• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Otocinclus affinis - Törpe szívóharcsa

Erzekenysegukrol olvastam. Felve is vettem, hogy ugysem fogjak birni. :( 2 honapig azonban minden gond nelkul legeltek. Sajnalom, mert semmit nem tudok erte tenni, es kis jofej halacskak.
Nálam már több mint tízen költöztek az örök algamezőkre. Általában több hónapig éltek nálam, tehát nem beszoktatási proléma volt. Az "algaírtó" tevékenységük nem jelentős, tehát ezért nem érdemes tartani őket. Valóban érdekesek, de én nem próbálkozok tovább velük. Sajnálom őket...
 
En is nagyon szeretem oket, sajnos az elso par honapban konnyen elpusztulnak valamiert. nekem az a tapasztalatom, hogy vizparameter valtozastol, de akar uj kajatol is egyik naprol a masikra pusztulnak, de ha kibirtak par honapot utana nagy valtozas nelkul a kornyezetukben evekig megmaradnak.
Valtozas volt mostansag. Zseles co2 szemelyeben, ami amig nem allt be, az elejen rendesen bubizott. Valoszinuleg ez is odavaghatott neki, bar masfelol legalabb olyan algasodas lett, hogy orulhetett is volna. De nem tette :D Probalom stabilan tartani az akvariumot, amennyire egy kis akvariumot, 0 tudassal tudok, persze vannak hibak (leginkabb CSAK hibak vannak), igy amelyik eloleny nem nagy tulelo tipus, az valoszinuleg nem marad meg.
Hetfon veszek meg nekik catappa kerget, hatha alapon. Catappat folyadekban mondjuk kaptak eddig is.
 
Nálam már több mint tízen költöztek az örök algamezőkre. Általában több hónapig éltek nálam, tehát nem beszoktatási proléma volt. Az "algaírtó" tevékenységük nem jelentős, tehát ezért nem érdemes tartani őket. Valóban érdekesek, de én nem próbálkozok tovább velük. Sajnálom őket...
Valoban nem tesznek tul sok kart az algaban. Legelik szorgosan, de gyakorlatilag amit leesznek sem eszik le :O

Mit erdemes, mint algazo tartani? (Tudom, allitsam be az akvariumot, hogy ne legyen, de van :D ) Csiga? Garnela? Veluk az lenne a problema, hogy vannak Helenak, akik meg jol is erzik magukat, mert sokasodnak, szoval valoszinu, hogy mind a garnela, mind az egyeb csiga rossz dontes lenne.
 
Veluk az lenne a problema, hogy vannak Helenak, akik meg jol is erzik magukat, mert sokasodnak, szoval valoszinu, hogy mind a garnela, mind az egyeb csiga rossz dontes lenne.
Malawa garnéla a sztár mostanság ez ügyben. Szapora és jó algatakarító hírében áll. A heléna a garnikra nem veszélyes tudtommal. 😉
 
Valoban nem tesznek tul sok kart az algaban. Legelik szorgosan, de gyakorlatilag amit leesznek sem eszik le :O

