• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Very s(hr)imple epi fitt ON

Trappista

Mágus
Sziasztok!

Régen nem naplóztam már, de nem haltam ám meg, csak majdnem. 😛
Történt ugyanis, hogy még februárban lakásfelújításba kezdtünk, és ezért elbontottam az akkor már több mint két éves akváriumomat,
a Planted Planet without Plan-t.
A felújítás jól haladt, ezért májusban el is kezdtem gondolkodni egy új akváriumon, amikor egyszer csak felszáguldott a járdára egy autó, ezzel engem, és a terveimet is jó ideig kivonva a forgalomból. :rolleyes:
Szóval szeptemberig az akvárium üresen állt. De akkor a családom és a barátaim unszolására végül csak elindítottam egy minimál erőbefektetéssel fenntartható csupán epifiton növényeket tartalmazó akvát.
Csütörtökön volt három hónapos, és most épp így néz ki:
1670792214908.jpeg
Külön köszönet mindenért @star67 Csillának!
 
Utoljára módosított:
Az akvárium eléggé minimál, de ettől még szép.

Köszi! Nagyjából ez lett volna a cél. Meg hogy ne kelljen nyírni, és könnyű legyen takarítani. 😁

De inkább arról mesélj hogy vagy. Remélem nem lett semmi maradandó sérülésed.

Köszi az érdeklődést! A bokám még kicsit sánta, és a vállamra vár egy műtét még, de a sérüléseim nagy része már szerencsére a múlté, ezért itt inkább még is hagyom a főszerepet az akváriumnak majd. Csak a tényálladék végett írtam le, miért is tűntem el... 😋
 
Sziasztok!

Régen nem naplóztam már, de nem haltam ám meg, csak majdnem. 😛
Történt ugyanis, hogy még februárban lakásfelújításba kezdtünk, és ezért elbontottam az akkor már több mint két éves akváriumomat,
a Planted Planet without Plan-t.
A felújítás jól haladt, ezért májusban el is kezdtem gondolkodni egy új akváriumon, amikor egyszer csak felszáguldott a járdára egy autó, ezzel engem, és a terveimet is jó ideig kivonva a forgalomból. :rolleyes:
Szóval szeptemberig az akvárium üresen állt. De akkor a családom és a barátaim unszolására végül csak elindítottam egy minimál erőbefektetéssel fenntartható csupán epifiton növényeket tartalmazó akvát.
Csütörtökön volt három hónapos, és most épp így néz ki:

Külön köszönet mindenért @star67 Csillának!
Mérhetetlenül örülök, hogy eddig eljutottál, Sanyi❣️
Csilla a Fórum tündére, tapasztalatból tudom.

Nagyonis szép és jó ez az új akvárium. Ne törődj más mit vár el Tőled, mert ez a jelenlegi állapotodhoz maximálisan passzol.
 
Köszi az érdeklődést! A bokám még kicsit sánta, és a vállamra vár egy műtét még, de a sérüléseim nagy része már szerencsére a múlté, ezért itt inkább még is hagyom a főszerepet az akváriumnak majd. Csak a tényálladék végett írtam le, miért is tűntem el...
Bakker...
Akkor kitartást és jobbulást kívánok neked!
 
Sziasztok!

A maradék növényekből indítottam egy mini mocsarat is.
Hát egyelőre úgy is néz ki :p, de remélem ha egyszer majd sikerül a @Tommi-tól kapott Pogo-t bokrosítani, és virágzásra bírni, a lakás dísze lesz. :)
Nagyon is szép kis mocsár. 👍
Ha kedved szottyanna még egy kevésbé mocsaras mocsarat indítani, többféle emers gazt tudok adni. Szívesen küldök, csak gyógyulj meg. :)
 
BÚÉK!

Az akváriumban minden állat és növény happy, de a törpök élete nem csak játék és mese...
Nagyon szerettem volna egy kis Cory csapatot is az akváriumba, és a méretarányok, valamint a cuki kinézetük miatt a Habrosusokra (Só-Bors Cory) esett a választásom.
Sok futkározás után, egy kedves barátom segítségével végül sikerült is szert tennem egy kis csapatra,
de sajnos a gondos átszoktatás, és a napi etetés, Salt n Pepa hallgatás, és jégre menés ellenére két hét alatt az összes a másvilágra költözött. :(
Pedig nézzétek meg, milyen édes kis lény! (csak a méretarányok miatt, a képen látható kifolyó egy 12mm-es darab, azaz az egész hal alig egy centi!)
1672681914699.jpeg
És egy közeli:
1672681940682.jpeg
 
Hát, életem, ez a süncsigád sem csattan épp ki az élettől.🙃

De a yellow garnikra nem lehet panaszod, azok igazi golyóálló fajták, igaz?😉

Ez a fajta cory nem túl egyszerű, nálam a tizes csapatból csak egy maradt meg, de az lassan már matuzsálem.
Pygmi cory nem érdekel?

A scape meg totál jól alakul, még a homokfelhő sem tudja beárnyékolni.
 
Hát, életem, ez a süncsigád sem csattan épp ki az élettől.🙃

Bár nem mondanám, hogy túl sokat mozog az akváriumba kerülés óta, de azért nagyon is jól tartja magát csigaház létére. :p
Sajnos a sünök még az ideiglenes lakban elhagyták a por és mész hüvelyt, de valójában nem hiszem hogy jó kedvükben bújtak ki a bőrükből.
Inkább az étel szegény étrendre gyanakszom...
Viszont mivel nem vonzanak az egzotikus nyakláncok, beszórtam őket az egy darab életben maradt példánnyal együtt, hogy ne legyen annyira egyedül.... 👻

De a yellow garnikra nem lehet panaszod, azok igazi golyóálló fajták, igaz?😉

Hát lelőni még nem próbáltam őket, de az biztos, hogy nem az irigységtől sárgulnak. :)
Ugyanakkor, ha van rájuk garancia, akkor ezt itt becserélném: (nem elég homogén a hátán a festés 😁)
1672775499560.jpeg

Ez a fajta cory nem túl egyszerű, nálam a tizes csapatból csak egy maradt meg, de az lassan már matuzsálem.

Egy nálam is hosszabb ideig húzta, mint a többi, de azt valójában nem tudom, hogy a 4 hét vajon matuzsálem kor-e... :rolleyes:
Más Coryt már nem akarok kinyirni, köszönöm! Így is komoly eséllyel indulok a kicsit kopasz Charles Manson díjért. :p
 
Drága Sanyi!

Örülök, hogy a humorod, a többi testrészeddel ellentétben, töretlen maradt.

Garancia természetesen él, ha arra járok viszek helyette 10 homogént, ez meg megy vissza a selejtek közé, csak addigra majd fogd ki.:ROFLMAO:
Élő süncsigát is tudok felajánlani, meg üres csigaházaim is vannak, ha csak a társaság miatt kellenek.;)

Amilyen üres az etetőtáluk megint, csodálom, hogy nem egymást eszik.
 
Sziasztok!

Az akváriumba sokszor hordozunk be nem kívánatos betolakodókat növényekkel.
De néha az is megtörténik, hogy egyszerűen nincs szívünk megválni tőlük.
Így esett ez pár a véletlenül nálam landolt kürtös postással is.
Most őszintén, nektek lenne szívetek? :)

1673724711721.jpeg
 
Back
Oldal tetejére