• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ELOS-project by Attibva

Ez viszont egy érdekes kérdést vet fel, hogy kialakulhat-e ammónia hiány egy növényes akváriumban? Tudom, hogy furán hangzik, de a biológiai szűrés, a nitrogén körforgás fontos eleme az ammónia. Ez a tipikus se vele se nélküle kapcsolat:D
 
Ez viszont egy érdekes kérdést vet fel, hogy kialakulhat-e ammónia hiány egy növényes akváriumban? Tudom, hogy furán hangzik, de a biológiai szűrés, a nitrogén körforgás fontos eleme az ammónia. Ez a tipikus se vele se nélküle kapcsolat:D
Igen ez érdekes lehet, viszont ezért fogunk mindent mérni!!
Egy érdekesség még amit Filipe Oliveira oldalán (FAAO aquascaping) olvastam, hogy egy kis AquaUno folyékony bacikultúra beöntése után már halakat is és garnélákat is tett az új telepítéshez!! Na ennyire azért ne siessünk, de 1 hét után már beköltöznek hozzám is majd. Hogy visszakanyarodjunk az ammoniára, olvastam szintén a FAAO-n, hogy a telepítés utáni első hétben sem lehetett mérni az akváriumban ammoniát, na erre kíváncsi vagyok, már alig várom , hogy elkezdhessem!!:D

Szegény Attinak offoljuk a naplóját, de szerintem nem bánja, hiszen ELOS téma!!
 
Nem csináltam semmilyen "uszadék" leszívást! Ilyen volt első feltöltésre! Vízcsere 4-5 naponta lesz. Az oka, hogy mivel ebben a talajban nincs táptalaj, így nincs ammóniacsúcs, szóval nem kell a napi vízcsere! de majd a mérésk megmutatják!

Nagyon jól hangzik. Közben megnéztem az árát. Nem gondoltam, hogy valaha bármi drágább lesz az ADA-nál. Bátrak a GA-s srácok, hogy ezzel bepróbálkoznak a magyar piacon. Azért ez már a prémium akvarisztikában hűbmmm_g!
 
Nagyon jól hangzik. Közben megnéztem az árát. Nem gondoltam, hogy valaha bármi drágább lesz az ADA-nál. Bátrak a GA-s srácok, hogy ezzel bepróbálkoznak a magyar piacon. Azért ez már a prémium akvarisztikában hűbmmm_g!
Az Elos is egy prémium márka mint az ADA, majd nem ugyanaz a minőség!!
Ha végig nézed (osztod szorzod) az Elos talajt minden hozzávalóval (TerraZero,AquaUNO, TerraBlack talaj) akkor olcsóbban jön ki mint az ADA!
Nem biztos, hogy jobb mint az ADA, de szerintem hasonló kategória. :cool:
 
Hogy egy kis friss infót nyomjak a projekttel kapcsolatban. Ugye én full RO-val indíottam GH+ -al visszasózva a vizet. Lemértem a tesztekkel a vizet második nap is, és a KH és GH iszonyatosan alacsony lett... Filipevel (ELOS PRManagere) egyeztetve, kiderült, hogy ilyen paraméterek mellett, majdemhogy full csapvízzel kell indítani az akváriumot, és majd a talaj teszi a dolgát. Filipe szerint kb. 4-5 nap múlva a vízcsere előtt mérjek majd rá, és meglátom, hogy pontosan, hogyan is működik a dolog... Az a szerencse, hogy a tusoló előtt a csapra nemrég felszereltem egy vízszűrőt, így legalább nem kell szórakozni a csapvízcserével..(klór, nehézfémek, stb...) Én is kíváncsian várom a fejleményeket. A növényekkel csak annyi változás van, hogy a stemek felágaskodtak, nagyobb fejlődést ennyi nap alatt nem is nagyon vártam. Azt még elfelejtettem írni, hogy adtam a vízbe még AquaUno baktériumkultúrát.
 
TDS mérővel megnézted az értéket? Gondolom így sózhattad vissza az RO vizet:) Illetve milyen a PH érték?
 
