• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

El Natural 10 literes iskolai kocka

A suliban lévő testvér kocka is hazajött pénteken. Csak a konyhában tudtam helyet találni. A kövi párbeszéd zajlott le feleségemmel:
- Ez az üveg nem megy vissza a suliba.
- Meg kell szüntetnem?
- Nem.
- Akkor...?
- Itt marad a konyhában, mert ez úgyis az enyém.
- Éééés... a kollégák nem fogják hiányolni?
- Nem fogják. Szeptemberig van időd, hogy megálmodj egy új berendezést a sutyiban vett 30 literes üvegeddel. - szigorú tanárnő ekkor arcot vált és átváltozik hízelgő feleségre.
- Esetleg lehetne az is Dragon köves? Nagyon tetszik ez a kő... És, és, és halacskák... Kicsi zöld halacskák.... Fenn kell tartani a kollégáim csodálatát.
View attachment 176776View attachment 176777View attachment 176778
Ezt az üveget is rendbe kéne raknom, mert a hookeriaceae distichophyllum elég gatya lett, nem bírta a táp hiányt. Idehaza talán jobban ráfigyelek. Ahogy az anubias is lukas a bal sarokban. 🙂
Ez aztán a feleség a javából!
 
A suliban lévő testvér kocka is hazajött pénteken. Csak a konyhában tudtam helyet találni. A kövi párbeszéd zajlott le feleségemmel:
- Ez az üveg nem megy vissza a suliba.
- Meg kell szüntetnem?
- Nem.
- Akkor...?
- Itt marad a konyhában, mert ez úgyis az enyém.
- Éééés... a kollégák nem fogják hiányolni?
- Nem fogják. Szeptemberig van időd, hogy megálmodj egy új berendezést a sutyiban vett 30 literes üvegeddel. - szigorú tanárnő ekkor arcot vált és átváltozik hízelgő feleségre.
- Esetleg lehetne az is Dragon köves? Nagyon tetszik ez a kő... És, és, és halacskák... Kicsi zöld halacskák.... Fenn kell tartani a kollégáim csodálatát.
View attachment 176776View attachment 176777View attachment 176778
Ezt az üveget is rendbe kéne raknom, mert a hookeriaceae distichophyllum elég gatya lett, nem bírta a táp hiányt. Idehaza talán jobban ráfigyelek. Ahogy az anubias is lukas a bal sarokban. 🙂
Az akvátiumaidnál csak a feleséged hihetelenebb. :love:
Van, akinek bejön az élet... ;)
 
@Hyder198 , ez a bejegyzés miattad lett. IMG_20230831_131844.jpg a képen Rotala blood red illetve mögötte colorata van eléggé low tech körülmények közt. High tech üvegből kerültek át. Az alsó levelek óriásiak a csúcshajtáshoz képest. Az alsó részén lukasodás, feljebb degeneráció, majd determinált fej, szín visszatérése. A vízoszlop tápügyileg szinte üres, gyökérről tud vételezni. Éppúgy, mint az El naturálban. Egy viszonylag gyors növényből csináltam egy lassút. Visszametszés után alulról már csak ilyen apró leveleket hajt mindaddig, amíg nem kap tápot levélen keresztül. Alga nincs, neki sincs ennivaló. Nagy mennyiségű szenvedő, bomló leveleken megjelenhet, mert a keletkező bomlásterméket használja ki. Itt olyan nincs, mert mindent kivesznek a többiek. 🙂
 
@Hyder198 , ez a bejegyzés miattad lett.
Köszi! Így megtaláltam ezt a naplót is, neki is kezdek hamarosan :D Értem a koncepciót. Én is eldöntöttem mit fogok tenni, bízom benne hogy jó lesz. Ha nem, akkor nálam is ez lesz a megoldás. Üres vízoszlop, moderált fény, és hagyom jobban szaporodni a L. levigatumot, hogy szedje ki a vízből a tápanyagokat.
 
Jelentem bontottam a kvarc görgeteges üveget. Nyünnyögött a gyep, a rotalák is csoffadtak lettek, fonál is visszajött. A kavics alatt a komposzt valami kemény agyagszerű lepénnyé tömörödött. Ideje volt újrarakni. Most fekete Dennerle kvarc kavicsot kapott, meg vöröskövet. A komposzt most kapott néhány Easy Life Root sticket is, hogy fogyjon....
Nem iwagumi, teraszosra akartam a gazok szeparációja miatt. Kicsit még opálos. 🙂 View attachment 175281
Azért is szeretem ezt a követ, mert flexszel jól egyenesre szabható az üveg szélénél. Szépen pászítható.
Az iskolában meg ketyeg tovább a sárkányköves. Süncsiguszok szépen takarítják a köveket. Ide lehet másik Ludvigia változat kell majd, mert a super red itt gyengébben muzsikál. View attachment 175282
Baromi jó ez a moha. Tisztára hozza a törpefenyves feelinget. ⛰
 
A karácsony előtti hajrából kimaradt ez a kép. Napsütésben fürdik, reggel 7-kor kapcsol be a lámpa és este 9-kor ki. 😃Műkszik. Meglepő módon a buce jobban bírja a tápmentességet, mint az anubias. A Rotalák meg átálltak gyökérre és belódultak. View attachment 179413
Ez pedig a Boldog Karácsonyt! View attachment 179414
Ilyenkor van az, hogy minden jobb érzésű akvarista a kardjába dől. :)
Ez az akvárium mindennek ellentmond, amit az elmúlt 15 évben a Green Akvától tanultunk. :unsure:
Úgy tűnik, a legjobb táp a növényeknek a szeretet. ❤️
 
Utoljára módosított:
Ilyenkor van az, hogy minden jobb érzésű akvarista a kardjába dől. :)
Ez az akvárium mindennek ellentmond, amit az elmúlt 15 évben a Green Akvától tanultunk. :unsure:
Úgy tűnik, a legjobb táp a növényeknek a szeretet. ❤️
Köszi a kedves szavakat. Amúgy nem mond ellent. A tapasztalat a kerti tavi megfigyeléseimből, méréseimből is származik. Eléggé leszűkült növénypaletta van ehhez az extrém megvilágításhoz. A helyzet viszont az, hogy piros növény CO2 nélkül is van, nem is egyféle. 🙂
 
Az a fenyőágas boglyas a hukimuki moha?:)
Nem. Forrásmoha. A GA-ban halászta ki nekem grátisz az egyik bemutató üvegből az egyik ifjú munkatárs. Elpusztíthatatlan. (csak a karbót nem bírja) Volt ebben az üvegben hookeriaceae de nem fejlődött jól az üresnek mondható vízoszlopban. Egy öklömnyi gombócot őrizgetek belőle egy 10 literes üvegben, hogy legyen, ha pont arra vágyna valami üvegem...
 
Back
Oldal tetejére