• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 170 l-es kezdő növényes akvárium

b0755a0d0f9663f7c9c2d32bf6f723a8.jpg

Növünk, mint a gomba kéremszépen....Ki veszi észre az apró változtatást? :) A víz remélem beáll. Most sikerült végre belőnöm a co2-t is rendesen, amit a HC is bubizással hálál meg. :) Végre öröm-boldogság. :LOL::shame:

Tapatalkkal küldve az én SM-A300FU eszközömről
 
A bal oldali, hidat alakító kő beesett a többi közé, "irányba" ... és milyen jól tette.:)
Igen, már a kezdetektől szúrta az én szememet is, de szerencsére mire a napló végére értem, ez a "gond" is megoldódott :) Szép az kert, így alacsony növényekkel is, és nem is hiányzik belőle semmi magasabb (y)
 
Növögetnek ám a steamek is, csak kb 4 hét mínuszban vannak. A redmoor mögött van némi erectus, meg wallichi. :) és a kövek mögé is beköltözött egy kosár rotala. :) Most magasodás és dúsulás van. :)
 
Nagyon szépen alakul. A legjobb döntés volt, hogy a szűrő szívóját áthelyezted a másik oldalra mert így teljes kőrforgásban van a vized. Gondolom a diffúzorból eredő bubik szinte fel sem mennek a víz tetejére hanem keverednek a közepe felé.(y)
 
Úgy-úgy....bár azért elgondolkodtató, hogy a JBL 901-es (elméletileg 900l/h) pumpateljesítménnyel kisebb kavarodást csinál, mint az eheim 2215. Igaz, azon még a gyári fúvóka van, de a Lily sztem 1-2 héten belül arra is ideér, és eltűnik végre ez a csúf zöld cső. MIt kéne még tegyek bele? Gondolkodom, hogy a bal oldalt kövek mögött elhelyezkedő rotala közé beültetek még pár tő vöröses rotalát is. Illetve a Redmoor jobb oldalán magasodni látszódó Rotala macrandát red "mini"-t átültetem az akvárium jobb sarkába a kő mögé. De ebben nem vagyok még biztos, mivel ott van waalichi is meg erectus is...Lehet maradni kéne abban a sarokban annál a combónál? Viszont az a macranda hosszútávon nem lesz ott jó. MIvel mini, gondoltam 15 cm-nél nagyobbra nem nő.... hát a nagy túróst. :) Lassan 20 cm. Valahova költöznie kell... és nem tudom mi lesz a többi szétszórt tövével, ha az is elindul...:D Szóval lehet 5letelni. :)
 
Úgy-úgy....bár azért elgondolkodtató, hogy a JBL 901-es (elméletileg 900l/h) pumpateljesítménnyel kisebb kavarodást csinál, mint az eheim 2215. Igaz, azon még a gyári fúvóka van, de a Lily sztem 1-2 héten belül arra is ideér, és eltűnik végre ez a csúf zöld cső. MIt kéne még tegyek bele? Gondolkodom, hogy a bal oldalt kövek mögött elhelyezkedő rotala közé beültetek még pár tő vöröses rotalát is. Illetve a Redmoor jobb oldalán magasodni látszódó Rotala macrandát red "mini"-t átültetem az akvárium jobb sarkába a kő mögé. De ebben nem vagyok még biztos, mivel ott van waalichi is meg erectus is...Lehet maradni kéne abban a sarokban annál a combónál? Viszont az a macranda hosszútávon nem lesz ott jó. MIvel mini, gondoltam 15 cm-nél nagyobbra nem nő.... hát a nagy túróst. :) Lassan 20 cm. Valahova költöznie kell... és nem tudom mi lesz a többi szétszórt tövével, ha az is elindul...:D Szóval lehet 5letelni. :)
Én a helyedben nem alapoznék arra,hogy minek mi a neve, legfőképpen a mini megnevezésen mivel szerintem ez a jelző a leveleire vonatkozik nem a méretére. Meg talán a növekedés gyorsaságára. Amit mininek szeretnél gyakrabban top-old és kész a mini. Nekem is néha a minik lehagyják a többit ez a jó tartás záloga.
Az elrendezésben gyenge vagyok ahhoz nem tudok hozzászólni viszont ahhoz igen hogy ha a jbl-re lillyt teszel számíts egy 35-40%-os flow csökkenésre.
 
