• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Erdei földes akvárium 20 literes

Emperor_

Tapasztalt kertész
A történet innen indul, a régi berendezés szétbombázása:



Indítás: 2010.08.20.
Technikai adatok:
Fény: 8W T5 FSL 765 (Később lesz még egy fénycső.)
Táp: nincs
CO2: nincs
Szűrés: Hydor K20

Víz csere: heti 45-50%

Élőlények:
Növények:
Cryptocoryne-ok
Anubias barteri var nana

Állatok:
Neocaridina hetropoda vad alak kb 20 db
Galaxy rasbóra 10 db



Talaj: JBL Manado, kezelt erdei föld, sóder
Dekoráció: folyami kövek


Az erdei föld előkészítése
-----------------------------------------
Az erdei földet a közeli erdőből gyűjtöttem, viszonylag fiatal tölgy erdő. Igyekeztem a legfelső réteget begyűjteni, a lehullott leveleket elkotorva a felső 2-3 cm-t lapátoltam be a zsákba.
Legelőször kézzel kiszedtem a nagyobb ágakat, leveleket. Utána átszitáltam, ez elég időigényes :) . [Vannak erről is fényképek, később felteszem.]
1:1 arányban összekevertem az előző talajjal. Az előző talaj sima sóder, olyan 1-2 mm kavicsokból állt. Alaposan kimostam a sódert, mintha egy új medencét indítanék.

Ezt az összekevert erdei föld és sóder keveréket ismét kimostam, megdöbbentő mennyiségű pici növény szálacska, száracska volt benne. Ez is elég időigényes volt.

Utána következett a föld leves elkészítése, felöntöttem vízzel, hogy elfedje és olyan 15-20 percig főztem. Hagytam kihűlni, ismét 15-20 percig főztem.





Kihűlés után indult a berendezés, hátul igyekeztem egy domb félét kialakítani.





Talaj elválasztóként sima fehér szúnyog hálót alkalmaztam. Még nem tudom megmondani, hogy mennyire vált be, hátul láttam egy gyökeret, ami átment a szúnyog hálón.



Az indítást egy beállt (azóta tönkrement Tatrapet RS 503) belső szűrővel végeztem el és elrakott beállt akvárium vízzel. Az első 3 héten napi 10%-ot cseréltem minden nap és mellette végeztem a heti egyszeri 50%-ost.

Tapasztalatok:
a beígért alga bumm elmaradt, de a növények se úgy nőnek ahogy vártam. Vagy a szúnyoghálón nem tudnak átmenni a táptalajhoz vagy még nem elég hosszú a gyökerünk vagy kéne folyékony tápot adagolni.

Indítás:



Jelenlegi állapot:



Esti hangulat kép:

 
Nagyon izgalmas "projekt", sok sikert hozzá :thumbup: :thumbup:
Kérlek írd majd meg a későbbi fejleményeket.
Üdv.
 
uhh.. ez jókor jött mert december-január honapban akarok egy setupot,s erdei födes táptalajjal gondoltam,ugyhogy kíváncsi vagyok hogy mi lesz belőle :D egy kalappal,s kerüljön az alga :D
 
Én is kiváncsi vagyok a talajra!
Egy fát vagy nagyobb követ nem akarsz belerakni?
Amúgy tetszik az akid!
 
Kiváncsi leszek hogy, hogyan fog alakulni :) Valószínű, hogy a folyékony tápot meghálálnák, de így is nőnek a növények, és alga sincs :)
 
Köszi mindenkinek! Folyamatos teszek fel képeket.

Jani614!

Egyenlőre ezekkel a görgeteg kövekkel operálok, nem olyan rosszak, majd készítek pár közeli képet is.
Fát pedig nem találtam még jót (ide illőt), de tervezek azt is.
 
nagyon jol néz ki,de ha elkezdenek fejlődni a növények,akkor nagy a valószínüsége,hogy nem nagyon fognak látszódni a kavicsok. nem? kiváncsian várjuk a fejlődést!
 
Többféle algám van, de semelyik sem vészes:
- ecsetalga, összesen 3 pamacs a legöregebb Crypto szárán és emers levelén, (kivettem a leveleket)
- barna alga az Anubiasok levelén, (evvel nem igazán tudok mit kezdeni, valamilyen algaevő csigára gondoltam, Clithon corona)
- az üvegen vegyesen barna alga és zöld pont alga (vízcserekor lepengézem).

Máshol nincs algám.

A vízcserék a tervezett heti 50% hoz képest, 2-3 heti 50%-ra tevődtek át.
Teszek fel képet hamarosan.
 
Back
Oldal tetejére