• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

El Natural 10 literes iskolai kocka

Sziasztok. Nem nekem lesz, párom kérte. Odavan a vízibolhákért. Meg szép garnélát akar. Kéket. (de lehet, hogy pirosat😆) Meg szép növényes szképet. Mindezt egy marék vízben az íróasztal mellett és a bioszos kollégát is szájtátásra kell késztetni. (lehet, hogy a planária is attrakció lenne🤭)

Üveg: 10l Dennerle nano cube

Világítás: DIY(részletek lejjebb)

Talaj: saját kerti komposzt(végre előkerült a vödör), rajta Auchanos macskaalom(bentonit alapú), fedés Dennerle garnélakavics, Sunda(világos) 0,7-1,2mm szemcseméretű kvarcszármazék.

Dekor: folyami kvarc görgeteg, saját gyűjtés. Savazáson átesett. (sósav)

A lámpával kezdem. @kunakos, figyelj! 😉
*40cm V-tac 5730 - as 6000-6500K szalag(CRI95-ös, gyári értékek 18W/m, 3000lm/m 12V)
*20cm smd 5050 IP65 piros, 60led/m(14,4W/m 12V, talán 130lm/m)
A lámpa hulladék alumínium elemekből lett összetákolva, takarékossági okokból nem a kukába rakom a fémet. 8*8mm négyszögrúd(régi ablaküveget tartott) és 2mm*kb.50mm keresztmetszetű lemezcsík(előzőleg egy alu zártszelvényből vágtam ki - a 200literes akváriumom lámpatestéből) IMG_20220220_140950.jpgIMG_20220224_145418.jpgIMG_20220224_145432.jpgIMG_20220224_145445.jpgIMG_20220226_170827.jpg
 
Utoljára módosított:
Folytatás... A lámpát egy 12V, 18W-os Optonica táp hajtja, hozzá jelenleg egy kézi tekerős led dimmer van kapcsolva, ha sikerül hozzájutni, akkor egy S2pro vezérlő illene hozzá. (üzleti felajánlást privátban kérek😁) IMG_20220226_170942.jpgIMG_20220227_153148.jpg

IMG_20220227_160834.jpgNincs mit szépíteni, a hűtőbordázat brutálisan erős lett. Maxi gázzal hajtva is csak langyos a lámpatest. Cserébe viszont marha nagy, többször át kellett írni az eredeti elképzelést, mert párom a négy lábas, üvegen álló verzióra nemes egyszerűséggel azt mondta: "randa". Ez a hátsó lábpár meg kellett, mert túl nehéz lenne 1 hajlított lábbal. (stabilat akartam, hogy egy atomtámadást is kibírjon... egy iskola tanári irodája nem sokkal biztosabb hely, mint az osztályterem...😃)
 
Mi a terv a növényekre?
Főként fű. Parvula és Lilaeopsis ("az a szép zöld gyep...") kicsi üveg, kicsi növény. Az elején tele lesz úszónövénnyel a teteje, aztán ha beáll alakítjuk. Esetleg Lobelia cardinalis mini, Crypto parva... Inkább lassabb gazok, mert nem itthon lesz. Algaügy ellen minden állatot bevetek, ami csak a tarsolyomban van: vízibolha, kandicsrák vízi ászkarák, kagylósrák, csiga, és garnéla természetesen.
 
Szerintem nagyon sokat el fognak takarni a hsbol, ha a kövek így vannak elrendezve. Vertikalisabban kéne elhelyezni őket talán. De lehet csak rosszul látom képről az arányokat, de abból gondolom, hogy emeléssel együtt sincs kő a középszint felett.
Ezt jól látod. Nem vagyok iwagumi értő. Ez sem az. Kevesebb kővel akár lehetne is, csak jól kibabráltam magammal. A gömbölyded felületű köveket nehezebb állítani, meg ugye 20*20 alapterületre 25cm magas üveg jut.
 
Érdekes koncepció. Kicsit rusztikus ez a lámpa, de egy iskolai környezetbe beleillik :) A kavicsok nekem tetszenek, sikerült érdekes formájúakat találnod. A hardscape kialakítása nem az én műfajom. Szerintem érdemes lenne betenned valami magasabb dolgot, ami kitölti a felső részt, a felszín közelébe ér. Lehet fa vagy növény is.
 