Majd teszek ra egy masik felefajta uvegveget, olyan mint ami bal.oldallon van. [emoji14] hatha. Mozgatja amigy a vizet de az eheim lenyomja... ez csapatmunka...jbl szur, eheim nyomja... :) [emoji14] amig nincs alga addig jovanezigy... :) majd jovore lehet veszek nagy szurot. :) de most eleg. Mas projektre koncentralok. ;)

Tapatalkkal küldve az én SM-A300FU eszközömről
 
Utoljára módosított:
Sziasztok. Egy ideje eltüntem. Elmultunk 3 hónaposak.Szerencsére minden rendben van. :)a kezdeti nehézségek után beállt a dolog. Ez a vizcsere elötti állapot. Most vizcserekor eroteljes nyirason esett át majdnem minden. A hc elöször lesz visszanyirva. :) a bal oldali rotalat kömagasságig kimeletlenül letaroltam mert eleg sok barna levélke volt. Uj hajtas visszadug... további dusulás várható. :) a bonsai pedig 30 cmes! El sem.hiszem. :) és végre az altheria is beindult. :) Holnap teszek fel friss képet mert ez a kép kissé torz... :/a60b4628c52e83dd8662bb279ef73f68.jpg
 
Utoljára módosított:
Sziasztok. Egy ideje eltüntem. Elmultunk 3 hónaposak.Szerencsére minden rendben van. :)a kezdeti nehézségek után beállt a dolog. Ez a vizcsere elötti állapot. Most vizcserekor eroteljes nyirason esett át majdnem minden. A hc elöször lesz visszanyirva. :) a bal oldali rotalat kömagasságig kimeletlenül letaroltam mert eleg sok barna levélke volt. Uj hajtas visszadug... további dusulás várható. :) a bonsai pedig 30 cmes! El sem.hiszem. :) és végre az altheria is beindult. :) Holnap teszek fel friss képet mert ez a kép kissé torz... :/View attachment 22356
Ez ocseny haraso. Gratula.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Sziasztok. Egy ideje eltüntem. Elmultunk 3 hónaposak.Szerencsére minden rendben van. :)a kezdeti nehézségek után beállt a dolog. Ez a vizcsere elötti állapot. Most vizcserekor eroteljes nyirason esett át majdnem minden. A hc elöször lesz visszanyirva. :) a bal oldali rotalat kömagasságig kimeletlenül letaroltam mert eleg sok barna levélke volt. Uj hajtas visszadug... további dusulás várható. :) a bonsai pedig 30 cmes! El sem.hiszem. :) és végre az altheria is beindult. :) Holnap teszek fel friss képet mert ez a kép kissé torz... :/View attachment 22356

Pöpec a dizájn!
 
Sziasztok. Egy ideje eltüntem. Elmultunk 3 hónaposak.Szerencsére minden rendben van. :)a kezdeti nehézségek után beállt a dolog. Ez a vizcsere elötti állapot. Most vizcserekor eroteljes nyirason esett át majdnem minden. A hc elöször lesz visszanyirva. :) a bal oldali rotalat kömagasságig kimeletlenül letaroltam mert eleg sok barna levélke volt. Uj hajtas visszadug... további dusulás várható. :) a bonsai pedig 30 cmes! El sem.hiszem. :) és végre az altheria is beindult. :) Holnap teszek fel friss képet mert ez a kép kissé torz... :/View attachment 22356
Én oda a bal oldali sziklás részre a nagy stem elé betennék 2-3 pici fát moha lombbal. Nem túl nagyot, csak az az egy szál ammania sp bonsai közepéig érőt ami a függőlegesen álló magas szikla előtt áll.
 
Kevés ám ott a hely. :) Meg van még ott pár tő bonsai elbújva. :p Bár legalább lenyomná a hc.t mert hajlamos mostanában elrugaszkodni. :O
 
Kevés ám ott a hely. :) Meg van még ott pár tő bonsai elbújva. :p Bár legalább lenyomná a hc.t mert hajlamos mostanában elrugaszkodni. :O
Értem. Nem szabad neki vastag lombot hagyni. Nagyon bírja a nyírást. Bár nyírás után nagyon hitványul tud kinézni de hamar regenerálódik. De így pazar...
 
A fa jobb oldalt csak ideiglenes. Vendégeskedik a co és tápanyag gazdag környezetben, amíg az új otthona be nem lesz rendezve. :)
 
Back
Oldal tetejére