• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Külső szűrők zajszintje, tippek, trükkök.

ViktorBp

Kertész tanonc
Sziasztok. Nyitok egy fórumot, ahol kifejezetten a különböző típusú külső szűrők zajszintje, illetve az ezzel kapcsolatos praktikák a fő téma. Bárki írhat akinek van tapasztalata, hogyan lehet csendesebbé varázsolni az akvárium szűrőrendszerét. Illetve szubjektív vélemények is jól jöhetnek a különböző típusok zajszintjét illetően. Ami még egy felmerült bennem mint kérdés, egy másik helyiségbe át lehet-e tenni egy viszonylag nagy szűrőt és át lehet-e csövezni 3-4 méter távolságba? Nagyon lecsökken-e a flow? Én személy szerint egy atman 3338-at szeretnék kitenni a mellettünk levő helyiségbe. 3-4 méter vízszintes csövezéssel. Ti mit gondoltok erről? Mi a tapasztalat? Minden választ előre is köszönök.
 
Hali. Oase filtosmart 100. Elég zajos. Egy Dennerle 60-as cube-nak kergeti a vizét. Szekrényben. Jelentősen csökkent a morgás, miután a szűrő egy 5cm vastagTm30 szivacs táblára lett ültetve, amit egy 10cm magasan levágott vödörbe szabtam. Illetve a szűrő csövek a szekrényből kijövő lyukon szivaccsal vannak körülfogva, hogy ne érjenek a "doboztesthez"
 
Ami még egy felmerült bennem mint kérdés, egy másik helyiségbe át lehet-e tenni egy viszonylag nagy szűrőt és át lehet-e csövezni 3-4 méter távolságba?
Eléggé. Ezen csak azzal tudsz csökkenteni, ha sokkal nagyobb keresztmetszetű csövön viszed a 3-4méteredet. Úgy kevesebb a veszteség. De a csőfalon megjelenő lerakódások eltávolítása is nehezebb lesz, aminek meghagyása szintén áramlási veszteséget ad. Takarítani meg túl hosszú. Az én véleményem nagy szűrő esetén a fenék nélküli szekrény. Abba rakva csak a csövek adnak át rezgést a szekrény doboztestébe, amit még tovább lehet tompítani a fent leírt módon. 😉
 
Az a baj, hogy már nagyon nagy meló lenne kivágni a szekrény alját. Area gondoltam hogy az akvárium mellett levő fürdőszobában lenne a külső szűrő, ami egyébként egy hatalmas gép az aksihoz képest. Az akvárium 120 literes, a szűrő egy atman 3338. A kisebb atman (3335) teljesen zajtalan volt, ez azért duruzsol..
 
Lehet kapni mosógép alá való gumiszőnyeget. Ez valamennyire tompítja a vibrációt, de nem biztos, hogy ettől hangtalan lesz a szűrőd. A saját tapasztalatom az, hogy az Atman motorok hangosabbak, mint a komolyabb gyártók termékei. Ha nincs más lehetőség, és nagyon zavar a zaj, megpróbálhatod átrakni a fürdőszobába, ahogy írtad. A hosszabb csövezés valamennyire visszafogja majd az áramlást, de ez nem gond, ha a szűrő amúgy is nagyobb teljesítményű, mint amire szükséged lenne. A csöveket tisztítani nem lesz majd egyszerű. Lehet, hogy hosszú távon jobban járnál egy másik szűrővel.
 
Köszi a tanácsot :) Igazából két atmanom van, egy kisebb 3335 ami gyakorlatilag hangtalan, pedig elvileg 15 wattos. Kb 10 éve megvan, szerintem nagyon jó. soha nem kellett még javítani, nem szivárgott. Csak sajnos kicsi. A nagyobb atman egy 3338, amit most üzemeltem be újra. Ez is régi, és nagyon jó a maga kategóriájában. Zajos picit valóban, de 35 watt mellett nem csoda. Eheim-ről, oase-ról is többen írták hogy zajos. Obi-ban láttam több féle keményebb nagy táblás szivacsot, még azokkal lehet hogy futok egy kört :)
 
Sziasztok, én most váltottam egy eheim prof4 re mert ez fűtős. Előtte az experience teljesen zajtalan volt. Mikor beüzemeltem ez meg eléggé transzformátor ház hangot adot. Aláraktam egy ikea székkpárnát, és teljesen megszünt a zaj, a bűtórral volt rezonanciában. Most aludni is lehet mellette, semmi hangja. Hátha tudtam ezzel valakinek segíteni.
 
Sziasztok, én most váltottam egy eheim prof4 re mert ez fűtős. Előtte az experience teljesen zajtalan volt. Mikor beüzemeltem ez meg eléggé transzformátor ház hangot adot. Aláraktam egy ikea székkpárnát, és teljesen megszünt a zaj, a bűtórral volt rezonanciában. Most aludni is lehet mellette, semmi hangja. Hátha tudtam ezzel valakinek segíteni.
polifont szoktam használni (1cm) van hogy a szűrőcső és a bútor találkozásához is kell mert ott ad át rezonanciát. A co2 palack alá is rakok, oda vékonyat hogy ne legyen rozsdafoltos a szekrény.
 
nekem OASE Biomaster 350 van, szabadon állva teljesen hangtalan, de a végső helyére kerülve az akva alatt szekrénybe ami ráadásul egy sarokban van 10-10 centire a két faltól a teljes lakást belengi a diszkrét agymenést okozó folyamatos búgás. van alatta rezgéscsökkentő szivacs, de nem ez a gond, hanem ahogy a szekrény és a falak felerősítik a minimális rotorhangot...
 
