• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Mini Canyon - 13L

hnorbi

VIP kertész
Miután beröffentettem a nappaliban a nagy akváriumot, a konyhapulton is találtam egy kis üres helyet, ahol pont jól nézne ki egy kis garnélás akvárium 🙂 Volt a garázsban egy 20l-es nano cube, jó is lett volna a célnak, csak ahogy előkotortam, észrevettem, hogy el van pattanva az üveg az egyik sarkánál, így ezzel majdnem dugába dőlt a dolog. De mivel az ötlet már megvolt a fejemben, venni kellett egy új akváriumot, de akkor már legyen egy új pilács is hozzá, úgyis lassan itt a karácsony 😁
A szűrésen elég sokat agyaltam, mindenképpen külső szűrőben gondolkodtam, viszont ami nem néz ki hülyén a konyhapulton, az akvárium mellett, olyan elég kevés van a piacon. Szerencsémre @Wadorzó kollega pont árulta a Dennerle Scaper’s flow szűrőjét, erre is gyorsan le is csaptam, így ezzel ez a kérdés meg is oldódott.
A lakók @mmccannon Mary gyönyörű PRL CRS állományából valók, a nála tett látogatáskor csencseltem némi riccardiát is, ezenkívül parvula mini alkotja majd a növényzetet.
Már régóta szerettem volna egy manten köves iwagumit, a karácsonyi pihi allat volt időm kipróbálni pár variációt, míg végül megszületett a végleges hardscape.

A technikai részletek:

Akvárium:
  • 30x24x18 (13 L) - OptiWhite, 5mm-es üveg

Szűrő:
  • Dennerle Scaper’s flow
  • ADA Bio Rio

Világítás:
  • Twinstar 30B line
  • Twinstar timer / dimmer controller

Aljzat:
  • Dennerle ShrimpKing active soil
  • ADA La Plata dekorhomok

Dekor:
  • manten kő

Növények:
  • riccardia
  • parvula mini

Garnélák:
  • Caridina cantonensis



658075B1-B4EE-4FE3-8F0D-699F0881A294.jpeg



F89686C3-7A5D-496B-B365-9BBC7ECE727B.jpeg

5508ED8A-6F6C-4D08-BED9-1F11FD104E3F.jpeg

CD916DF4-6E9A-4C74-B602-5DCBC6D89488.jpeg
 
Utoljára módosított:
Arohamsisakoéletbe! Nincsenek megilletődve a garnélák, hogy a Ligetből egy ennyire mesés táj lett az otthonuk?
Nagyon örülök, hogy sikerült a szűrőt leboltolni.
Viszont mesélhetnél arról a Twinstar timerről, mert a enyémhez egy Chihi dimmert tudtam csak venni. (A lámpát használtan vettem.) Viszont jó lenne, ha lenne egy saját időzítője, mert hosszútávon nem ott fog szolgálni, ahol most van.
 
Miután beröffentettem a nappaliban a nagy akváriumot, a konyhapulton is találtam egy kis üres helyet, ahol pont jól nézne ki egy kis garnélás akvárium 🙂 Volt a garázsban egy 20l-es nano cube, jó is lett volna a célnak, csak ahogy előkotortam, észrevettem, hogy el van pattanva az üveg az egyik sarkánál, így ezzel majdnem dugába dőlt a dolog. De mivel az ötlet már megvolt a fejemben, venni kellett egy új akváriumot, de akkor már legyen egy új pilács is hozzá, úgyis lassan itt a karácsony 😁
A szűrésen elég sokat agyaltam, mindenképpen külső szűrőben gondolkodtam, viszont ami nem néz ki hülyén a konyhapulton, olyan elég kevés van a piacon. Szerencsémre @Wadorzó kollega pont árulta a Dennerle Scaper’s flow szűrőjét, erre is gyorsan le is csaptam, így ezzel ez a kérdés meg is oldódott.
A lakók @mmccannon Mary gyönyörű PRL CRS állományából valók, a nála tett látogatáskor csencseltem némi riccardiát is, ezenkívül parvula mini alkotja majd a növényzetet.
Már régóta szerettem volna egy manten köves iwagumit, a karácsonyi pihi allat volt időm kipróbálni pár variációt, míg végül megszületett a végleges hardscape.

A technikai részletek:

Akvárium:
  • 30x24x18 (13 L) - OptiWhite, 5mm-es üveg

Szűrő:
  • Dennerle Scaper’s flow
  • ADA Bio Rio

Világítás:
  • Twinstar 30B line
  • Twinstar timer / dimmer controller

Aljzat:
  • Dennerle ShrimpKing active soil
  • ADA La Plata dekorhomok

Dekor:
  • manten kő

Növények:
  • riccardia
  • parvula mini

Garnélák:
  • Caridina cantonensis



View attachment 160730



View attachment 160732

View attachment 160734

View attachment 160735
Pofás lett! 😊
 
Miután beröffentettem a nappaliban a nagy akváriumot, a konyhapulton is találtam egy kis üres helyet, ahol pont jól nézne ki egy kis garnélás akvárium 🙂 Volt a garázsban egy 20l-es nano cube, jó is lett volna a célnak, csak ahogy előkotortam, észrevettem, hogy el van pattanva az üveg az egyik sarkánál, így ezzel majdnem dugába dőlt a dolog. De mivel az ötlet már megvolt a fejemben, venni kellett egy új akváriumot, de akkor már legyen egy új pilács is hozzá, úgyis lassan itt a karácsony 😁
A szűrésen elég sokat agyaltam, mindenképpen külső szűrőben gondolkodtam, viszont ami nem néz ki hülyén a konyhapulton, olyan elég kevés van a piacon. Szerencsémre @Wadorzó kollega pont árulta a Dennerle Scaper’s flow szűrőjét, erre is gyorsan le is csaptam, így ezzel ez a kérdés meg is oldódott.
A lakók @mmccannon Mary gyönyörű PRL CRS állományából valók, a nála tett látogatáskor csencseltem némi riccardiát is, ezenkívül parvula mini alkotja majd a növényzetet.
Már régóta szerettem volna egy manten köves iwagumit, a karácsonyi pihi allat volt időm kipróbálni pár variációt, míg végül megszületett a végleges hardscape.

