• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Iwagumi designed by Viki and eMZé (54l - 60x30x30)

Délutánra az eddigiekhez képest teljesen felpörögtek a lakók. 5 perc alatt több mozgást láttam, mind előtőleg 1 óra alatt.
Persze, mert holnapra jön a csapadék, a légnyomás igencsak meg fog változni. Ez őket szaporodásra/aktívabb kapirgálásra készteti. ;)

Szóljatok ha unjátok, akkor hagylak titeket.
Isten ments! Nagyon örülök, hogy végre egy régi motoros újra beszáll a ringbe egy új akvával, amiből tanulhatok.
Súlyosbító körülmény, hogy teljesen elgarnultam, így nem tudsz annyi képet készíteni, hogy besokalljak. :love:
 
Persze, mert holnapra jön a csapadék, a légnyomás igencsak meg fog változni.
Reggel néztem a digitális időjárás állomásunk barométer részét és akkora fel-le ugrások voltak benne az elmúlt 24 órából, mint az utóbbi fél évben még soha. Reméltem, hogy ez az oka és nem a vízcsere vagy egyéb probléma. De akkor köszönöm a megerősítést.
nem tudsz annyi képet készíteni, hogy besokalljak
Imádom a fotóidat a lakóidról
Az a baj, hogy úgy érzem a minőséget már nem igazán tudom javítani a jelenlegi technikámmal. Jelentős minőség javuláshoz be kellene ruházzak egy komolyabb objektívre. Ami segíteni fog rajtam, ha nőnek még a garnélák egy picit, mert sok még nem érte el a végleges méretét.
Mindenesetre ha még akadnak fotózkodni vágyó egyedek, akkor jövök a frissítéssel 😉
 
Az a baj, hogy úgy érzem a minőséget már nem igazán tudom javítani a jelenlegi technikámmal.
Vegyél mély levegőt, lassan fújd ki és relax. Sör/bor/pálinka opcionális. Az iPhone 4-emnél csak jobb képeket tudsz készíteni. 🙃
 
Vegyél mély levegőt, lassan fújd ki és relax. Sör/bor/pálinka opcionális. Az iPhone 4-emnél csak jobb képeket tudsz készíteni. 🙃
Teljesen nyugodt vagyok. Épp a söröm vége felé tartok. Találtam közben egy rohadt jónak tűnő kínai obit 200k körül. Csak Sony E objektív létezik belőle, de nekem Sony A van. Így nem lesz üzlet, na meg ennyit nem is adnék érte. Körülnézek a használt piacon. Ha nem találok semmit, akkor maradnak a hibás objektíves fotóim. Bő négy éve vettem és már akkor kiderült, hogy javíthatatlan és egyben széria hibás. Ahhoz képest egész tűrhető, csak az ember mindig jobbra vágyik. Ez rám különösen igaz.
 
Az akvárium életében vannak pozitív és negatív változások is.

Kezdjük a pozitívval:
Múlt hétvégén vízcserénél felbojdult a taiwan sereg. Ezután sikerült 16 egyedet számolni. Csak az egy szem blue boltot nem láttam, de 5 perc múlva ő is előkerült. Ez azt jelenti, hogy már a banda 2/3-a jellemzően bújkál valahol, de azért megvan mindenki.
A szekrénybe beszereltem egy 6 Wattos led panelt, illetve egy bútor kapcsolót, mely az ajtó nyitásakor be, míg becsukáskor kikapcsolja a világítást (pont mint a hűtőszekrénynél). Végre nem kell vakoskodnom a szekrényben turkálásnál, szűrő szerelésnél.
Megjött a karácsonykor rendelt fűtés/hűtés vezérlőm, mely ezentúl szakaszosan kapcsolgatja a hűtő ventilátort. A hőmérséklet ezentúl nem 19,5 (az állandó üzem miatt), hanem 21,5 fok lesz. Az eltérés minössze 0,2 fok, ami annyit tesz, hogy 21,7 foknál bekapcsol, 21,5 foknál kikapcsol a ventilátor. Ezentúl nem kell napi közel 2 liter vizet utána töltenem az extrém párolgás miatt, hanem csak napi fél liter körül.
@Jopet barátomnál láttam az Ista új mini skimmeres befolyóját. Nagyon sexy darab, így rákívántam én is. Ma be is szereztem egyet egy GA-s 10mm-es lilyvel együtt. Erre az akvárium méretre amúgy is lilyt ad az ADA. A CO2 diffúzort így át kellett tennem az üveg túloldalára. Az Eheim 350 polcra került....végre. Ritka ronda egy állat, sohasem bírtam a látványát, de a szükség ugye nagy úr.

