• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hogyan növeljem a világítást?

rashard said:
Sziasztok

Egy nagyjából 60 literes aksiban szeretném lecserélni a világítást a gyári tetőben. Az akvárium 60 cm hosszú, tehát a lehetőségek végesek. Az eredeti világítás 15w-os T8as fénycső ami a növények nagy részének édes kevés. Tudnátok tanácsot adni, hogy mi lenne az egyszerűbb és olcsóbb, T5-ösökre cserélni, vagy kompaktra?
Köszi

Én a T5- ös fénycsöveket javasolnám. A 60 cm hosszú akihoz, a standard gyári méret 549 mm hosszú. Ezen fénycsövek 14W- osak.
Ha low- tech- ben gondolkodsz(kb. 0,5 W/l), akkor én 2 vagy 3 db ilyen fénycsövet javaslok. Természetesen ezekhez kellenek előtétek is. Minden megvehető egy villamossági szaküzletben.
Szerintem így úszod meg legolcsóbban a világítás megoldását! ;)
 
bandee said:
rashard said:
Sziasztok

Egy nagyjából 60 literes aksiban szeretném lecserélni a világítást a gyári tetőben. Az akvárium 60 cm hosszú, tehát a lehetőségek végesek. Az eredeti világítás 15w-os T8as fénycső ami a növények nagy részének édes kevés. Tudnátok tanácsot adni, hogy mi lenne az egyszerűbb és olcsóbb, T5-ösökre cserélni, vagy kompaktra?
Köszi

Én a T5- ös fénycsöveket javasolnám. A 60 cm hosszú akihoz, a standard gyári méret 549 mm hosszú. Ezen fénycsövek 14W- osak.
Ha low- tech- ben gondolkodsz(kb. 0,5 W/l), akkor én 2 vagy 3 db ilyen fénycsövet javaslok. Természetesen ezekhez kellenek előtétek is. Minden megvehető egy villamossági szaküzletben.
Szerintem így úszod meg legolcsóbban a világítás megoldását! ;)

Ezek a T5 csövek 24W-osak, szal egy épp elég kiegészítésnek!!!!
Ha co2 is van akkor mehet az 55W-os power kompakt.
A többi stimmel :D
 
aziim said:
bandee said:
rashard said:
Sziasztok

Egy nagyjából 60 literes aksiban szeretném lecserélni a világítást a gyári tetőben. Az akvárium 60 cm hosszú, tehát a lehetőségek végesek. Az eredeti világítás 15w-os T8as fénycső ami a növények nagy részének édes kevés. Tudnátok tanácsot adni, hogy mi lenne az egyszerűbb és olcsóbb, T5-ösökre cserélni, vagy kompaktra?
Köszi

Én a T5- ös fénycsöveket javasolnám. A 60 cm hosszú akihoz, a standard gyári méret 549 mm hosszú. Ezen fénycsövek 14W- osak.
Ha low- tech- ben gondolkodsz(kb. 0,5 W/l), akkor én 2 vagy 3 db ilyen fénycsövet javaslok. Természetesen ezekhez kellenek előtétek is. Minden megvehető egy villamossági szaküzletben.
Szerintem így úszod meg legolcsóbban a világítás megoldását! ;)

Ezek a T5 csövek 24W-osak, szal egy épp elég kiegészítésnek!!!!
Ha co2 is van akkor mehet az 55W-os power kompakt.
A többi stimmel :D

Közel van az 1- es a 2- eshez!!! :lol:
 
Köszi szépen.
Most hogy nézegettem és méregettem, lehet az 55 w-os power kompakt lesz, még ha drágább is kicsit, mert az kb pont beférne a t8as helyére.
 
P.C.11W-ról E.T.20W-ra szeretném növelni a világítást, majd a kettő együtt 31W-on állna meg br. 30 literhez.
Tisztában vagyok a követelményekkel, következményekkel is, elméletben! De ez az akvárium a legszerencsétlenebb arányokkal rendelkezik, karcsú és magas (35cm). Így is érvényes a w/l szabály, vagy számoljak más adat szerint? (pl. lumen?)

Köszi a segítséget!
 
egy hete lecseréltem a világításom 2x39w-ról 4x24w t5-re./3db 6500K,1db 8000K/.100l fölött világítok mind a 4 csővel kb.30cm-re a víztől.Kb 5,5órát világítok.Arra lennék kíváncsi,hogy mit érdemes a következőkben változtatni?idő..magasság?
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni:

Az akváriumom 100*50*50es....tetőm Diversa, benne jelenleg 2*30W T8 fénycsővel (895mm)....Kérdésem, hogy véleményetek szerint mi a leghatékonyabb módja (költség és eredményesség), hogy a fényerőt növelni tudjam?