Én is úgy tapasztalom hogy a szekrény felerősíti, illetve olyan helyekre irányítja a búgó hangot, amire nem is gondoltam :)
 
Jól hangzik :) Ha nem boldogulok a hangcsillapítással, akkor lehet hogy én is beruházok egy eheim-re.
Alapvetően az a tapasztalatom, hogy a fenék nélküli szekrény a legtutibb megoldás, szivaccsal a csövek és szekrény érintkezésénél.
 
Nekem egy Eheim 2032 szűrőm van. Teljesen hangtalan, szekrényben van egy polifoam van alatta. Viszont ő is tud búgni amikor levegős. Sok esetben a szűrő indításakor kell várni egy-két napot és majd elmúlik a hangja.
 
Egyébként én is észrevettem hogy mintha egyre halkabb lenne a szűrő. Biztos több oka is van. Az is elképzelhető hogy a rotor lapátok egy idő után “bekopnak”? Elnézést ha hülyeséget írtam :)
 
Egyébként én is észrevettem hogy mintha egyre halkabb lenne a szűrő. Biztos több oka is van. Az is elképzelhető hogy a rotor lapátok egy idő után “bekopnak”? Elnézést ha hülyeséget írtam :)
Inkább a biofilm vastagszik meg a tengelyen, mint kenőanyag. Egész hosszú ideig segít. Aztán a mágneshenger külsején és az azt befogadó henger belsején is túl vastag lesz és befékez. Mindenesetre ez azt jelzi, hogy a tengely és a rotor nagyobb kotyogással rendelkezik gyárilag, mint kéne. A rotorlapáton rengeteg dzsuva elfér lényegi változás nélkül. 🙂
 
Próbáltam tenni alá szivacsot, polifoam-ot, gumi lapot, de egyik sem az igazi. Jobb valamivel, de éjjel továbbra is hallani a búgást valamennyire. Tudom hogy a legjobb az lenne ha ki lenne vágva a szekrény alja és a padlón ülne a szűrő, de sajnos alig maradna mellette a bútorlapból anyag és nem lenne stabil a szekrény, illetve szét kellene szedni hozzá az egész akváriumot. Még arra gondoltam hogy puha szilikon pogácsák vagy szilikon lap tudna-e elég rugalmas lenni ahhoz hogy a szűrő ne berregtesse a szekrényt? Ilyesmit próbált már valaki?
 
Próbáltam tenni alá szivacsot, polifoam-ot, gumi lapot, de egyik sem az igazi. Jobb valamivel, de éjjel továbbra is hallani a búgást valamennyire. Tudom hogy a legjobb az lenne ha ki lenne vágva a szekrény alja és a padlón ülne a szűrő, de sajnos alig maradna mellette a bútorlapból anyag és nem lenne stabil a szekrény, illetve szét kellene szedni hozzá az egész akváriumot. Még arra gondoltam hogy puha szilikon pogácsák vagy szilikon lap tudna-e elég rugalmas lenni ahhoz hogy a szűrő ne berregtesse a szekrényt? Ilyesmit próbált már valaki?
Sokat agyaltam már ezen a problémán. Esetleg egy vékony polifoam, szekrény alapterületű beton járdalap, vastagabb polifoam, szűrő kombó. A beton merevebb, mint a bútorlap és nagyobb a tehetetlensége is a tömege miatt. Ha van hozzá anyagod otthon, akkor mindenképpen kipróbálnám. Én nem valószínű, hogy valaha is megteszem, mert a szűrőm a padlón áll... 😉
 
A beton jól hangzik. Igen, az valószínűleg elnyeli a rengések nagy részét a tömege miatt. Vagy jobban mondva egy akkora tömeget nem tud rezegtetni a kis szivattyú :)
 
A beton jól hangzik. Igen, az valószínűleg elnyeli a rengések nagy részét a tömege miatt. Vagy jobban mondva egy akkora tömeget nem tud rezegtetni a kis szivattyú :)
Az alacsonyfrekveciás rengéseket csak a tömeg nyeli el, ahogy @Zsoltiabéka is írta. Építőanyag telepeken lehet kapni mindenféle betontermék méretet. Egy 40x40x6cm-es járdalap, már feltehetőleg elég lehet, ha befér a szekrényedbe.
A másik, drágább megoldás, az autók zajcsökkentésére használt bitumenes hangszigetelők, vagy a még sokkal drágább kompozit anyagokból készített hangszigetelők.
Az alacsonyfrekvenciás rezgés általában nagy energiájú, ezért ezt az energiát valahogy fel kell emésztetni valamivel. Ezért nem jók a magashangoknál jól működő anyagok: szivacs, hungarocell, tojástartó, filc, üveggyapot, stb.
 
Back
Oldal tetejére