A negatívumok:
Próbáltam amennyire lehet az ADA féle tápozást lemodellezni a Seachem tápjaival. Mindezt többszöri mérésekkel és öszzehasonlításokkal a két akvárium között. Amiket mértem: Kálium, nitrát, foszfát, vas. A nitrát/foszfát szint csökkentése érdekében A Fluorish/Fluoris Trace mennyiségét csökkentettem. Teljesen elhagytam a foszfát és nitrát illetve az Advance adagolását, mivel ezekben mind megtalálható valamelyik. Ugyanakkor a kálium szint határozottan alacsonynak látszott az ADA tápozáshoz képest, így azt növeltem. A vas szinten nem változtattam túl sokat. Az eredmény, hogy az eddig kevés algával rendelkező akvárium most szépen kezd bealgásodni. Szóval nem olyan egyszerű még mérésekkel sem beállítani egy akvárium tápozását. Ebből hamarosan táp váltás lesz (már úton van egy teszt adag).
Hab a tortán, hogy ma este észrevettem nem csak rákok lakják az akváriumot. Nagyítóval megnézve valami apró bogaraknak látszanak, biztosan nem planária. A korábban beszerzett Fenbendazol gondolom erre nem alkalmas. Ezt jó lenne, ha valaki aki ért is hozzá megerősítené vagy cáfolná.

Most totál nem lesz. Elsőnek egy kép az algáról:

DSC02699.JPG
Aztán a lakókról pár szösszenet tovább javított minőséggel, ugyanis rátaláltam a Sony softverben az élesítés funkcióra.

DSC02690.JPGDSC02697.JPGDSC02701.JPGDSC02703.JPGDSC02705.JPG
 
Tegnap kaptam egy új telefont. A kamerája, hát ahogy az öreg bácsi mondja a viccben: erre bizony nem számítottam. Jó nem tükrös gép minőség, de azért nagyon keményen jönnek fel ezek a fránya mobilok.
20210220_193437.jpg20210220_192911.jpg20210220_192805.jpg

Ja, és rendbe raktam az akváriumot:

20210220_194432.jpg
 
A skimmer garnéla védelmét hogyan oldod meg?
Egyébként a scape is nagyon teszik meg ez a kis Ista üveg befolyó is.
 
A skimmer garnéla védelmét hogyan oldod meg?
Még nem tudom. Egyenlőre reménykedem. Elég magasan van a talajtól az alja, így talán a picik - ha majd lesznek egyszer - nem mennek fel odáig. De az is lehet, hogy szétbarmolom a 13-as fém szűrővédőmet, mert erre a méretre még nincs gyári megoldás.
 
De az is lehet, hogy szétbarmolom a 13-as fém szűrővédőmet, mert erre a méretre még nincs gyári megoldás.
Kár lenne szétbarmolni. Ha jól mértem, ez 18 mm-es, talán jó rá a 17-es normál befolyóhoz való rövid szűrővédő. Vagy esetleg a skimmerhez való szűrővédő, bár ennek nem tudom milyen a "szája", szűkíthető-e.
De a kis alsó dugónak köszönhetően valószínűleg könnyedén be lehet szorítani egy kis darab hálót is a az üveg fala és a dugesz közé. Valamelyik megoldás biztosan működik, még nekem is ki kell próbálnom.
 
