• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

El Natural 10 literes iskolai kocka

Sziasztok! Helyzetjelentés. Annyira zöld volt a víz, hogy belassíthatta a vízibolhák szaporodását. Mert ugye az a sok zöld szemed ostoros, meg a növények éjszaka oxigénfogyasztó versenytársak... A kis léptékű vízcsere nem hozott eredményt. Ráadásul abban a dunsztosüvegben, amit kíváncsiságképpen megtöltöttem a zöld vízzel, napok alatt szaporodásnak indult a vízibolha csapat. Így aztán az lett, hogy 200%os cserét csináltam. Az első 100% vizét egy tálba öntötten(tegnap), hogy apránként visszanyerjem a bolhákat. Ez azóta folyamatos program, ha látok benne 1-2-t.View attachment 173393
Még mindig nagyon baba ez a kis kocka. :)
 
Hali.
Üveg ketyeg. Nem zöldült vissza. A bolhák is gyarapodnak. A dunsztosüvegben hagyott zöld víz is kezd átlátszó lenni, robbanásszerűen sokasodnak benne a bolhák. Azt nem írtam, hogy a C2 RGB-t visszavettem erősen a maximumtól, (40-20-20) ami a rotalák új zöld fején látszik is. Így viszont újra piríthatok, csak át kell halászni a dunsztosüveg lakóit. ☺️IMG_20230205_123424.jpg
 
Hali.
Üveg ketyeg. Nem zöldült vissza. A bolhák is gyarapodnak. A dunsztosüvegben hagyott zöld víz is kezd átlátszó lenni, robbanásszerűen sokasodnak benne a bolhák. Azt nem írtam, hogy a C2 RGB-t visszavettem erősen a maximumtól, (40-20-20) ami a rotalák új zöld fején látszik is. Így viszont újra piríthatok, csak át kell halászni a dunsztosüveg lakóit. ☺️View attachment 173484
Igazi retina-csemege. :love:
 
Nincs elég garnéla, hogy ezt eltüntesse, így idővel gond lesz.
Ebbe az üvegbe kellene egy süni, az hamar lecuppantaná.
15 neo van benne. Kevesled? Bármikor megduplázom. Postakürt csiga van benne, de lehet, hogy túlritkítottam. A 🦔 nálam a kertben röfög. Mostanság a Majorba nem járok, Veszprémben meg még nem találkoztam vele.
Esetleg lejjebb vihetem a lámpa erejét. 90%-on pirít. De nincs is hozzá kedvem. 😎
 
Van egy kevéske fonál. Sajna a gyepben kapaszkodik. Viszont nincs óriási sebessége, 2 hetente kiveszek egy csipetet felcsévézve. Vízibolhák frankón megvannak. ☺️
Lemértem mindhárom repülő rókámat, de mindhárom csak srégen, fejjel lefele tudná a fonalat bepuszilni. Utána meg manuálisan kell mozgatni a halat az újabb megmunkálandó rész felé. :X3:
 
A "gyepet" szoktad nyírni? Vagy ez nem úgy viselkedik mint a fű a kertben? Egyébként nagyon tetszik ez a kis gyöngyszem... visszaolvastam és csak ámulok...
 
A "gyepet" szoktad nyírni? Vagy ez nem úgy viselkedik mint a fű a kertben? Egyébként nagyon tetszik ez a kis gyöngyszem... visszaolvastam és csak ámulok...
Nem, ez nem látott még ollót. Kevert gyep, E. parvula, Lilaeopsis brasiliensis. A sárguló levelek a parvulából vannak. Az öregebb levelek folyamatosan kopnak ki, viszont mindig van új levél. A talaj valószínűleg már nem nagyon termel co2 - t, emiatt is lassú. Kb. 1 év alatt elfogy a szénforrás. Igazából emiatt is lehetne már újraindítani, de sajnálom. A legkényesebb gaz benne a parvula, a többi így is megvan.
 
Jelentem bontottam a kvarc görgeteges üveget. Nyünnyögött a gyep, a rotalák is csoffadtak lettek, fonál is visszajött. A kavics alatt a komposzt valami kemény agyagszerű lepénnyé tömörödött. Ideje volt újrarakni. Most fekete Dennerle kvarc kavicsot kapott, meg vöröskövet. A komposzt most kapott néhány Easy Life Root sticket is, hogy fogyjon....
Nem iwagumi, teraszosra akartam a gazok szeparációja miatt. Kicsit még opálos. 🙂 IMG_20230417_172540.jpg
Azért is szeretem ezt a követ, mert flexszel jól egyenesre szabható az üveg szélénél. Szépen pászítható.
Az iskolában meg ketyeg tovább a sárkányköves. Süncsiguszok szépen takarítják a köveket. Ide lehet másik Ludvigia változat kell majd, mert a super red itt gyengébben muzsikál. IMG_20230413_151915.jpg
 
Jelentés. Az előző posztban említett üveg megvan. Vízcsere nem volt, olló sem. Ettől függetlenül nincs okom panaszra. Néhány ivadék gyöngydánió került bele. Kicsit felborult a ház. Pontosabban a nappali helyén egy gödör van, amit lassan talán betonozni fogok. Por mindenütt. Emiatt nem férünk... IMG_20230702_082516.jpg
 
A suliban lévő testvér kocka is hazajött pénteken. Csak a konyhában tudtam helyet találni. A kövi párbeszéd zajlott le feleségemmel:
- Ez az üveg nem megy vissza a suliba.
- Meg kell szüntetnem?
- Nem.
- Akkor...?
- Itt marad a konyhában, mert ez úgyis az enyém.
- Éééés... a kollégák nem fogják hiányolni?
- Nem fogják. Szeptemberig van időd, hogy megálmodj egy új berendezést a sutyiban vett 30 literes üvegeddel. - szigorú tanárnő ekkor arcot vált és átváltozik hízelgő feleségre.
- Esetleg lehetne az is Dragon köves? Nagyon tetszik ez a kő... És, és, és halacskák... Kicsi zöld halacskák.... Fenn kell tartani a kollégáim csodálatát.
IMG_20230701_094544.jpgIMG_20230701_094602.jpgIMG_20230701_094627.jpg
Ezt az üveget is rendbe kéne raknom, mert a hookeriaceae distichophyllum elég gatya lett, nem bírta a táp hiányt. Idehaza talán jobban ráfigyelek. Ahogy az anubias is lukas a bal sarokban. 🙂
 
Back
Oldal tetejére