Hogy egy kis friss infót nyomjak a projekttel kapcsolatban. Ugye én full RO-val indíottam GH+ -al visszasózva a vizet. Lemértem a tesztekkel a vizet második nap is, és a KH és GH iszonyatosan alacsony lett... Filipevel (ELOS PRManagere) egyeztetve, kiderült, hogy ilyen paraméterek mellett, majdemhogy full csapvízzel kell indítani az akváriumot, és majd a talaj teszi a dolgát. Filipe szerint kb. 4-5 nap múlva a vízcsere előtt mérjek majd rá, és meglátom, hogy pontosan, hogyan is működik a dolog... Az a szerencse, hogy a tusoló előtt a csapra nemrég felszereltem egy vízszűrőt, így legalább nem kell szórakozni a csapvízcserével..(klór, nehézfémek, stb...) Én is kíváncsian várom a fejleményeket. A növényekkel csak annyi változás van, hogy a stemek felágaskodtak, nagyobb fejlődést ennyi nap alatt nem is nagyon vártam. Azt még elfelejtettem írni, hogy adtam a vízbe még AquaUno baktériumkultúrát.
Akkor gyakorlatilag úgy működik, mint az amazonia, csak ammónia bumm nélkül? Nem tesztelek itthon, ezért kicsit kínai nekem ez a kh gh dolog, viszont csapvizezek, ezért érdekel, hogy melyikkel járok jobban, az amazoniával, vagy az elos terra blackkel?
 
Akkor TDS szerint jó a víz. KH és GH viszont alacsony. Gondolom jelen esetben visszasózott RO víz miatt KH=GH. Csapvíz esetén nem így lenne és a talaj tudná lágyítani a vizet? Azon gondolom rajtam kívül még sokan meglepődnének.
 
Akkor gyakorlatilag úgy működik, mint az amazonia, csak ammónia bumm nélkül? Nem tesztelek itthon, ezért kicsit kínai nekem ez a kh gh dolog, viszont csapvizezek, ezért érdekel, hogy melyikkel járok jobban, az amazoniával, vagy az elos terra blackkel?

Szvsz az Amazónia is csak egy ideig tudja helyrerakni a csapvizet, aztán "kimerül". Ez nálam néhány hónap alatt bekövetkezett, még a csíkos teszten is jól látható volt, nem kellett TDS cerka hozzá. Tehát ha abból indulunk ki, hogy a "növények a lágy vizet szeretik", akkor úgy sem úszod meg az RO-t előbb-utóbb.
 
Szvsz az Amazónia is csak egy ideig tudja helyrerakni a csapvizet, aztán "kimerül". Ez nálam néhány hónap alatt bekövetkezett, még a csíkos teszten is jól látható volt, nem kellett TDS cerka hozzá. Tehát ha abból indulunk ki, hogy a "növények a lágy vizet szeretik", akkor úgy sem úszod meg az RO-t előbb-utóbb.
Közben már Cecska mester is felhomályosított róla, hogy nem úszom meg a lágyítást. Sajnálatos hír. :D
De legalább tiszta víz került a pohárba, köszönöm! :)
 
Jelentem 5 napos az akvárium!
Tápot idáig nem nyomtam, ma cserélek majd csapvízzel vizet az akiban (megpróbálom tartani az ELOS managerének iránymutatásait, aztán majd meglátjuk). Halak tegnap este bekerültek, mert nem nagyon akartam már a kisakváriumban szenvedtetni őket...
Ma esti tesztek:
TDS: 180
PH: 6,3
GH: 7
KH: 5
NH3/4: 0,1 (ha megszakadok sem megy lejjebb..)

8674925211_37177a9943_b.jpg


8674925161_4f0318b325_b.jpg


8674925497_9f5e0ff94a_b.jpg

8674925723_cde4854f27_b.jpg

8674925763_eb9629f6b3_b.jpg

8674925945_67a117f2db_b.jpg
 
Az ammónium szinted biztos az olvadó cryptok miatt mérhető :p Ha jól tudom 7-es PH alatt az NH3 átalakul NH4-é, ami kevésbé veszélyes. Egyébként ha megmérnék néhányan otthon, örülnének ha csak ennyi lenne az NH4 szint az akiban. 0.4 mg/l szintig elfogadható! Ezért ne aggódj emiatt :)
 
Back
Oldal tetejére