• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kompromisszum?570

Kicsit emelj a Kh-n, kb. 3-ra,és akkor már nem olyan sok a gáz.
Csapvîzre gyorsan rámértem GH=14, kH=10. Holnap emelek kicsit a gH-n, aztán dolgozok a lámpán. Gondolom az, hogy mennyi a megfelelő kH szint az valamelyest szubjektív kérdés, mint a marhapörkölt fűszerezése... már amennyiben mondjuk az 5 alatti tartományról beszélünk
 
Csapvîzre gyorsan rámértem GH=14, kH=10. Holnap emelek kicsit a gH-n, aztán dolgozok a lámpán. Gondolom az, hogy mennyi a megfelelő kH szint az valamelyest szubjektív kérdés, mint a marhapörkölt fűszerezése... már amennyiben mondjuk az 5 alatti tartományról beszélünk
Nekem a 6/3 arány bevált mind a növényeknél mind a halaknál, garniknál.
 
Ha nincs algád, akkor mehet hosszan, elvégre ez most inkább low-tech. De megfelelő fény + CO2 + tápozás esetén nem lehet ennyi ideig világítani, mert alga tenger lesz, nem növényes akvárium.
Nekem ebből az egyenletből most leginkább a fény hiányzik. Most nem zavaró az alga mennyisége. Leginkább GSA és az is szinte csak az Anubiasokon. De már egy ideje tervben van hogy megértem a tc420 programozást is, és csinálok egy saját programot neki 8 órás világítással
 
Ma megvettem egy darabot a jövőből... nem kellett volna GA-ba menni. De ez olyan szép volt, hogy nem tudtam otthagyni
 

Attachments

  • FE6D7C91-1A29-4062-A68D-472FA74432FD.jpeg
    FE6D7C91-1A29-4062-A68D-472FA74432FD.jpeg
    324.3 KB · Megtekintések: 42
  • 37F0C168-6AFD-453F-8066-0387A246BDDD.jpeg
    37F0C168-6AFD-453F-8066-0387A246BDDD.jpeg
    353.7 KB · Megtekintések: 34
  • 8CE5E7D6-0DBF-40B2-B391-F3CFCF973368.jpeg
    8CE5E7D6-0DBF-40B2-B391-F3CFCF973368.jpeg
    298.3 KB · Megtekintések: 42
Sziasztok! Érdekes apró fejlemény van :) Ma az 5 éves fiam bedobta az anyjának, hogy ő márpedig azt szeretné ha olyan lenne az akváriumunk amiből felül kinőnek a növények (Yesssssss :) ). Köszi a GA látogatásnak, ahol volt lehetősége inspirálódni. Szóval máris konstruktívabb a légkör abba az irányba, hogy telepárázzam a nappalit :) üvegtetők repülni fognak végre :) és a mammut Echinodorus amit @cs_z_ kollegától kaptam nekikezdhet a most hozott második szárán virágozni
 
OFF: a fiam karácsonyra akpott egy Bettás nanot. Hétvégén egy szerencsétlen gondatlanságból elkövetett halgyilkosság történt benne, mert Apának megkoptak a bettás tapasztalatai az évek alatt (utoljára kb 20 éve tartottam őket) és nem emlékeztem, hogy ezek mennyire kiváncsiak, meg mennyire bárminek nekimennek amit látnak. Szóval történt, hogy vizet cseréltem és gondoltam ezegyszer nem a kis literes edényeimmel merem le azt a 8 litert, hanem csővel leszívom. A bettának se kellett több nekiugrott rögtön a cső végének és szépen be is szippantotta, végigúszott rajta. Ez olyan károkat okozott szegénykémnek, hogy az örök algamezőkre távozott a lelkem. Szerencsére a gyerek eléggé jól vette a dolgot, választott magának egy új bettát és készített egy rajzot nekem, csak úgy a mihez tartás végett:

--4NL7xV3G-SPaWbavHGulgew=w1250-h937-no?authuser=0.jpg
A kép rövid magyarázata ha esetleg nem lenne egyértelmű: a leszívócsövet tilos apának az akvárium közelébe vinni. Azt hiszem nem fogom ezentúl eltéveszteni
A gyermek akvarisztikai képzése zajlik, de egyelőre a dekorok és a kövek tekintetében szabad kezet kellett neki adnom :) :)
 
Sziasztok! Érdekes apró fejlemény van :) Ma az 5 éves fiam bedobta az anyjának, hogy ő márpedig azt szeretné ha olyan lenne az akváriumunk amiből felül kinőnek a növények (Yesssssss :) ). Köszi a GA látogatásnak, ahol volt lehetősége inspirálódni. Szóval máris konstruktívabb a légkör abba az irányba, hogy telepárázzam a nappalit :) üvegtetők repülni fognak végre :) és a mammut Echinodorus amit @cs_z_ kollegától kaptam nekikezdhet a most hozott második szárán virágozni
Akkor innentől ne fogd vissza magad 😁😉
 
OFF: a fiam karácsonyra akpott egy Bettás nanot. Hétvégén egy szerencsétlen gondatlanságból elkövetett halgyilkosság történt benne, mert Apának megkoptak a bettás tapasztalatai az évek alatt (utoljára kb 20 éve tartottam őket) és nem emlékeztem, hogy ezek mennyire kiváncsiak, meg mennyire bárminek nekimennek amit látnak. Szóval történt, hogy vizet cseréltem és gondoltam ezegyszer nem a kis literes edényeimmel merem le azt a 8 litert, hanem csővel leszívom. A bettának se kellett több nekiugrott rögtön a cső végének és szépen be is szippantotta, végigúszott rajta. Ez olyan károkat okozott szegénykémnek, hogy az örök algamezőkre távozott a lelkem. Szerencsére a gyerek eléggé jól vette a dolgot, választott magának egy új bettát és készített egy rajzot nekem, csak úgy a mihez tartás végett:

View attachment 100605
A kép rövid magyarázata ha esetleg nem lenne egyértelmű: a leszívócsövet tilos apának az akvárium közelébe vinni. Azt hiszem nem fogom ezentúl eltéveszteni
A gyermek akvarisztikai képzése zajlik, de egyelőre a dekorok és a kövek tekintetében szabad kezet kellett neki adnom :) :)
A következő generáció születik 😉
 
Az Anubiasok kapcsán lassan végképp feladom és lehet kidobom mindet és veszek 1-1 új tövet hogy megnézzem hogy a kívülről hozott anyag egészséges marad-e.
még mindig hullanak a levelek, a nana-k szétültetése óta jobban látom, hogy hány tőnek van valami baja. Annak ellenére, hogy figyeltem arra hogy az egészségesebb tövek maradjanak kb a 3/4-ükön megjelenik a levéltöveknél a barnulás és lehullanak
@cs_z_ @bélavagyok @bighlo nálatok mit mutatnak a tövek amit tőlem kaptatok?
 
Pont tegnap vettem észre egy levelet a víz színén, barna szár tővel. Ma karbantartás alkalmával jobban ránézek. Legutóbb még azt láttam, hozzák a leveleket.
Az egyikre visszajött a rothadás, a többi jól van. A "beteget" megfigyelés alatt tartom😄.
 
Back
Oldal tetejére