Te savazod a köveket, mi meg téged. Oké. :D @lamascsi -hoz csatlakozom: ha ebbe növényeket teszel, akkor kb. semmi sem fog látszani. Viszont, ha meg túl sokat teszel bele, akkor a víznek nincs hely. :D Ha meg fű lesz benne, akkor a teteje "üres". Most látom, ezt meg @elektrorudi írta. :D Szerintem is fa/növény a kövek mellé. Az anubias meg a buce sem gyorsan nő. A garnélák meg szeretnek vertikálisan mozogni, ahogy látom, úgyhogy ilyesmivel megnöveled a területüket is. (Nézd meg Chris Lukhaup GA videóját. Elég rondát alkotott, de a lényege, hogy legyen sok garnélatér.

Amúgy, ha a feleségednek nagyon nem tetszik a lámpa, X3-A led 3800 forint, nekem a 10 literesre teljesen jó. (Durva, hogy pár hónap alatt 500 forinttal drágult.)
 
Amúgy, ha a feleségednek nagyon nem tetszik a lámpa, X3-A led 3800 forint, nekem a 10 literesre teljesen jó. (Durva, hogy pár hónap alatt 500 forinttal drágult.)
Igazából csak kihívást láttam a lámpában. Azóta találtam a neten rendes hűtőbordát, amire lecsaptam. Jó lesz máskorra. És az asszony is megelégedett ezzel a verzióval. 🙂
Szerintem is fa/növény a kövek mellé.
Fa nem lehet, a "megrendelő" ragaszkodik a csak köves verzióhoz. Legózok még rajta.
 
Szkép.... Hamár háború van a szomszédban, én is küldök behívót....🤭 @Versenycsiga @lamascsi @elektrorudi @Rudi50 @Ádám_ @scitek @star67
@evavigh @Iron1 @bamboocha46 @Kovács Zsolt
Gyertek, savazzatok. 3 oldalról kell jól kinéznie.
Szemből :
View attachment 164249
Balról:View attachment 164250
Jobbról:
View attachment 164251View attachment 164252A fő kő közelebbről. Hozzá ragaszkodom:View attachment 164253
Ne nyúlj hozzá! Így jó, ahogy van. Kifejezett felüdülés a gömbölyded kövek látványa a "mindenhovaszikla" akváriumok után.
 
Fotók megvannak, vissza tudom alakítani. 9db kövecske csak. De azért megpróbálom kicsit felállítani a fő követ, hátha valami kisül még belőle. 🙂
Ehhez nem értek. Az itt eltöltött pár év kevés volt hozzá, hogy belássam, miért szebb/jobb, ha egy kő 3 centivel odébb van, miközben 1 hónap múlva úgy benövik a növények, hogy az sem látszik, hogy van benne kő...?
 
Sziasztok. Nem nekem lesz, párom kérte. Odavan a vízibolhákért. Meg szép garnélát akar. Kéket. (de lehet, hogy pirosat😆) Meg szép növényes szképet. Mindezt egy marék vízben az íróasztal mellett és a bioszos kollégát is szájtátásra kell késztetni. (lehet, hogy a planária is attrakció lenne🤭)

Üveg: 10l Dennerle nano cube

Világítás: DIY(részletek lejjebb)

Talaj: saját kerti komposzt(végre előkerült a vödör), rajta Auchanos macskaalom(bentonit alapú), fedés Dennerle garnélakavics, Sunda(világos) 0,7-1,2mm szemcseméretű kvarcszármazék.

Dekor: folyami kvarc görgeteg, saját gyűjtés. Savazáson átesett. (sósav)

A lámpával kezdem. @kunakos, figyelj! 😉
*40cm V-tac 5730 - as 6000-6500K szalag(CRI95-ös, gyári értékek 18W/m, 3000lm/m 12V)
*20cm smd 5050 IP65 piros, 60led/m(14,4W/m 12V, talán 130lm/m)
A lámpa hulladék alumínium elemekből lett összetákolva, takarékossági okokból nem a kukába rakom a fémet. 8*8mm négyszögrúd(régi ablaküveget tartott) és 2mm*kb.50mm keresztmetszetű lemezcsík(előzőleg egy alu zártszelvényből vágtam ki - a 200literes akváriumom lámpatestéből) View attachment 164232View attachment 164233View attachment 164234View attachment 164235View attachment 164236
Wow ez tök jó. Az egész annyira DIY, hogy izgatottan vártam hol jön az a rész, hogy az egészet egy szobabicikli hajtja :D
(de mondjuk egy iskolában simán lehet fegyelmezési eszköz. Órai dumálás, 15 perc hegymeneti tekerés a biciklin :D)
 
Back
Oldal tetejére