• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

7 Literben is van élet?

felesleges a co2 szerintem
Mondok egy ötletet ha elfogadod, nekem bevált és most szintén ezt fogom felhasználni.
Erős szúnyogháló lap közé rakok mohát (Kari Jávai Láng riccardia stb.) Az alsó részire egy darabka palakövet ami lapos és csak nehezék, A szúnyogháló szélét pedig műanyag ragasztópisztollyal ragasztom le. A moha átnő a hálón és nyírható, kiszedhető,pucolható mert ki lehet emelni.
2013-11-10+15.10.05.jpg
 
Szerintem egy ilyen pici akváriumba felesleges a co2 dal szenvedni és költséges is.
Inkább olyan növényt választanék ami nem igényli pl elatine hydropiper de ezért javasoltam a moha hálózást mert mehet a talajra mint egy gyep ;)
Ez kicsit merev háló ajtóra szokták használni kb 15cm-es csíkokba van, egymás mellé felakasztva.
 
Még mindig halogatom a növények beültetését mert még mindig nem vagyok benne biztos, hogy kell e fűtés vele mivel éjjel 18-19°C köré esik az adott helységben a hőmérséklet. HC addig is a nagy akiban dúsul, lehet ott is marad és kap újat a 7 littyós :D .. Tehát, az eredeti, ez vagy egy újabb elképzelés lenne szerintetek jó?

000_0002.JPG
 
Fain! Annyi,hogy szerintem még mehet bele szikla, de ez a kis fa jó ötlet, főleg bemohásítva. Amit Matyi ajánlott mohás módszer az is nagyon jó ötlet. Én a helyedbe teleraknám mohával, tuti baromi állatul nézne kis mondjuk 4-5 félével. 1-2 kisebb kontyvirágfélét is el tudok képzelni csak,hogy megtörje a mohák uralmát itt-ott. Most nem nagyon vágom a paramétereket, de a hydrocotyle is jól nézne ki, bár nagyon aggresszív, és gyorsan nő, de a mohákkal igazi erdei-aljnövényzet hangulatot teremtene. :)
 
Mostani állapot: Végre jutott erre a csöppségre is időm ma, a HC ami eddig a nagy akiban dúsult átkerült a végleges helyére sok kis csomóra vágva és ültetve. Ma meg csináltam a lámpát a szűrő tetejére ragasztva, belülről a lámpabúra fényvisszaverős lett, kívülről sima fekete. Vízcsere is megvolt és minden szép és vidám most. Bezzeg a nagy akiban nem ilyen szép az élet, beopálosodott, azonnali beavatkozásként kicseréltem 40 liter vizet és minden fát kiszedtem és alatta is kiporszívóztam.Remélem ez megoldja a dolgokat.

1461753_687160267982310_731920019_n.jpg





555057_687160231315647_1520235217_n.jpg
 
A fára kéne moha én lehet megpróbálnám a fissidenst ha üzemel akkor szupi pamacsokat lehetne rá gyártani.
A hátsó üveghez a kövek mögé meg talán Eleocharis aciucilaris kéne.
 
Egy régi jó szolgálatot tett szőlőtőke darabkát raktam be végül is, ez nem rohad el hamar és erre már van értelme kötözni mohát. Szerintetek mikor vághatom meg először a HC-t?


65007_689728717725465_1467269712_n.jpg
 
Sziasztok!

Továbbra is folyékony Co2-t kap az aki, naponta 4 cseppet az előírtaknak megfelelően, el sem hiszem, hogy ennyire gyorsan tud fejlődni egy ilyen kicsi akva!
Megjelent a nyálkaréted a szőlőtőkén a szokásos módon ( pedig már hónapokat ázott... :) ), remélem lassacskán elmúlik!

000_0002.JPG
 
Back
Oldal tetejére