• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

El Natural Trió (virágföld teszt)

Ahogy nézem, már két hónapja megy az aktuális összeállitás.
A timsós kezelést túlélték a növények. Csigát még nem láttam egyikben sem.
Elég érdekesen alakul. A legjobb a sima komposzt, nem sokkal lemaradva a komposzt-tőzeg keverék.
Az akváriumokra ráférne némi takarítás. A komposzt-tőzeg-marhatrágya a legkoszosabb.
Az egyikbe belepróbáltam egy kisebb szivacsszűrőt. Az előző túl nagy volt, de ez illik bele. Ha megjön a postás, a másik kettő is megkapja.
Kéne bele tenni garnélát és kagylósrákot, hogy kitakarítsanak.
A marhatrágyásat még nem, de a másik kettőt egyszer már megnyírtam.

A képen a komposzt-tőzeg mix. Lehet hogy picit lassabb, de ez a legtisztább.

IMG_20221115_160353.jpg

Kevés ez a három üveg. Kínomban megtöltöttem pár befőttes üveget.
A pici piros rotala elég kényes. Ramaty állapotban került beültetésre.
A bal szélső a komposzt. A rotala valamiért kizöldült, ezért a növekedés mértéke csalóka lehet.
A jobb szélső néz még ki valahogy. Kaktuszföld van benne.
A marhatrágya erősen szinez, a maradék pedig a Bioland virágföld, ami legutóbb jól teljesített.

IMG_20221115_152815.jpg
 
Szalad az idő. A húsz literesek újab két hónapot tudtak le. Külömböző mértékben algásodtak az akváriumok, ami idővel kipusztult. Elég koszos volt a látvány. Először harminc, majd vagy húsz garnéla lett betelepítve fejenként. Neki is láttak kitakarítani, de az egyensúly borult. Mindhárom akvárium vize bezöldült.
A komposzt-tőzeg keverék szép tiszta, az üveg sem algás.
A növekedés a sima komposztosban a leggyorsabb, de az üveg algásodik. Mintha lassult volna, amit nem is bánok.
Amiben marhatrágya is van még mindíg zöld. Amennyire látni lehet, a növények és állatok megvannak. Kagylósrákot ebben látok a legtöbbet.
A komposzt-tőzeg keverék lesz a nyertes. Már csak az a kérdés, milyen arányban érdemes keverni.

DSC06822.jpg
 
A pinnatifida nem szokott megmaradni. Ezek egy nem igazán használt garnélás akvából maradtak meg, azért van kövön. Lehet kicserélem valami másra, csak sajnálom kidobni. De itt a triók között is van mikor megmaradt.
 
Azt hiszem, már eléggé bejáratódtak az akváriumok. Lassan rakok bele garnélákat is.
Volt némi algaprobléma félúton. A nagyobbakban rövid, a kisebbekben hosszabb szőrű tenyészett. Ekkor ejtettem meg az első vízcserét és a kedvenc algairtómból is adagoltam.
Tegnap a nagyobbak megkapták a második vízcserét, és raktam bele pár garnélát is. A húsz literesek is nemsokára sorra kerülnek.
A harminc centis kockák nagyjából egyformák, de a kicsiknél a tóföld nagyon gyengén teljesít.

6830.jpg
 
Van benne annyi munkád, hogy megérné publikálni...Egyébként vezeted valamilyen doksiban? Tervezed, hogy az agyagos talajokat is teszteled ilyen formán?
 
Ez pusztán érdekesség. Publikáláshoz komolyabb munka kellene. A spéci agyagos talajokat is lehetne tesztelni, de az túl drága nekem. A trió csak a teszt első fokozata. Amit érdemesnek találok, az megy élesben, mindenféle méretű akváriumba. Apránként gyűjtögetem a tapasztalatot.
Most egy kicsit alábbhagyott a lelkesedésem. Nem tudom mikor lesz legközelebb trió.
 
Elindítottam a következőt. Most a vizet fogom tesztelni. Virágföld nincs, natúr szűrőhomok van csak.
GH6,KH1: A KH valahol 0.5 és 1 között van. Amennyi átjön a RO membránon. A GH-ból az egyikért szintén a membrán a felelős.
GH8,KH3: A 3 KH-t és a GH-ból 4-et a RO és csapvíz adja, a GH másik felét értelemszerűen GH-növelő.
GH15:KH11: Csapvíz. Megmértem mennyi magnéziumot tartalmaz. Semennyit!

És itt most el is bizonytalanodtam.
A csapvíz így elég kemény dió lesz. Lehetne tenni bele magnéziumot, de ezzel az erővel bármi mást is kikeverhetek.
Lehet, hogy ez lesz a legrövidebb teszt. Egyelőre üresen járnak, mert most végeztem tarvágást az akváriumokban és nincs mit belerakni.
 
Back
Oldal tetejére