• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Estimative Index alapú tápozás (Green Aqua Macro és Micro)

Gondolod segítene ha kiveszem a Purigent? az nem gond ha a OASE Biomaster előszűrőjében a szivacsot úgy kéthetente tisztítom? a tálcákban a matrixot csak 3 havonta.
A szivacstisztítás nem gond, főleg, ha nem bolygatod a matrixot. A matrixhoz akkor nyúlj, ha szivacs mosás után sem javult az áramlási sebesség. De! Szigorúan csak akvárium vízben mosni! Kiveszel egy adag vizet és átlögybölöd egy vödörben a matrixot.
 
Ez jó tipp volt, köszönöm az ötletet, erre egyáltalán nem gondoltam. már féltem hogy túl vastag a tropica talaj, és vékonyítanom kell, szétszednem mindent.
 
A boltban ennyit használunk 60-100 literhez (Seachem Purigen)
Mic Mac tápozásnál kizárt a nitrát hiány. Ennél sokkal többet kellene használni.
Akkor nemtudom mi a megoldás. Napi 2,5 ml aqua rebell gh boost N ( ez is emelt adag ) és jbl csepptesztel 3-5 mg/ l az no3. En már a káliumra gondoltam hogy az okoz gondot. De kivettem a purigent, megpróbálom.
 
Meg egy kérdés, megjegyzés: nem okozhat kevés nitrátot és foszfátot a vízben ha több a nem talajba ültetett növény ( anubias nana, bucephalandra, hygrophila, microsorium windelov) ?? Már csak erre tudok gondolni.
Ezek viszonylag kis tápanyagigényű, lassabb növények. Szerintem EI tápozással annál jóval több nitrát-foszfát kerül a vízbe, minthogy ezek mindet felvegyék. Alapvetően a stemek és az úszónövények a nagy nitrátzabálók.
 
Sziasztok! Az lehetséges GA EL tapozással a Nitrát nem megy 3-5 ppm fölé a heti tápozás végére (vizcsere előtti mérés)
Akva: 45P 37 liter
mic/mac :2/2ml
Talaj: Ada Amazonia Ver2
Co2
GH 5, Kh 2, Po4 0,4, No3 3-5.

Szept. 10 indult az akva.
Köszi

 
Back
Oldal tetejére