• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

7 Literben is van élet?

Bella Gergő

Kertész szaki
Sziasztok!

Ez lenne a második naplóm. Ma este ragasztottam össze a lapra szerelt akvát :) 20*25 és 15 magas, ez 7,5 liter. Első körben táptalaj, egy szebb kő és egy két apró igénytelen növényre gondoltam, ilyen kicsivel még nem dolgoztam soha, remélem örömömet lelem majd benne !
 
1466183_682477438450593_87993952_n.jpg
 
Nekem inkább az ilyen kicsi akváriumok tetszenek mint a nagy több száz literesek! :)
Szerintem nagyon jó lesz...és az ötlet is jó! ;)
 
Sziasztok!

Ma sikerült beszerezni 5 liter manado-t és lemosni a rég nem használt bazaltjaimat. First step :) --->

1466041_682970605067943_1381182582_n.jpg




Vélemények, ötletek mit alakítanátok?
 
szerintem ez jól néz ki így
növények megvannak bele? ha nem szerintem a HC,bonsai,alternather reineckii mini meg ilyesmik jól néznének ki benne!
;)
 
szerintem a HC


A nagy akiban ( Egy lépcsővel feljebb ) van jelenleg 3 csokor elrakva, más nem tudom még mi lesz, a legnagyobb gondom hogy itt Sopronban ahol veszem a növényeket, minden csütörtökön jön 100 db valami, épp az ami és sok ugyanolyan, tehát kb 20 faj és 80%-a közepes vagy nagy növény, abból nehéz válogatni :(
 
Green Aqua.hu ?
ilyen kis aksiba biztos nem rendelsz 30ezer forintért de az a 1690 forintos szállítás nem a világ vége(habár elég drága) és tökéletes növényeket kapsz cserébe,ahol lakom ott ocsmány növényeket árulnak szóval...
 
de az a 1690 forintos szállítás nem a világ vége(habár elég drága)

Több mindent rendeltem már tőlük és az 1690 nem feltétlenül sok azért a csomagolási minőségért cserében! Egyenlőre nincs "kedvem" rendelni, majd hónap végén meglátjuk megjön-e a kedv :) Addig marad a lámpa buherálás fölé és egy akasztós szűrő beszerzés
 
Lámpának milyennek kell lennie egy ekkora 7 literes növényes aki fölött? 11W os compact aquael megteszi co2 és tápozás mellett ( ez lenne a jó, mert az van :D ) ? Vagy külön valami komolyabb kéne, mint ami a nagyomban is van T5 növényes cső?
 
Szerintem majd egy 9 W-os is megteszi majd.
Hát nem lesz könnyű dolgod ezzel a pici akival.


Köszi a válaszokat! Akkor egy sima compact "hűtőszekrény" világítás is jó lesz? nem kell növényes "humbuk" ilyen kicsihez?
 
Szia Gergő!

A kicsi akváriumoknál nem mérvadó a W/l szabály, mehet fölé a 11W.

A kövek elrendezésén még gondolkodj!
Az egy hosszúkás nagyon kilóg a sorból.

Próbálj a legkisebbre növő (-levelű) növények közül választani (Hc, Hm, Cryptocoryne x-Wlisii, Elocaris parvula mini, Ricardia, stb...)!

Jó legózást, beültetést!

A.ttila
 
Szia Gergő!

A kicsi akváriumoknál nem mérvadó a W/l szabály, mehet fölé a 11W.


Az egy hosszúkás nagyon kilóg a sorból.


Köszönöm a segítségedet! Próbálkozok még akkor!



Ma vettem egy Atman HF400 as akasztóst bele és a régi terrarisztikai csiptetős lámpát is előkerestem, egyenlőre megteszi az, HCvel gondban vagyok...... nem marad bent a manoadoban, most utána olvasok hogyan is ültessem el.... Fűtésem nincs, ilyen picit nem találtam csak olyat ami folyamatosan megy..... feltétlen kell bele fűtés?
 
HC CO2 nélkül életképes lehet????
Kicsit sűrűn van ültetve ha szétszeded befedi az egészet ;) Ha beülteted akkor kicsi aljzatot szórhatsz a végén még rá ;)
 
HC CO2 nélkül életképes lehet????
Kicsit sűrűn van ültetve ha szétszeded befedi az egészet ;) Ha beülteted akkor kicsi aljzatot szórhatsz a végén még rá ;)

Vissza van rakva a nagy akiba, csak próbának tettem be bazaltra kötözve, Co2-t ketté kell osztanom valamilyen úton módon, külön rendszert ennek nem akarok csinálni, a nagyról lekötök egy vékony csövet erre az az elképzelésem. Nagyon kicsi ez az akvárium :)..... nehéz lesz ebből valamit is csinálni, még a Hc is nagy bele :D
 
Back
Oldal tetejére