• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrőanyagok összeállítása

Szia!

Valamilyen nagyobb kapacitású akasztós szűrőt ajánlanék többet ér mit egy belső szűrő és ahoz nem kell szekrény! Például Seachem Tidal 55.

Ajánlott akvárium méret: 200 l (Green Aqua ajánlás max. 100 liter)
Áramlási sebesség: 1000 l/h
Watt: 6 (120 V - 60Hz) 5 (230 V - 50 Hz)
Szűrő térfogata: 1,2 l

Méret: 20,5 x 15,5 x 21,4 cm
Úgy tűnik, mégis Tidal 55 lesz az egyik rövid oldalon, talán berakok a másik rövid sarokba egy Eheim Biopower 240-et.
Tető megy, világítást kell áttervezni.
 
Úgy tűnik, mégis Tidal 55 lesz az egyik rövid oldalon, talán berakok a másik rövid sarokba egy Eheim Biopower 240-et.
Tető megy, világítást kell áttervezni.
Ez a szűrő egyedül elviszi az akidat nem hinném, hogy kéne bele más már a látvány miatt is. de ha kevésnek érzed bár a GA ajánlása 100l mivel 1000L/h t tud akkor vedd meg a 75 öst. De tuti nem kell elég az 55 ös mivel 96 literes az akid így 10x megforgatja a vizet. ;)
 
Ez a szűrő egyedül elviszi az akidat nem hinném, hogy kéne bele más már a látvány miatt is. de ha kevésnek érzed bár a GA ajánlása 100l mivel 1000L/h t tud akkor vedd meg a 75 öst. De tuti nem kell elég az 55 ös mivel 96 literes az akid így 10x megforgatja a vizet. ;)
Ez a szűrő egyedül elviszi az akidat nem hinném, hogy kéne bele más már a látvány miatt is. de ha kevésnek érzed bár a GA ajánlása 100l mivel 1000L/h t tud akkor vedd meg a 75 öst. De tuti nem kell elég az 55 ös mivel 96 literes az akid így 10x megforgatja a vizet. ;)
Csak akkor vetem be, ha szükségesnek látszik.
Igen, gondolkodom a 75-ön, 1,2l helyett 1,9l a szűrőkapacitása.
Csak nem tudom, mennyire szabályozható, nehogy túl gyors legyen az áramlás.
 
Csak akkor vetem be, ha szükségesnek látszik.
Igen, gondolkodom a 75-ön, 1,2l helyett 1,9l a szűrőkapacitása.
Csak nem tudom, mennyire szabályozható, nehogy túl gyors legyen az áramlás.
Hidd el lehet szabályozni nem baj ha van egy szűrőben tartalék. Túl szűrt akvárium nincs. ;)
 
Csak akkor vetem be, ha szükségesnek látszik.
Igen, gondolkodom a 75-ön, 1,2l helyett 1,9l a szűrőkapacitása.
Csak nem tudom, mennyire szabályozható, nehogy túl gyors legyen az áramlás.
Jol szabalyozhato, mi 30 litert szurtunk vele, es ujszulott bettak voltak az akvariumban. Igaz, hogy kicsit segiteni kellett a fojtast szivaccsal is, de megis 1500 l/h volt 30 literre ;) annyi, hogy a fojtassal kicsit hangosabb lehet.
Az elso bekapcsolas elott erdemes a rotort bekenni szilikonnal, hogy csendesebb legyen.
 
Sziasztok ! Most tervezem cserélni a külső szűrőimben a szűrőanyagot . A tapasztalataitokra lennék kíváncsi .
2db akvárium szűrését újítom meg .

1 akvárium. egy 240 l es. Ebben dolgozik egy eheim 2080 as . Ebben van egy kosár Eheim mechanikai töltet . A masik kétt kosárban Eheim substrat pro.
A másik szűrő egy tetra ex 1200 as amiben ugyan ezek a töltetek vannak csak nem dugig töltve . Mert ezzel adagolom a co2 öt .
2 akvárium. Egy 70 l es amiben egy Eheim 2071 es dolgozik . S it is egy -egy kosár mechanikai és pro van .
Azt kérdezném hogy van e értelme benthagynom egy-egy kosár mechanikai töltetet . Vagy rakhatom mindenhol tele matrix-al. Persze a tetra 1200 est most se tömném meg mert a szűrőanyagok annyira viszafognák a teljesitményét , hogy már nem maradna kapacitása a co2 bevitelre .
Válaszaitokat előre is köszönöm .
B.U.É.K.!
 
Azt kérdezném hogy van e értelme benthagynom egy-egy kosár mechanikai töltetet . Vagy rakhatom mindenhol tele matrix-al.
Az akváriumtól és a szokásaidtól tedd függővé. Ha gyakran kerül nagyobb fizikai szennyeződés a szűrőbe (kisebb növénydarabkák stb.), vagy ülepíteni akarsz, akkor van értelme a mechanikai szűrésnek. Ha úgy üzemelteted az akváriumot hogy ez nem jellemző, akkor ne végy el helyet a biológiai anyagtól. Perlont viszont mindenképp használj.
 