Kár lenne szétbarmolni. Ha jól mértem, ez 18 mm-es, talán jó rá a 17-es normál befolyóhoz való rövid szűrővédő. Vagy esetleg a skimmerhez való szűrővédő, bár ennek nem tudom milyen a "szája", szűkíthető-e.
De a kis alsó dugónak köszönhetően valószínűleg könnyedén be lehet szorítani egy kis darab hálót is a az üveg fala és a dugesz közé. Valamelyik megoldás biztosan működik, még nekem is ki kell próbálnom.
Jó ötlet, akkor egyenlőre nem barmolok, amúgy sem szokásom.
 
Szombat vízcsere 50%, vasárnap 70%, hétfő reggel 70%. Hétfőn délelőtt megjött az új tápom, így már 2 napja azzal ketyeg az akvárium. Természetesen vékony tápozás. Garnélák jól vannak, sőt...
A legnagyobb problémám, hogy több száz miniatűr bogár lárva van az akváriumban. Látszólag nem zavarják a garnélákat, de engem nagyon. Mi lesz a lakásból, ha mind kikel? Ma beszórtam egy adag Fenbendazolt, de tartok tőle, hogy az nem fog segíteni, mert ezek biztosan nem planáriák. Ha valakinek van tippe kérem ne kíméljen. Felülről a harmadik képen jól látszanak például a dögök, meg a Catappa levelesnél, amin a red bolt van.

DSC02716.JPGDSC02721.JPGDSC02725.JPGDSC02726.JPGDSC02727.JPGDSC02728.JPGDSC02732.JPG
 
Sztem ezek kagylós rákok! kb 0,5mm nagyságúak!
nem akarlak elkeseríteni de nem is fogod tudni öket teljessen kiírtani! halak kordában tudják tartani a populációt!egyedül a csigákra veszélyesek mivel mászkálnak rajtuk igy visszahúzódnak a házukba és éhen maradnak!
beviheted bárhonnan az akváriumba! deko növény garnélák vizével, talaj stb.!
Bocs az offért!
1614120932742.png
 
Utoljára módosított:
Sztem ezek kagylós rákok! kb 0,5mm nagyságúak!
nem akarlak elkeseríteni de nem is fogod tudni öket teljessen kiírtani! halak kordában tudják tartani a populációt!egyedül a csigákra veszélyesek mivel mászkálnak rajtuk igy visszahúzódnak a házukba és éhen maradnak!
beviheted bárhonnan az akváriumba! deko növény garnélák vizével, talaj stb.!
Bocs az offért!
View attachment 102509
Közben én is rákerestem itt a fórumon rovarra és bogárra és ugyanezt találtam.
Ha jól sejtem ők veszélytelenek a taiwanokra. Csináltam egy gyenge minőségű videót amin látszik, hogy az egyik taiwan könnyedén elfocizza az útjában lévő nyomikat. További jó hír, hogy akkor nem lesz tele a lakás rovarral. Talaj bontatlan Shrimp King volt, növényekből kizárólag emers került be. A garnikkal viszont jöhetett akár....
 
Közben én is rákerestem itt a fórumon rovarra és bogárra és ugyanezt találtam.
Ha jól sejtem ők veszélytelenek a taiwanokra. Csináltam egy gyenge minőségű videót amin látszik, hogy az egyik taiwan könnyedén elfocizza az útjában lévő nyomikat. További jó hír, hogy akkor nem lesz tele a lakás rovarral. Talaj bontatlan Shrimp King volt, növényekből kizárólag emers került be. A garnikkal viszont jöhetett akár....
ök sajnos az ökoszisztéma részei! a fránya makró lencsével mindent meglátni!
 
Azért nem árt őket kordában tartani, mert ha túlszaporodnak, akkor annyi lehet belőlük, ami már zavaró a garnélákra is.
Sok embert ismerek, aki miattuk kellett újraindítsa az akváriumot.
Mit javasolsz?
 
Amíg nincsenek még kis garnéláid, addig érdemes lenne pár kis guppit betenni.
Ők hamar összeszedegetik. Ha túl sok lesz a kandicsrák, akkor már a halaknak sem tesz jót, mert ha sokat esznek belőle, bélelzáródást okozhat ez náluk.
Sajnos a rákokra sem hideg, sem meleg, de még vegyszer sem hatásos.
 
Back
Oldal tetejére