de nem találtam a videót…
Most gondolkodom, hogy a növényekkel túlnőtt 70 literest black water akvára alakítom át.
Ilyen szer hiányában jó lesz a tőzeg, levelek és égertoboz kombó is.🙂
 
Sziasztok!

A Chihiros metal pipe-al kapcsolatban lenne egy kérdésem (https://greenaqua.hu/hu/chihiros-metal-jet-pipe-szett-l-16-22-mm.html).
A legutóbb épített akvában ezt használjátok.
Mennyire jellemző nálatok, hogy a befolyóval szemközti részen megjelenik az ecsetalga?
A befolyó kialakítása miatt sokkal intenzívebb, koncentráltabb a vízáram, nem oszlatja el úgy, mint egy hagyományos üveg lily.
Lily üvegtörések alkalmával használtam néha kényszerből a gyári EHEIM műanyag befolyókat és mindig ecsetalga jelent meg az üvegen, dekorokon a szemközti oldalon.
Jelentősen fojtjátok a szűrőt, hogy ne legyen olyan erős az áramlás? Vagy az üveget pucoljátok sűrűbben?
 
Sziasztok!
Látom, hogy nem érkezett még Oxyturbo reduktor egybeépített verziója.
A kérdésem az, hogy ha külön külön megveszem a reduktort és a mágnesszelepet, azt meglehet csinálni, hogy a mágnesszelepből kiszedem a csőrögzítőt és a helyére becsavarom a tűszelepet? Ha igen, akkor kell e tömítés hozzá vagy ilyesmi?
Köszi
 
Sziasztok!
Látom, hogy nem érkezett még Oxyturbo reduktor egybeépített verziója.
A kérdésem az, hogy ha külön külön megveszem a reduktort és a mágnesszelepet, azt meglehet csinálni, hogy a mágnesszelepből kiszedem a csőrögzítőt és a helyére becsavarom a tűszelepet? Ha igen, akkor kell e tömítés hozzá vagy ilyesmi?
Köszi

Közben erről privátban beszéltünk. Legközelebb mehet a kérdés közvetlen az email supportra. A fórumot a csapat nagy része nem olvassa.
 
Sziasztok!

A Chihiros metal pipe-al kapcsolatban lenne egy kérdésem (https://greenaqua.hu/hu/chihiros-metal-jet-pipe-szett-l-16-22-mm.html).
A legutóbb épített akvában ezt használjátok.
Mennyire jellemző nálatok, hogy a befolyóval szemközti részen megjelenik az ecsetalga?
A befolyó kialakítása miatt sokkal intenzívebb, koncentráltabb a vízáram, nem oszlatja el úgy, mint egy hagyományos üveg lily.
Lily üvegtörések alkalmával használtam néha kényszerből a gyári EHEIM műanyag befolyókat és mindig ecsetalga jelent meg az üvegen, dekorokon a szemközti oldalon.
Jelentősen fojtjátok a szűrőt, hogy ne legyen olyan erős az áramlás? Vagy az üveget pucoljátok sűrűbben?

Nagyobb áramlásnál és gyéren telepített akváriumnál előfordul az ecsetesedés. A boltban még nincs. Figyelünk a karbikra, fiatal az akvárium stb. De valószínűleg a teljesítmény is kicsit vissza van véve.

Ilyen rövid akváriumoknál az áramlás erősségére különösen érdemes figyelni. De ugye nem csak ezért veszünk nagyobb szűrőket. Hanem a sokkal nagyobb szűrőkapacitás miatt. Mindig jó ha van tartalék ebben és a flowban is.
 
Sziasztok!
Látom, hogy nem érkezett még Oxyturbo reduktor egybeépített verziója.
A kérdésem az, hogy ha külön külön megveszem a reduktort és a mágnesszelepet, azt meglehet csinálni, hogy a mágnesszelepből kiszedem a csőrögzítőt és a helyére becsavarom a tűszelepet? Ha igen, akkor kell e tömítés hozzá vagy ilyesmi?
Köszi
kozben befutott, nemsokara neten is felkapcsoljuk
 
Sziasztok!
Remélem jó helyen járok.
Tervezem az akva újraindítását.
Scape It oldalon tervezem, és az lenne a kérdésem, ha eljuttatom hozzátok a tervezetet, összetudjátok nekem szedni a köveket?! ( Elég messze vagyok tőletek, ezért kérdezem így. )

Dragon kövek vannak pl 25-30cm példányok?
 
Sziasztok!
Remélem jó helyen járok.
Tervezem az akva újraindítását.
Scape It oldalon tervezem, és az lenne a kérdésem, ha eljuttatom hozzátok a tervezetet, összetudjátok nekem szedni a köveket?! ( Elég messze vagyok tőletek, ezért kérdezem így. )

Dragon kövek vannak pl 25-30cm példányok?

Dobd el emailben az infora kérlek 👍
 
Sziasztok!

A Chihiros metal pipe-al kapcsolatban lenne egy kérdésem (https://greenaqua.hu/hu/chihiros-metal-jet-pipe-szett-l-16-22-mm.html).
A legutóbb épített akvában ezt használjátok.
Mennyire jellemző nálatok, hogy a befolyóval szemközti részen megjelenik az ecsetalga?
A befolyó kialakítása miatt sokkal intenzívebb, koncentráltabb a vízáram, nem oszlatja el úgy, mint egy hagyományos üveg lily.
Lily üvegtörések alkalmával használtam néha kényszerből a gyári EHEIM műanyag befolyókat és mindig ecsetalga jelent meg az üvegen, dekorokon a szemközti oldalon.
Jelentősen fojtjátok a szűrőt, hogy ne legyen olyan erős az áramlás? Vagy az üveget pucoljátok sűrűbben?
A mellette lévő dragonos 60p már jó ideje megy hibátlanul az Aquario skimmeres akriljaival,ahol a nyomó ugye szintén jet.
Talán egy nagyon picit kellett folytatni a szűrőn,de nem az áramlás miatt,hanem hogy működjön a skimmer. :)
 
A mellette lévő dragonos 60p már jó ideje megy hibátlanul az Aquario skimmeres akriljaival,ahol a nyomó ugye szintén jet.
Talán egy nagyon picit kellett folytatni a szűrőn,de nem az áramlás miatt,hanem hogy működjön a skimmer. :)

Köszi a visszajelzést, ez lenne a legfontosabb, hogy ne kelljen fojtani a szűrőt.👍🍺
 
Back
Oldal tetejére