• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

@ Scitec
Én sokat szereltem teflon szalaggal. Legtöbbször nem volt vele probléma. De jópár éve rátaláltam a Loctaite tömítőjére. Az valahogy ötvözi a kóc és a teflon előnyös tulajdonságait és szerintem mindennél jobb. A fotón látható kép alapján nekem gyanús a flex cső. Nem izzad az túlságosan? Lehet illene cserélni azt is.
 
Köszönöm a sok jótanácsot.

- A 3/8-ados részhez kaptam átalakítógyűrűt 1/2 colra.
- A flexcsőn a vízcsepp a csaptelep felől jön. Vagy a zuhanyváltó vagy a kifolyócső a ludas.

Nagyobb ez a RO keszülék mint gondoltam. Nem fér el a fürőszobában ahova elképzeltem. Marad a konyha, a mosogató alatt.
Ott közvetlen a falból állnak ki az ugyanilyen sarokszelepek.
 
Megdolgoztatott a sarokszelep rendesen.
A hidegvíz itt a konyhában is műanyag csövön jön, műanyag csatlakozással. Itt modern tömítőzsinórt használtam (loctite koppintás). Másodjára sikerült szivárgásmentesre, több tömítőzsinór kellett.
A melegvíz sarokszelepét ha már ki kellett vegyem, újat kapott. Negyedik nekifutásra lett jó. Tömítőzsinór, kóc, több tömítőzsinór, több kóc leosztásban próbálkoztam.
Jövőhéten remélem megjön a RO készülék és nem kell többet vizet desztillálnom.
 
picit ide tartozó kérdés // probléma felvetés // megoldás keresés.
ismert tény, hogy a RO hatásfoka függ a víz hőfokától.
Nincs nagy membránom és nem csak akvába használom, szóval a mostani baromi hideg csapvízzel azért kell türelem egy nagyobbacska víz cseréhez. a m3-ekről ne is beszéljek.
valaki találkozott valami temperáló melegítő megoldással amit be lehet kötni a rendszer elé?
Biztonságos DIY megoldások is érdekelnek.
 
picit ide tartozó kérdés // probléma felvetés // megoldás keresés.
ismert tény, hogy a RO hatásfoka függ a víz hőfokától.
Nincs nagy membránom és nem csak akvába használom, szóval a mostani baromi hideg csapvízzel azért kell türelem egy nagyobbacska víz cseréhez. a m3-ekről ne is beszéljek.
valaki találkozott valami temperáló melegítő megoldással amit be lehet kötni a rendszer elé?
Biztonságos DIY megoldások is érdekelnek.
Hideg víz csap mellett általában ott van a meleg víz csap is. Ezek keverése. Ha fixen van bekötve az egész, akkor esetleg szükség lehet két visszacsapó szelepre is. Én megcsináltam, de nem méregettem, hogy van-e különbség!
 
Hideg víz csap mellett általában ott van a meleg víz csap is. Ezek keverése. Ha fixen van bekötve az egész, akkor esetleg szükség lehet két visszacsapó szelepre is. Én megcsináltam, de nem méregettem, hogy van-e különbség!
jogos a két pont. egy bajom van ezzel, hogy kombi cirkő (nem indukciós) nem biztos, hogy megköszönné hosszú távon. Valamint nem is vagyok biztos benne, hogy ilyen kicsi nyomás különbségnél ha el is indulna nem hevülne-e túl. valami kis elektromos dologba gondolkodom mint az átfolyós víz melegítők. csak azok nem tudom tudnak-e alacsony hőfokot és bírják-e a folyamatos víznyomást. a modernebbek amiket nézegettem mind az elzáró szelep után fűtenek ott meg már nincs akkora nyomás mint a vezetékben zárt csapok mögött.
 
picit ide tartozó kérdés // probléma felvetés // megoldás keresés.
ismert tény, hogy a RO hatásfoka függ a víz hőfokától.
Nincs nagy membránom és nem csak akvába használom, szóval a mostani baromi hideg csapvízzel azért kell türelem egy nagyobbacska víz cseréhez. a m3-ekről ne is beszéljek.
valaki találkozott valami temperáló melegítő megoldással amit be lehet kötni a rendszer elé?
Biztonságos DIY megoldások is érdekelnek.
most tervezem a RO kiépítését és a hideg-meleg víz folyamatos, kb. állandó hőmérsékletű keveréséhez ezt gondoltam beépíteni:
és ez már visszacsapóval is fel van szerelve :)
vannak precizebb termo szelepek, mint ez:

nálam tárolóból jön a melegvíz, így nem gondolom, hogy igény lenne a folyamatos szabályzásra. RO indítása előtt beállítom és 1-2 fok eltéréssel mehet a lágyvíz gyártás
 
most tervezem a RO kiépítését és a hideg-meleg víz folyamatos, kb. állandó hőmérsékletű keveréséhez ezt gondoltam beépíteni:
és ez már visszacsapóval is fel van szerelve :)
vannak precizebb termo szelepek, mint ez:

nálam tárolóból jön a melegvíz, így nem gondolom, hogy igény lenne a folyamatos szabályzásra. RO indítása előtt beállítom és 1-2 fok eltéréssel mehet a lágyvíz gyártás
Mégmielőt beruháznál egy ilyenre, csorgasd a melegvíz csapot egy kicsit, hogy lásd, bekapcsolva e a kazán, mert nem minden kazán kapcsol be ilyen kis vizhozamra.
 
Mégmielőt beruháznál egy ilyenre, csorgasd a melegvíz csapot egy kicsit, hogy lásd, bekapcsolva e a kazán, mert nem minden kazán kapcsol be ilyen kis vizhozamra.
hát igazad lett sajnos. simán leengedek 1l vizet a meleg vizes csapról 51sec alatt anélkül, hogy a cirkó azt se mondaná bikmak :(
 
hát igazad lett sajnos. simán leengedek 1l vizet a meleg vizes csapról 51sec alatt anélkül, hogy a cirkó azt se mondaná bikmak :(
A kazánba van egy áramlás érzékelő, ami gátolja azt hogy ha csöpög a csap, ne kapcsolja be fűtés. És ez a csordogálásra is vonatkozik. Kell neki egy bizonyos vízhozam, mikor már rákapcsolja a fűtést.
 
A kazánba van egy áramlás érzékelő, ami gátolja azt hogy ha csöpög a csap, ne kapcsolja be fűtés. És ez a csordogálásra is vonatkozik. Kell neki egy bizonyos vízhozam, mikor már rákapcsolja a fűtést.
témánál maradva hallott már valaki olyanról, hogy cső fűtés fűtő kábellel?
 
Ha fűtőszálra gongoltál, akkor igen. A kinti csöveket szokták fűtőszálazni.
Ha jól tudom, akkor annak minimum 5 m kell hogy legyen.
nézegettem most külsőt meg belsőt is. több cég is elég komolyan foglalkozik vele ezek szerint. (linkelni nem akarok mer még nem olvastam végig a fórumszabályzatot)
Van automata termosztátos amit csak be kell dugni a konnektorba aminek a minimum hossza 2m 10w-25w-ig. Ez nekem nem játszik mert a falban van a cső és azért nem csinálnék plusz 2m csövezéket a mosogató alá :) . Meg van olyan amire szerintem te gondoltál ami egy fix fűtőszál amihez kell még plusz vezérlés. azt szokták csak simán a csövekre ragasztani szigetelés alá de olyanból van haveromnál a kutyaház alatt mega kocsibejáróban a fűtés a betonba.
A belsőből szimpatikusabb abból lehet akár csak egy méterest is rendelni. egy szigetelt spéci "T" idomot kell berakni a rendszerbe és azon keresztül kell bevezetni a "fűtő szálat".
Arra gondoltam, hogy a nyomásfokozóval együtt kapcsoltatnám és csak akkor menne amikor a RO. Holnap fel is hívok egy kettőt :) bár egy kicsit borsos árban adják de majd alkuszok erősen;) és betolom nekik az RO szűrős fun-okat mint piaci rést :cool:
 
Sziasztok!
Ha csak Ro vizet használok vízcserekor akkor mivel sózom vissza, gh/kh visszasózóval?
 
Én azzal szoktam, 120TDS értékre.
Általánosságba GA GH/KH Plus. megteszi de ha valami érzékeny növényhez, garnihoz, halhoz vagy csiguhoz kell akkor lehet külön-külön is venni gh+ és kh+ valamint léteznek kifejezetten fajra, vagy területre specializált keverékek mint pl. a sulawesi salt.
 
Általánosságba GA GH/KH Plus. megteszi de ha valami érzékeny növényhez, garnihoz, halhoz vagy csiguhoz kell akkor lehet külön-külön is venni gh+ és kh+ valamint léteznek kifejezetten fajra, vagy területre specializált keverékek mint pl. a sulawesi salt.
Nincs semmi érzékeny növény, hal, stb. Akkor jó a GA GH/KH+.
 
Back
Oldal tetejére