• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Reduktor tapasztalatok és választás

Sziasztok!
Az webshop moderálva által forgalmazott CO2 szettekkel kapcsolatban van valakinek tapasztalata?
 
Utoljára módosított moderátor által:
sziasztok, van már valakinek tapasztalata az új Chihiros CO2 reduktor tűszeleppel, mágnesszeleppel?
Tegnap szereltem össze.
Nagyon sokat gondolkodtam, hogy melyik reduktorra essen a választásom, végül a Chihiros-t vettem meg.

A csomagolás igényes, kibontva egy nagyon rövid és nem eléggé pontos összeszerelési útmutató van benne.
A dobozban a reduktort és egy külső tápot találsz. Van Chihiros-nak a saját vezérlője, ezt külön kell megvenni.

A reduktort kézbe véve egyáltalán nem érződik rajta, hogy kínai. Van súlya, igényesen megmunkált, precíz szerkezetnek érződik.

Mivel az én CO2 palackom csatlakozása függőleges, kicsit furcsán néz ki hogy fejjel lefelé van rajta az óra.
Egyébként nagyon finoman állítható, a tűszelepnél egy kis anyával tudod rögzíteni a beállítást.

Hosszú távú tapasztalatom nincs vele. Nem tudom hogy viselkedik ha kezd kifogyni a palack.
 
Sziasztok !
Nálam a mágnesszelep nem zárt el rendesen.Szerencsére szét lehetett csavarni a szelepházat majd egy kis polírpapirral finoman át kellett dörzsölni a tömítés alatti "fészket ".Azóta működik rendesen.Szerintem jó kis cucc és ami tetszik hogy kicsi és kompakt.
 
Sziasztok,
A képen látható Aquatic Nature mini reduktorral kapcsolatban bárkinek van tapasztalata? Egy 2kg-os palack mellé kaptam, de nem tudom, hogy merjem
-e használni :)

A silány képekért elnézést, nem jó a telefonom.IMG_20230307_102925.jpgIMG_20230307_102858.jpgIMG_20230307_102912.jpg

Köszönöm!
 
Sziasztok. Valaki tudna abban segíteni, hogy a képen látható tömítés lehet az oxyturbo reduktor gyári tömítése, vagy erről hiányzik? (Használtan vettem, de van ga tömítésem is itthon)
Előre is köszönöm mindenki válaszát.
View attachment 177934View attachment 177935
Az a fehér a gyári. Azzal is fel lehet tenni, csak akkor számolnod kell azzal, hogy ahhoz nem kapsz csere darabot. A GA-fekete gyűrűvel megtoldva nem sérül egy sorjásabb pofájú csetepalack miatt. Tedd a feketét a fehérre és úgy tekerd rá! Csak ne bitang módon húzd meg, mert akkor meggyűrődhet a fekete gumi és amiatt fog ereszteni. 😉
 
Az a fehér a gyári. Azzal is fel lehet tenni, csak akkor számolnod kell azzal, hogy ahhoz nem kapsz csere darabot. A GA-fekete gyűrűvel megtoldva nem sérül egy sorjásabb pofájú csetepalack miatt. Tedd a feketét a fehérre és úgy tekerd rá! Csak ne bitang módon húzd meg, mert akkor meggyűrődhet a fekete gumi és amiatt fog ereszteni. 😉
Ok. Köszi. Jelenleg nálam valami furcsaság van.
Rányitom a palackot, utána beállítom 3 bárra, ami furi, hogy az a max.
Utána beállítom a tűszelepet, de mikor beállítom a bubit, akkor le esik a nyomás 2,2-re.
Aztán 1 bubi/percel gyakorlatilag nem jön ki semmi a lily pipe-ból (inline diffusorom van).
Ez miért lehet?
Ha megemelem a bubi számot drasztikusan akkor jön a bubi a lily-n is.
Ez mi a fene miatt lehet?
 
Ok. Köszi. Jelenleg nálam valami furcsaság van.
Rányitom a palackot, utána beállítom 3 bárra, ami furi, hogy az a max.
Utána beállítom a tűszelepet, de mikor beállítom a bubit, akkor le esik a nyomás 2,2-re.
Aztán 1 bubi/percel gyakorlatilag nem jön ki semmi a lily pipe-ból (inline diffusorom van).
Ez miért lehet?
Ha megemelem a bubi számot drasztikusan akkor jön a bubi a lily-n is.
Ez mi a fene miatt lehet?
használat előtt a porlasztót áztatni kell 1 órát legalább....
 
használat előtt a porlasztót áztatni kell 1 órát legalább....
Már ment a porlasztó, csak eddig citromsavas szódabikarbónás rendszer ment csak meguntam a töltögetést.
Szerintem csinálok egy kis szappanos vizet aztán majd mindjárt megpróbálom hogy valahol nem ereszt e...
én biztos, hogy nem csinálnám így...
Sőt, GA-ban fel is hívták rá a figyelmemet, hogy egymásra semmiképp ne rakjam.
Ott azt mondták, hogy ameddig a gyári jó inkább használjam azt, sokáig bírni fogja, viszont ha a feketét használom, onnantól minden palackot cserélnél cseréljem.
 
Ezek a műanyag tömítések nagyon ritkán mennek tönkre. A guminál a szakadás, öregedés sokkal gyakoribb.
Szerintem nem is nagyon cserélgetjük a műanyagokat pl oxy esetén már. Korábban papillon-nál volt pl puha gumi. Az új reduktorokat most nem vágom. De ami a fotón van hibátlan.
 
Teljesen nyisd ki a palackot. 3-4 fordulat.
2.5 bar-nál semminek nem kell több. Inline difi 2.2-2.5 max
Palact teljesen nyitva van. Palact elméletben fullon van.
Az normális, hogy mikor a tűszelepet nyitom, akkor a beállított nyomás is csökken?
Illetve az mi miatt lehet, hogy 2,5 bar-nál és 1 bubi/másodpercnél nem jön a bubi a lily-n? Lehet valahol elszökok?
2 visszafolyásgátló van (palack-mágnesszelep-visszafolyásgátló-bubiszámláló-visszafolyásgátló-inline dif).
Szappanos víz működhet, hogy rájöjjek, szökik e?
 
Sőt, GA-ban fel is hívták rá a figyelmemet, hogy egymásra semmiképp ne rakjam.
Persze. Csak miután olyan sorjás cserepalackot kapsz, mint én és 110km után derül ki otthon, akkor biztosan nem a palackot viszed vissza, hanem teszel egy próbát azzal a "nemistudomhogymiérfeketegumigyűrűgrínakvással". Év elején így jártam. Azóta is megy a palack, nem eresztette el a nyomást.
 
Palact teljesen nyitva van. Palact elméletben fullon van.
Az normális, hogy mikor a tűszelepet nyitom, akkor a beállított nyomás is csökken?
Illetve az mi miatt lehet, hogy 2,5 bar-nál és 1 bubi/másodpercnél nem jön a bubi a lily-n? Lehet valahol elszökok?
2 visszafolyásgátló van (palack-mágnesszelep-visszafolyásgátló-bubiszámláló-visszafolyásgátló-inline dif).
Szappanos víz működhet, hogy rájöjjek, szökik e?
miért akarod látni a lilyn a bubit? nem kell annak látszani... az akváriumot nézd, biztos vagyok benne, hogy megy bele gáz.
 
Back
Oldal tetejére