• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sulawesi csiga - Tylomelania sp.

Kedves mindenki,
Szerintetek ez a Jar-Jar csiga hogy jönne ki a CPO rákokkal?
2 hete vettem 2-őt egy 25 literes aksiba. Nem tudom, hogy éjszaka mit művelnek, de nappal nem sokkal gyorsabbak a csigáknál.
 
Köszönöm a segítőkészségedet.
Igazán nincs mit.
Voltam a reptéri halasnál. Jelenleg nincs náluk, következő hét második felében kellene érdeklődni. Ha gondolod, és addig nem találsz valahol, akkor rákérdezek.
 
Igazán nincs mit.
Voltam a reptéri halasnál. Jelenleg nincs náluk, következő hét második felében kellene érdeklődni. Ha gondolod, és addig nem találsz valahol, akkor rákérdezek.
Üdv,
Sikerült szabit kivennem és vettem 4db csigát. 3 citromsárga és 1 zöldes szürke jutott. Egy óra alatt gyorsan szét is "szaladtak". Még szeretnék néhány narancssárgát. Csereként egy nagy tő anubiast tudok felajánlani:
Képek a csigákról:
 
Sziasztok! Nálam a nyúlcsigák szerencsére sikeresen szaporodnak eddig, már 12 ifjoncom van számontartva. Szeretném megosztani veletek a tapasztalatomat. 54l -ben voltak kezdetben 5-en sajnos egy távozott, így 4 maradt és egy hét múlva már 8-an voltak. 2-3 naponta kapnak forrázott salátát, uborkát, paprikát, vagy simán nyersen paradicsomot, esetleg sütve sütőtököt. Ezeket évszaknak megfelelően kapják, ha esetleg nincs itthon egyik se akkor algatablettát kapnak. Vízcsere 2-3 hetente 30% szűrésem eheim 3l-es külsű szűrő, a víz fele ro víz, másik fele álott csapvíz. CO2 beoldás van. Hőmérséklet 25 fok. Erősen beültetett kis dzsungelban élnek. Nekem ez vezetett a sikeres szaporodáshoz.
 
Sziasztok.
Olvastam, forrázott csalánlevelet is esznek a csigák. Ezt hogy kell érteni? Erdőből szedett csalánt forrázok le, vagy a szárított csalántea levelet?
És mennyi ideig kell forrázni?
 
Sziasztok.
Olvastam, forrázott csalánlevelet is esznek a csigák. Ezt hogy kell érteni? Erdőből szedett csalánt forrázok le, vagy a szárított csalántea levelet?
És mennyi ideig kell forrázni?
Én meg erről nem hallottam, de amúgy sima friss levelet egy kis vízben 3 perc mikróba és kész is. Én az uborkát, répát, salátát így csinálom. És szeretik.
 
Sziasztok.
Olvastam, forrázott csalánlevelet is esznek a csigák. Ezt hogy kell érteni? Erdőből szedett csalánt forrázok le, vagy a szárított csalántea levelet?
És mennyi ideig kell forrázni?
Én a szárított pl. cseresznye, eperfa, stb. levelet forrásban lévő vízben 1 percig főzöm.
Nyersen/ frissem fél perc főzés elegendő.
 
Ezeket a növényeket általában permetezik. Vegyek biot, vagy a permetezés utáni várakozási idő leteltekor már nyugodtan adhatók nekik.
 
Én a szárított pl. cseresznye, eperfa, stb. levelet forrásban lévő vízben 1 percig főzöm.
Nyersen/ frissem fél perc főzés elegendő.
Cseresznye? emlékeim szerint ez a többi gyümölcsfához hasonlóan, mérgező. Ha nem, tévedtem, de nem árthat utánanézni.
Eperfa, akác, biztosan jó.
 
Közben beugrott, honnan ered az infó: egy időben sokat foglalkoztam nyulakkal, és a
vonatkozó szakkönyvek egybehangzóan tiltották a gyümölcsfák bármelyik részének etetését nyuszikkal. :)
Jó, persze minden állat más-más mértékben tolerálhatja a különböző növényi mérgeket,
ami lehet akár túlságosan magas csersavtartalom is, de nem árthat az óvatosság, miután bőven lehet
válogatni a növények között.
 
Sziasztok!

Keresek társakat, ha valakit érdeklne SP Tylo MINI beszerzése (amennyiben tényleg a mini fajra gondolok, max 3cm, és nem a fiatal, ezért még kicsi csigára utalva).
@star67?

Bécsben tudok egy boltot, 4€/db a sárga szinű SP MINI, de a szállítás elég drága (GO Animal állatszállító): 80€.
Ezen a szállítási költségen szeretnék/tudnánk osztozkodni.

PS: ha rossz helyre tettem, a postot, akkor elnézést, át lehet helyezni a keres-kinálba.
 
Sziasztok!

Keresek társakat, ha valakit érdeklne SP Tylo MINI beszerzése (amennyiben tényleg a mini fajra gondolok, max 3cm, és nem a fiatal, ezért még kicsi csigára utalva).
@star67?

Bécsben tudok egy boltot, 4€/db a sárga szinű SP MINI, de a szállítás elég drága (GO Animal állatszállító): 80€.
Ezen a szállítási költségen szeretnék/tudnánk osztozkodni.

PS: ha rossz helyre tettem, a postot, akkor elnézést, át lehet helyezni a keres-kinálba.
Szia,
ez a faj a sulawesikkel együtt tartható, melegebb, lúgos vizet kedveli vagy tartható hűvösebb, lágyvizes akváriumban is?
 
Szia,
ez a faj a sulawesikkel együtt tartható, melegebb, lúgos vizet kedveli vagy tartható hűvösebb, lágyvizes akváriumban is?

Alapból ugyanazt kérik mint a sulawesik. Az ajánlott minimum talán a 22-24fok, szóval esetleg Neocaridinákkal eggyütt tarthatóak, amennyiben a GH, PH, hőmérséklet ok, de azt írják hogy annyira nem kényesek mint a Sula garnélák. Persze mint minden csigának, szerintem nekik is jobb a keményebb viz!
Nekem Sulawesi spinatak mellé lennének. Gyakorlati tapasztalatom visziont még nincs velük, majd lesz!
 
Sziasztok!

Keresek társakat, ha valakit érdeklne SP Tylo MINI beszerzése (amennyiben tényleg a mini fajra gondolok, max 3cm, és nem a fiatal, ezért még kicsi csigára utalva).
@star67?

Bécsben tudok egy boltot, 4€/db a sárga szinű SP MINI, de a szállítás elég drága (GO Animal állatszállító): 80€.
Ezen a szállítási költségen szeretnék/tudnánk osztozkodni.

PS: ha rossz helyre tettem, a postot, akkor elnézést, át lehet helyezni a keres-kinálba.
Én mostanában a GA-ból szoktam beszerezni őket. @ZaCK időnként rendel a német nagykerből, nagyon szépek, valóban kicsik és mindössze 1000,-Ft darabja náluk, tehát még jobban meg is éri.
Én 27-28 fokos vízben tartom őket, de vannak neocaridinák mellett 22 fokban is. Mindkét helyen jól érzik magukat.
Szaporodtak is, de a kicsik nehezen maradnak meg. Mondjuk nálam a kis garnélák sem túlélők.
Szóval, én maradok az itthoni beszerzésnél, de köszönöm, hogy megidéztél.
 
Back
Oldal tetejére