Annyit megtudtam, hogy Diversa T8 lámpatest dupla foglalatos 16 ezer Ft fénycső nélkül, a T5ös 32 ezer Ft fénycső nélkül, előbbi esetben 2*30=60W-al, utóbbi esetben 2*45W=90w-al nőne meg a jelenlegi fényerőm.....

Köszönöm segítségeteket!
Üdv. Krisztián
 
Nem igazán értem, hogy a meglévő tetőbe szeretnél beépíteni még foglalatokat, vagy ezek az árak új négycsöves tetőkre vonatkoznak. Arra gondolok, hogy pluszba szeretnél beépíteni vagy még 2 T8-as csövet 16e-ért, vagy 2 T5-ös csövet 32e-ért. Nem állítom biztosan, de én még csak olyan 90 cm-es T5 ös csöveket láttam amik 39W-osak.

Tehát! Dupla ár, de a teljesítmény nem dupla ezért úgy tűnhet, hogy a T8-as a jó választás, ennek ellenére azt mondanám, hogy egy 50 cm magas növényes akváriumhoz a T8 korlátozottan alkalmas.

Egyéb paramétereidről nem tudok, de a fényerő növelésénél mindig utána (vagy inkább elébe) kell menni a szűréssel, különben gondok lehetnek. CO2-ről nem is beszélve.

Ha rendes növényes akváriumot akarsz építeni akkor megfontolandó egy függesztett lámpa. Én is átépítettem anno a tetőmet, de ma már inkább nem költenék ilyesmire. Tennék mellé egy kis pluszt és beruháznék egy lámpára ami alatt fényben tudok matatni, nagyban megkönnyítette volna a dolgomat. Erősen nem mindegy az akvárium szempontjából, hogy látsz-e rendesen amikor nyírni kell a növényeket vagy amikor a nem odavaló dolgokat keresed csipesszel.
Nah, nem untatlak! :D
Üdv.
 
Most a diversa gyári tetőmben van 2*30 W T8as lámpatest (Osram 865ös 6500K fénycsővel 895mm)

Ilyet gondoltam mellé berakni:
befér, mert ez a gyári sínben lévő hely maximuma, azaz 2*2*30w T8

így lenne 60w helyett 120w/250 literes fényem....16 ezer Ft+fénycső.....

T5ösben ez :
mitől kétszer drágább, nem tudom...
 
Hát ezt neked kell eldöntened, hogy melyiket választod. Ha van co2-d és megfelelő szűrésed, akkor mehet bele akár 4x39W (T5 ők is ennyinek írják ;) ) is, hc vagy parvula szőnyeghez pl kelleni fog. A céljaidtól függ.

ui:
Ne használj shopokra mutató linkeket, tiltja a fórumszabályzat. Szerkeszd a hozzászólásodat mielőtt a moderátorok megdorgálnak. :D
 
Megvettem a Diversa lámpatestet, így most 2*30 helyett 4*30W-om van...A T5-ös szett ugyancsak Diversában 32 ezer lett volna:(...ez 16 ezer volt....

Jelenleg elértem a gyári Diversa tető helykihasználtságának maximumát....ha nem 50 széles lenne, hanem csak 40széles az akváriumom, akkor bizony éppen beférne ugyan a 2*2*30wos lámpatest, de nem lenne semmi helyem takarítani...Szerencsére 50 széles az akim....így eltolva a sínben a lámpatesteket van helyem és be tudok nyúlni...

Amennyiben a növényeknek ez sem lesz elég (most 0,5w/liter), akkor csak úgy tudok növelést végrehajtani, ha T8ról T5re váltok....elég sok macera lenne (előtét csere, foglalat csere, fénycső csere stb.)..
Szóval remélem ez már elég lesz....

Fényvető is növeli picit a fényerőt...
 
Sziasztok! Gyári szettben ( sajnos nem fér a fénycső alá reflektor), ha bealufóliázom akkor azzal tudom javítani a neon hatékonyságát? Mivel ragasszam fel a műanyag tetőtre a fóliát? Köszi!
 
Vannak öntapadós fóliák, ami javítani fogja a megvilágítást, de csodát ne várj tőle, mivel ez nem irányítja a fényt, csak visszaveri, ezért szórni fogja majd rendesen.
 
Scorpion18 said:
De még mindig jobb, mintha a műanyag fekete felület nyeli el, nem?

Igen, írtam, hogy javulni fog a megvilágításod. Amúgy T8-as világításod van?
 
Szia Scorpion18!

Igen, a tükörfólia jobb mint a semmi!
Bár jó játék a beszabása a tetőbe!
Kétfélét lehet kapni, egy vékonyabb olcsóbbat és vastagabb, jobb minőségűt aminek azért elég húzós méter ára van (5000Ft körül a 45cm széles)!
Érdemes előre kivágni az alakját (akár előre egy kartonból sablont készíteni), majd bespriccelni vízzel és segítséggel besimítani, kinyomni alóla a vizet!

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére