• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fénycsövek tipusai, jellemzői, összehasonlítás

Hali!

Igen, számít jól érzed.A Watt számok is összeadódnak, meg a lumenek is.(meg stb.)
 
Sziasztok

Lehet kicsit off, de valahol olvastam hogy elektronikus előtéttel (t5) lehet működtetni t8 as csöveket. Ez igaz?
Adott lenne egy Tridonic elektronikus T5 fénycsőelőtét 2x21W PC 2/21W T5 Pro, meg 2 Fénycső T8 F18W/860 daylight 6400K fénycső, működhetnek együtt?

Köszi, üdv Scar
 
Mivel eddigiekben csak elektronikus előtéttel szerelt lámpákban volt szerencsém látni három sávos csöveket.
Kérdés az lenne, hogy hagyományos armaturában működnek-e a három sávos csövek?
 
Természetesen!
Az akvaristák elég nagy hányada használja ezt.(ezek már mezei, sima csöveknek számítanak! )
 
Köszi a választ!
Amúgy már több ezer ilyen csövet tekergetem a munkámból adódóan de soha sem érdekelt igazán, hogy miért is jobb!
Csak annyit, hogy főleg hidegben látszik a gáz áramlása kör-körös gyűrűs alakban míg be nem melegszik!
Miért is jobb?
Főleg a növények szempontjából kérdezem!
 
"A háromsávos fénycső egy olyan lámpatípus, melyet a színvisszaadás értékelő módszer bemutatása után fejlesztették ki és, arra optimalizálják, hogy minél jobb színvisszaadási értékei legyenek"
 
Üdv Mindenkinek!

Nemrég rendeltem egy világítást: AQUA NOVA T8 2*30 W
Gyári fénycsövek hozzá: Degenbao Coral Blue Lamp; Degenbao D-HG Water Plant
Érdekelne, hogy valaki ismeri-e a márkát, illetve tud-e különböző adatokat a csövekről.(fényerősség, szinkép ilyenek)
Előre is köszi a válaszokat!
 
Woctrax said:
Üdv Mindenkinek!

Nemrég rendeltem egy világítást: AQUA NOVA T8 2*30 W
Gyári fénycsövek hozzá: Degenbao Coral Blue Lamp; Degenbao D-HG Water Plant
Érdekelne, hogy valaki ismeri-e a márkát, illetve tud-e különböző adatokat a csövekről.(fényerősség, szinkép ilyenek)
Előre is köszi a válaszokat!

A gyártó honlapja: http://en.de-gen.com/newEbiz1/EbizPorta ... /main.html

T8-as fénycsövekről nincs túl sok információ, esetleg érdemes írni nekik. (Bár nem igazán találtam elérhetőséget...)
 
Nos én nézelődésem során úgy vélem, hogy tengeris csövek, az egyik aktinikus kék, a másik meg fehér.Akár lehetne ez neked is jó, de a kék mellé általában olyat szoktak berakni amely a tengeris fölé kell.

Sztem csőcsere....
 
Köszi az infókat!

Közben a kékről én is találtam leírást, ebből úgy tűnik hogy tényleg tengeris...zavaró is a fénye nem is szoktam sűrűn használni.
http://articulo.mercadolibre.com.ar...o-blue-lamp-30-w-acuarios-env-a-domicilio-_JM
Viszont így csak a fehér megy, a növények mégis szépen nőnek, szemmel láthatóan jobban, mint a világításcsere előtt.
Igaz ez után iktattam be egy élesztős CO2 rendszert is; a hatás ezért a kettő közös sikere.
A kék cső az mindenképp csere, remélem a fehérre is találok majd használható infót, hogy dönteni tudjak a sorsáról.
 
Üdv ismét!

Végre találtam valamit a másik fénycsővel kapcsolatban egy fórumon, amiből arra következtetek hogy jó az az édesvízi növényeknek:
"I have 2 30w flouro tubes. One is a Degenbao D-HG Water Plant Aquarium Light and the other a Sylvania Gro-Lux."
Ha igazam van, akkor csak az egyik szorul cserére. Kérlek erősítsetek meg benne ha tudtok. ;)
 
Na ez sem sokat segít neked, a grolux-ot is nyugodtan leválthatod, ugyan 8500 Kelvines, de lumen-ben csak harmadát adja ((asszem 400 körül van egy 24 Wattos esetében mikor ugyanilyen daylight 1300 koröl van).
Nekem is van ilyenem, tök felesleges,és még rózsaszínes is az egész.

Alapból nem tudok hová tenni egy ilyen elmebeteg párosítást, 1 kék cső és 1 grolux.Vajon ezt milyen akvárium fölé szánhatták...??
 
Hát én is meglepődtem mikor meghozták...vakító kékség fogadott. A halaim meg "riadva" menekültek árnyékba a változás miatt.
Karácsony előtt kerestem egy normálisabb, de olcsó világítást az aki fölé (használtan vettem az akit jó állapotban [260 l ], sajnos csak egy 18 W-s philips fénycső volt hozzá). - Kérlek ne öljetek meg érte, hogy egy ideig így használtam - ezzel kezdtem újra a gyermekkori akvarista pályafutásom. :) :( :(
Akváriumshopból rendeltem a világítást, amint látod ezekkel a fénycsövekkel kaptam meg...Rákérdeztem náluk is, hogy mit tudnak róluk, itt a lényeg:

"Nincs információnk a fénycsövekről.
A második biztosan növényes édesvízi, a nevéből ez derül ki."

Gyors és szakszerű válasz, nem mondom. :?
 
Ááááá!
Lehet nem ide illik [elnézést előre is érte], de megdöbbentő felfedezést tettem! Az akim mellett van egy szűrőaksi együtt a kettő 1,5 méter. Eddig azt hittem hogy a szűrő 30 centi hosszú, ehelyett csak 20. Így az aki már 130 cm és ráment volna a 120cm-es fénycsöves világítás. Én meg pár hete vettem 90cm -eset mert azt hittem a 120 cm-es armatúrával pont lelógna. :( :( :( :( :( :(
Nem tudom hogy csináltam, és nem tudom hogy most ezen sírjak vagy nevessek...
U.i.: AQUA NOVA T8 2 * 30 W világítás eladó alig használt 11000ft ;)
 
jojo said:
Na ez sem sokat segít neked, a grolux-ot is nyugodtan leválthatod, ugyan 8500 Kelvines, de lumen-ben csak harmadát adja ((asszem 400 körül van egy 24 Wattos esetében mikor ugyanilyen daylight 1300 koröl van).
Nekem is van ilyenem, tök felesleges,és még rózsaszínes is az egész.

Alapból nem tudok hová tenni egy ilyen elmebeteg párosítást, 1 kék cső és 1 grolux.Vajon ezt milyen akvárium fölé szánhatták...??

Woctrax-nak nincs GroLuxa, olvass csak vissza :)
 
Így van Emperor_ ! :)
Másik ötletem (ha megvalósítható) átalakítani ezt a világítást 120 cm -esre ( a foglalatok elmozdításával )
Aki már készített világítást, esetleg segíthetne, hogy az elektronikai részén változtatni kell-e (ha igen miben) , vagy ha befér már a hosszabb fénycső akkor működne alapba is? ( azt hiszem át kell mennem DIY részre, mert nagyon eltértem a témától... )
 
Back
Oldal tetejére