Mit erdemes, mint algazo tartani? (Tudom, allitsam be az akvariumot, hogy ne legyen, de van :D ) Csiga? Garnela? Veluk az lenne a problema, hogy vannak Helenak, akik meg jol is erzik magukat, mert sokasodnak, szoval valoszinu, hogy mind a garnela, mind az egyeb csiga rossz dontes lenne.
A kérdésedre magad válaszoltál. Semmilyet. Mindenki mást fog ajánlani. Jómagam már mindent kipróbáltam a repülő rókán (Crossocheilus oblongus) kívül, említésre méltó eredmény nélkül. Nálam csak egy állat jelenlétének volt látható eredménye. Ez, a süncsiga volt. A dolognak egy szépséghibája lett: a levelekre nagyon vastagon rátelepedett algát ették csak le, így szerpentin formályú evésnyomot hagyva a leveleken. Az sem volt szebb látvány, mint maga a vastag algaréteg.
Szóval, jól látod, az algát kell megszüntetni! A másik lehetőség: együtt élni vele. Kitűnő marker arra, hogy valami probléma van a vízzel. Ezen az oldalon megtalálható "alga kalauz" segít kederíteni a probléma okát.
A másik ok, amiért nem tanácsos egy hibát állatokkal helyrehozatni, hogy szinte lehetetlen egy normális egyensúlyt kialakítani. Pl. a G.A. -ban csináltak olyat, hogy kb. 200(!) db süncsigát tettek egy akváriumba, és azok nagyon rövid idő alatt elpucolták az algát. De azt hiszem belátható, hogy ez nem túl gyakorlatias megoldás. Aztán, mi lesz a 200db süncsigával? Ugyan ez elmondható a sziámi ormányos márnáról is. Lelegeli a fonal algát, aztán megnő 12-15 centisre, és nem tudsz vele mit kezdeni!
 
Utoljára módosított:
Üdv !
Kedden nekem is sikerült 6 Oto-t szereznem. Az normális, hogy legtöbbször a front üveg előtt úszkálnak, vagy a front üvegen vannak. Növényeken ritkán látni őket. Még stresszelhetnek ?
 
Nem is az a furcsa, hogy az üvegen lógnak, hanem hogy az egyik oldalról a másikig elég gyorsan úsznak. Vagy ez náluk teljesen normális ?
Szerintem normalis. En speedy gonzalesnek hivom oket. Cikaznak, mint a villam. Mondjuk leginkabb, ha megijednek. Probalom nem ijeszgetni persze oket, de megteszik ezt a szivesseget sajat maguknak.
 
hanem hogy az egyik oldalról a másikig elég gyorsan úsznak.
Ez a viselkedés a legtöbb halnál a stresszre vezethetö vissza.
Ha kevés búvóhelyük/csekély növényzet van, túl erös a fény, vagy akár ha izgágább halakkal laknak együtt, ezek mind stresszelik öket.

Tapasztalataim alapján a tûl kicsi (50 l alatti) akváriumban stresszesebbek, mint egy nagyobban. Viszont ha nagyobb az akvárium, akkor nagyobb csoportban is kell öket tartani... Ha túl kevesen vannak, az is stresszelheti öket.
 
Ez a viselkedés a legtöbb halnál a stresszre vezethetö vissza.
Ha kevés búvóhelyük/csekély növényzet van, túl erös a fény, vagy akár ha izgágább halakkal laknak együtt, ezek mind stresszelik öket.

Tapasztalataim alapján a tûl kicsi (50 l alatti) akváriumban stresszesebbek, mint egy nagyobban. Viszont ha nagyobb az akvárium, akkor nagyobb csoportban is kell öket tartani... Ha túl kevesen vannak, az is stresszelheti öket.
72-es akvába vettem 6-ot. Tegnap este már az egyiken láttam, hogy eléggé inaktív. Sajnos el is pusztult mára. 😥
 
72-es akvába vettem 6-ot. Tegnap este már az egyiken láttam, hogy eléggé inaktív. Sajnos el is pusztult mára. 😥
Sajnos az Oto-k elég "hisztisek".. én azt gondolom, hogy elég jó körülmények vannak nálam, lassan szoktatom őket, a mortalitás mégis kb 20%-os az első 1-2 napban.. én úgy kalkulálok, hogy ha 8 kell akkor 10-et veszek.
 
Sajnos az Oto-k elég "hisztisek".. én azt gondolom, hogy elég jó körülmények vannak nálam, lassan szoktatom őket, a mortalitás mégis kb 20%-os az első 1-2 napban.. én úgy kalkulálok, hogy ha 8 kell akkor 10-et veszek.
Lassú szoktatás alatt mit értesz ?
Nálad, nálatok milyen halakkal van együtt ?
 
Back
Oldal tetejére