Az akváriumtól és a szokásaidtól tedd függővé. Ha gyakran kerül nagyobb fizikai szennyeződés a szűrőbe (kisebb növénydarabkák stb.), vagy ülepíteni akarsz, akkor van értelme a mechanikai szűrésnek. Ha úgy üzemelteted az akváriumot hogy ez nem jellemző, akkor ne végy el helyet a biológiai anyagtól. Perlont viszont mindenképp használj.
Köszi azt meg a purigent használom
 
Van egy 220 literes akváriumom. A szűrés benne egy Eheim Exp.250 és egy Eheim Pro 4+ 600, mindkettőben a szokásos Eheim töltetekkel. A halak benne 5 db black calvus, 2 Labeo, 1 anci, és 2db anubias. Lassan 3 hónapja üzemel és még mindig opális a víz. Mit kéne tennem, hogy végre kristály tiszta legyen a víz?
 
Van egy 220 literes akváriumom. A szűrés benne egy Eheim Exp.250 és egy Eheim Pro 4+ 600, mindkettőben a szokásos Eheim töltetekkel. A halak benne 5 db black calvus, 2 Labeo, 1 anci, és 2db anubias. Lassan 3 hónapja üzemel és még mindig opális a víz. Mit kéne tennem, hogy végre kristály tiszta legyen a víz?

Szia!
Egy fotó valamint bővebb leírás célszerű lenne :)
Tápozás - talaj - co2 -vízparaméterek stb.
 
Van egy 220 literes akváriumom. A szűrés benne egy Eheim Exp.250 és egy Eheim Pro 4+ 600, mindkettőben a szokásos Eheim töltetekkel. A halak benne 5 db black calvus, 2 Labeo, 1 anci, és 2db anubias. Lassan 3 hónapja üzemel és még mindig opális a víz. Mit kéne tennem, hogy végre kristály tiszta legyen a víz?
A szokasos alatt mit ertesz, gyari toltetet?
Valoszinu meg nem alakult ki a biologiai egyensuly.
 
Bocsi, csak kapkodtam,hogy beérjek a melóba. Tehát a töltetek, alulról felfelé,Eheim kerámia gyűrű, biomech,substrat pro és erre rátéve egy Szat clear water. Az Exp.250- es szűrőben a substrat helyett Seachem matrix. Kifolyó-befolyó a hátlapon. Az Exp. szűrőn üveg lily pipe, a 600- on esőztető, épphogy a felszín alatt elhelyezve. A vízcsere hetente 30% + a mulm kitakarítása. A talaj fehér korall homok, a tápozás csak carbon.Az etetés Hikari és Tetra wafer, esténként és egy nap diétás,akkor nem kapnak semmit. Remélem most nem hagytam ki semmit.
 
Bocsi, csak kapkodtam,hogy beérjek a melóba. Tehát a töltetek, alulról felfelé,Eheim kerámia gyűrű, biomech,substrat pro és erre rátéve egy Szat clear water. Az Exp.250- es szűrőben a substrat helyett Seachem matrix. Kifolyó-befolyó a hátlapon. Az Exp. szűrőn üveg lily pipe, a 600- on esőztető, épphogy a felszín alatt elhelyezve. A vízcsere hetente 30% + a mulm kitakarítása. A talaj fehér korall homok, a tápozás csak carbon.Az etetés Hikari és Tetra wafer, esténként és egy nap diétás,akkor nem kapnak semmit. Remélem most nem hagytam ki semmit.
Növény mennyiség?
 
Szerintem pontosan itt van ezeknek a szűrőközegek teljesítőképességének határa. A halak nem kis testűek, gondolom szeretnék túrni is, a korallhomok meg kiváló terep erre nekik. Mechanikai szűrés kell, amihez (IS :)) a legjobb a szivacs. Perlont sem írsz, lehet talán nincs is egyik szűrőben sem?
 
Két anubias, azt irtam fentebb. Perlon az van amit a szűrőhöz adtak. Kék és a fehér, de ehhez nem igazán értek. Esetleg szivacs témában tippek, ötletek? Az egyik kerámia gyűrűs kosár helyére tegyek perlon vatát?
A black calvusok még csak 4-5 centisek.Idáig még nem rendezték át a talajt.
 
20 literes akváriumot indítottam 3 hete Dennerle Nano belső szűrővel. 2 hét után a szűrő anyagnak enyhén benzin szaga kezdett lenni. Mostanra ez a szag felerősődött és sehogy nem akar elmenni. Az lenne a kérdésem hogy lecseréljem a szűrő anyagot vagy hagyjam hátha elmegy a szaga.
Ha lecseréljem akkor milyen anyagot vegyek a mostani helyére??
 
Back
Oldal tetejére