• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Erdei futás

K.László

Főkertész
Úgy döntöttem, hogy lenaplózom a gyerekszobai akváriumot is.

üveg: Aquael 40x25x25 cm, 25 liter
világítás: 2 db 5w növénynevelő lámpa (kék és piros ledeg) és 1,5 m 6000 kelvines ledszalag összesen kb 1500 lumen fedélbe kókányolva, napi 6 óra
szűrés: Aquael ASAP 300 belső szűrő, szivacs és mátrix töltelékkel
CO2: Tropica nano CO2
fűtés: Aquael 25w
víz: Ro víz
tápozás: Easy life termékcsalád előírás szerint eti egyszer 2 ml, napi 1ml liquid carbo
talaj: kevert sóder, manadó, homokozó homok
hardscape: lávakő, kertből kivágott szőlőtőke

Növények: Anubias nana, Bucephalandra, Criptocoryne parva, Jávai moha, Ludwigia, Bacopa, Monte Carlo, Rotala

Majd kiderül mi lesz belőle, de így biztos nem szabad akváriumot indítani. Két hete van benne víz, sűrűn cserélve, hogy minden kiázhasson belőle.
20221028_134911.jpg20221030_163849.jpg

20221030_174950.jpg
 
Csináltam egy vízcserét, 12 litert RO vízzel. Szűrőtakarítás, viccesen egyszerű volt. Megtápoztam.

Tegnap a lányom beleengedett 5 db kicsi kűrtcsigát.
Az imént említett állatok miatt a CO2-t 6 bubi /percben állapítottam meg (0-24 megy a CO a kis rendszerből.)
A világítási időt 7 órára emeltem.
Minden szuper!
 
Én is alig várom már, hogy jobban bevonhassam. Jelenleg (4ésfél) még csak a wabizásba és a terrárium/floráriumba tudom bevonni.
Mi is együtt csináltuk a Wabi tálat, Neki is van kettő kicsi (borosüvegből vágott). Szívesen bevonja magát a mókába. Plusz 1/4 óra hasznosan együtt töltött idő :D

Ez az akvárium még elalvás segítő lámpa is a gyerekszobában. Este tízig világít.
 
Nekem is 6 évesek a lányaim. Nálunk a hal etetésre kaptak rá. 80-90%-ban ők etetik egy éve (megbeszéltük miből mennyit). Karbantartásra nem ugrottak (bár el fogok gondolkodni miben tudnának segíteni), de pl imádják levadászni csipesszel a vízben úszó levéldarabokat illetve lelkesen vadásszák a vedlett garnéla bőrt :D Szóval ezekkel lehet próbálkozni kapcsolni őket az akváriumhoz.
 
Nekem is 6 évesek a lányaim. Nálunk a hal etetésre kaptak rá. 80-90%-ban ők etetik egy éve (megbeszéltük miből mennyit). Karbantartásra nem ugrottak (bár el fogok gondolkodni miben tudnának segíteni), de pl imádják levadászni csipesszel a vízben úszó levéldarabokat illetve lelkesen vadásszák a vedlett garnéla bőrt :D Szóval ezekkel lehet próbálkozni kapcsolni őket az akváriumhoz.
Én is adtam a gyereknek csipeszt, mindenki a sajátjával ültet. Etetni egyenlőre csak a nappaliban lévő akváriumban szokott, illetve tápozni is.
 
Back
Oldal tetejére