A technikai részletek:

Akvárium:
  • 30x24x18 (13 L) - OptiWhite, 5mm-es üveg

Szűrő:
  • Dennerle Scaper’s flow
  • ADA Bio Rio

Világítás:
  • Twinstar 30B line
  • Twinstar timer / dimmer controller

Aljzat:
  • Dennerle ShrimpKing active soil
  • ADA La Plata dekorhomok

Dekor:
  • manten kő

Növények:
  • riccardia
  • parvula mini

Garnélák:
  • Caridina cantonensis



View attachment 160730



View attachment 160732

View attachment 160734

View attachment 160735
Megérdemel sokkal több lájkot, mint amit a reakcióba adni lehet. Szenzációs Szkép!!! 👍👍👍👏👏👏
 
Miután beröffentettem a nappaliban a nagy akváriumot, a konyhapulton is találtam egy kis üres helyet, ahol pont jól nézne ki egy kis garnélás akvárium 🙂 Volt a garázsban egy 20l-es nano cube, jó is lett volna a célnak, csak ahogy előkotortam, észrevettem, hogy el van pattanva az üveg az egyik sarkánál, így ezzel majdnem dugába dőlt a dolog. De mivel az ötlet már megvolt a fejemben, venni kellett egy új akváriumot, de akkor már legyen egy új pilács is hozzá, úgyis lassan itt a karácsony 😁
A szűrésen elég sokat agyaltam, mindenképpen külső szűrőben gondolkodtam, viszont ami nem néz ki hülyén a konyhapulton, olyan elég kevés van a piacon. Szerencsémre @Wadorzó kollega pont árulta a Dennerle Scaper’s flow szűrőjét, erre is gyorsan le is csaptam, így ezzel ez a kérdés meg is oldódott.
A lakók @mmccannon Mary gyönyörű PRL CRS állományából valók, a nála tett látogatáskor csencseltem némi riccardiát is, ezenkívül parvula mini alkotja majd a növényzetet.
Már régóta szerettem volna egy manten köves iwagumit, a karácsonyi pihi allat volt időm kipróbálni pár variációt, míg végül megszületett a végleges hardscape.

A technikai részletek:

Akvárium:
  • 30x24x18 (13 L) - OptiWhite, 5mm-es üveg

Szűrő:
  • Dennerle Scaper’s flow
  • ADA Bio Rio

Világítás:
  • Twinstar 30B line
  • Twinstar timer / dimmer controller

Aljzat:
  • Dennerle ShrimpKing active soil
  • ADA La Plata dekorhomok

Dekor:
  • manten kő

Növények:
  • riccardia
  • parvula mini

Garnélák:
  • Caridina cantonensis



View attachment 160730



View attachment 160732

View attachment 160734

View attachment 160735
Szép
 
Arohamsisakoéletbe! Nincsenek megilletődve a garnélák, hogy a Ligetből egy ennyire mesés táj lett az otthonuk?
Még nem költöztek be a garnélák, egyelőre egy átmeneti szálláson laknak. A hétvégén telepítettem a növényeket, most le van fóliázva az akvárium, még nem jutottam el odáig, hogy feltöltsem, meg beüzemeljem a szűrőt.

Viszont mesélhetnél arról a Twinstar timerről, mert a enyémhez egy Chihi dimmert tudtam csak venni. (A lámpát használtan vettem.) Viszont jó lenne, ha lenne egy saját időzítője, mert hosszútávon nem ott fog szolgálni, ahol most van.
Ilyen vezérlőt vettem a lámpához:

6BF27471-E06B-422A-AC00-BEFC70FB3269.jpeg
Állítólag ez csak Twinstar lámpákkal kompatibilis, de magyar webshopokban árulják más típusú lámpákhoz is. Az alkalmazásban lehet állítani fényerőt, időzítést, időzített fényerő növelést vagy csökkentést. Csak 2.4Ghz wifi hálózaton működik. Nem rossz kütyü, az ára egy kicsit húzós, majdnem annyiba került, mint a lámpa 😀
 
Mivel lövésem sincs mennyi az annyi GHz, meg drága, nem lesz ilyenem.
Gondolom nagyon okos ciróka-maróka telefon is kell hozzá.
 
Nálam általában sokkal tömörebb. Co2-s nagy megvilágítású üvegből jött? Most nem vagyok emlékszem a ligetbeli paraméterekre.
Szerintem Mary-nél a CRS aki nincs annyira brutálisan megvilágítva, bár így is sikerült jó kis tömör bokrot nevelnie. Nálam szerintem még azért ilyen ritka, mert több mint egy hétig csak be volt dobva a garnélák átmeneti akváriumába, és egy kicsit szétesett.
 
Back
Oldal tetejére