• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

El Natural 10 literes iskolai kocka

Tudom az cseperedik szépen. Jelen esetben a forrás mohára gondoltam. :)
A forrásmohát azért kaptam grátisz, mert azt egyáltalán nem volt a boltban. A bemutató üvegben meg metszés előtt volt. (mondjuk a kosaram így is tele volt... 🤣) Szerintem emers formában is jól ellenne. Azt mondjuk nem értem, hogy mitől nehéz a tartása. Sokkal jobban fejlődik nitrát mentes vízben, mint a többi moha. (jó-jó a meleget nem szereti, de az meg nálam nyáron sincs, jó régi kőházban lakom) A Hookeriaceae distichophyllum is strapabíró, mégis legatyásodott ebben az üvegben, mert valamennyi nitrát mégiscsak kell neki. Ha tudom, hogy neked kell, a TP előtt nem dobom ki a metszést, hanem elvittem volna. 🤷
 
A forrásmohát azért kaptam grátisz, mert azt egyáltalán nem volt a boltban. A bemutató üvegben meg metszés előtt volt. (mondjuk a kosaram így is tele volt... 🤣) Szerintem emers formában is jól ellenne. Azt mondjuk nem értem, hogy mitől nehéz a tartása. Sokkal jobban fejlődik nitrát mentes vízben, mint a többi moha. (jó-jó a meleget nem szereti, de az meg nálam nyáron sincs, jó régi kőházban lakom) A Hookeriaceae distichophyllum is strapabíró, mégis legatyásodott ebben az üvegben, mert valamennyi nitrát mégiscsak kell neki. Ha tudom, hogy neked kell, a TP előtt nem dobom ki a metszést, hanem elvittem volna. 🤷
Sokat bringázom erdőben, rengeteg különféle mohával találkozom. Az a baj hogy nem tudom melyiket lehet begyűjteni, és melyiket nem. Vannak kiemelten védett fajok. Az applikáció sem tudja megmondani 100%-ra.
 
Sokat bringázom erdőben, rengeteg különféle mohával találkozom. Az a baj hogy nem tudom melyiket lehet begyűjteni, és melyiket nem. Vannak kiemelten védett fajok. Az applikáció sem tudja megmondani 100%-ra.
Fokozottan védett moha idehaza nincs. Védett faj 77 db, 5000 huf büntibe kerül a károsítás. Kicsit álságosnak érzem, mert egy-egy gigaberuházás esetén egy árva vizsgálat sincs, hogy mennyi védett érték van ledózerolva. De egy tenyérnyi telep levételén esetlegesen ezen rugózna valaki? Én azt javaslom nézz körül a Népligetben vagy valami ilyen mesterséges helyen és gyűjts onnan. Jó eséllyel nem védett lesz és így is találhatsz egy tucat különfélét, ami jó lesz az üvegedbe. Több, mint 500 hazai lombos moha faj ismert a net szerint, nincs az a szakember sem, aki mikroszkóp nélkül az összeset meg tudja különböztetni. A legegyszerűbb ott keresni, ahol naponta jársz. 🙂
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére