• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

98l Iwagumi

atti76 said:
Szerencséd, hogy nem Seiryu köved van...
Én június 28. óta cserélek heti 50% full ozmóval. Az eddigi 17 vízcsere után a kezdeti 15-ös KH lement 7-8-ra

Ati heti két vízcsere kellene ezzel tudnád kicsit alacsonyabban tartani.


tibicuk,
nagyon szép a növényzet. Már alig várjuk a versenyre érkező fotókat. :thumbup: :clap:
 
Egy gyors fotó a jelenlegi állapotról.Inkább ezt,mert a versenyfotókon még nincsenek csúcsformában a növények.Meg is kaptam ezt az összes zsűritagtól,ennek magam is tudatában voltam.Azóta nem nyúltam az akváriumhoz.Most már elő kéne venni az ollót és a Helferit megcsapkodni.Akkora saláták lettek,hogy az valami,szerintem ekkora méretű akiba túl nagyok.A HC a széleken még mindig nem terjedt el,a fénycsövek nem teljes hosszban érik az akit,el vannak tolva mindkét irányban.Lehet,hogy ez lehet az oka?A Vivipara szintén a széleken hiányos,de itt a szűrőágak miatt.Állandóan beszív egy-két szálat a szűrő,tisztításkor mindig sikerül kitépni,akárhogy igyekszem.Az egyik ágon már szivacs van e miatt.

A HC-vel bekerült egy-két szál HM is,ezek két kis bokorrá nőttek.Őket is meg fogom skalpolni.
N-Dee írta,hogy zavaró a HC pamacs a fő kő tetején.Lehetséges,de legalább már tudom,hogyan kell függőlegesen HC-t rögzíteni.
A bal oldali Helferi mezőt én is zavarónak érzem.

16. lettem,először kicsit elkeseredtem,hogy nem vagyok az első tízben.De aztán rájöttem -"Mari,te hülye vagy, a 16. hely majdnem az első 10." :)
A mezőny nagyon erős volt,elképesztő a fejlődés,nagyon ütősek az akváriumok.Az első 10-12-be szinte nem is tudok belekötni.Nagyon jó kis verseny volt,köszönet Nektek GA fiúk,nem is lenne növényezés még most sem,ha Ti nem kezditek el.

Amin pedig rettenetesen kiakadtam,.......most nézem,hova lett :?: Volt egy külföldi értékelés,hogy vegyem ki a technikát az akiból.Egy DB technika NINCS benn az akiban.Ezek szerint valamit rossz helyre raktatok,mert már nincs ott,nem én kaptam ezt a kritikát.

10194279_62f507efaf539f54d9a9ccef01121287_xl.jpg

10023843_897d6b51f5a7e7e218347bdd1685cc91_m.jpg
 
hehe, kollegám - akivel építettük a HAC oldalt - lecseszett, hogy ez az akvárium jobb helyezést érdemelne.
Nigro más aki miatt cseszett le, de hát ezzel együtt kell élnem. :lol:

Szerintem nagyon szép és különleges lett az akvárium. Igaz a versenyre még nem volt kész, most már kicsit túlbúrjánzottnak érzem az új képet. Eltűnik a szép és különleges köves felépítményed. Ettől függetlenül gratula, szerintem nincs miért bánkódni. A helyezésed alapján benne voltál a krémben. ;)

A mostani Heliferi fotód meg olyan brutális, hogy ilyet utoljára talán a Jurrasic Park-ban láttam. ;) :thumbup:

A német komment miatt Ati szólt tegnap, szerintem a pontozólapon másnak szánt komment került be hozzád. Megnéztük, de ez volt a lapon. Értelmetlennek tűnt, úgyogy reggel kicsaptuk ;)
 
Igen,talán még két-három hét kellett volna neki.Vagy a mostani állapot kicsit helyrepofozva,várni pár hetet,hogy ne látszódjon a nyírás.Semmi más hiányérzetem nincs,csak az, hogy idő kellett volna még neki.Ráadásul tényleg nem volt időm a fotókkal bibelődni,mert készültem a Culinary VB-re.(Bronzérmes lettem)Sajnos ez a két verseny majdnem egybe esett.

A második oldalon végezni igen jó dolog.
 
tibicuk said:
készültem a Culinary VB-re.(Bronzérmes lettem)

Hoppá! Engedd meg, hogy gratuláljak :clap: :thumbup:
Erről tényleg nagyon szívesen olvasnék az offban. Ha van kedved erről írhatnál pár sort, szerintem nem csak engem érdekelnek az ilyen témák. :angel:
 
Gratulálok mindkét versenyen elért eredményedhez! Én is kíváncsi lennék erre a VB-re. Az akváriumról pedig: nagyon különleges hardscape-et sikerült kialakítanod. Ha tényleg több idő áll rendelkezésedre...
 
Köszönöm az elismerő szavakat.

A Vb-ről ígérem,hogy csinálok egy bővebb beszámolót,zsűrizésről ,magyar helyezésekről,nemzetközi helyzetről,képekkel.Az az a dolog,ami miatt Magyarország nem szégyenkezhet,sőt nagyon nagyon büszkék lehetünk rá.

Szerk .:Időközben elkészült a topik: viewtopic.php?f=29&t=1555&hilit=culinary&start=20
 
Csatlakozom a gratulálók sorához!
Dicséretes,hogy a művészet két ennyire különböző ágában ennyire kreatívan tudsz alkotni.
Le a kalappal,gratulálok! :clap:
 
Egy kis újévi sztárfotó az akiról.A BBA algát úgynéz ki,szikerült leküzdeni,BGA és mintha Blanket Weed alga is lenne. Utóbbi csak itt ott,és csak csakis ugyan azon a helyen.BGA is csak azért van,mert elhanyagoltam.Mostanra levakartam,amit lehetett.A Viviparát is megtámadta néhol.A RO vízcsere és a kései Magnézium adagolás miatt kicsit károsodott,azokat a szálakat támadta meg.Gondoltam,csinálok egy sötét kúrát,de látva ,hogy Daninál nagyon nem jött be,meg sem próbáltam .A Vallisneria szinte teljesen eltűnt.Csak az új hajtások vannak meg,most ezeket figyelem,hogy megmaradnak-e.

10375077_bf5d94146c94bc71774b4ff352d0a8ff_l.jpg

http://img5.indafoto.hu/4/5/23775_2a3ea ... 8ff_xl.jpg

10375067_5f334527c92a6d1fcc237a31f7f495f2_l.jpg

10375063_97810615d70bf8545262c4666dea0e49_l.jpg

10376515_1a07a2e625914c465e9f83983271461d_l.jpg
 
Ez egészen jó lett, bravó! :clap: A köveidet először látván azt hittem hogy egy mini bazaltömlést csináltál az akiban :)
 
Sok jót nem tudok elmondani most az akiról.Mostanában nagyon kevés időm van rá és beteg is voltam.Egy kis hiba csúszott valszeg a tápozásba,nincsenek most túl jó állapotban a növények.Helyette felteszek egy régebbi képet,jobban tükrözi,hogy milyen volt fénykorában.Csak ecsetalga van a köveken és a károsodott növényeken.Az olllót is elő kell vennem,mert a Helferi akkora lett,mint a saláta.

10194279_62f507efaf539f54d9a9ccef01121287_xl.jpg
 
Ezek a kövek bennem olyan feszültséget keltenek,hogy a növények sem tudják oldani.Nem tudok szabadulni tőle. :shock:
 
robokuty said:
Ezek a kövek bennem olyan feszültséget keltenek,hogy a növények sem tudják oldani.Nem tudok szabadulni tőle. :shock:
Ezt pozitív, vagy negatív értelemben gondolod? Amúgy szerintem baromi jók a kövek, nekem legalábbis tetszenek. Ha átalakítom az akváriumomat, én is ilyeneket rakok majd bele. ;)
 
Valami fekete alga,vagy nem is tudom mi teljesen belepte a köveket,alig látszik szép textúrájuk.Lehet leengedem teljesen és rájuk kenek egy kis Carbot.Vagy csak egyenként,pár hét alatt,mert Carbo mérgezést kapnak a halak. :)
 
stevo said:
robokuty said:
Ezek a kövek bennem olyan feszültséget keltenek,hogy a növények sem tudják oldani.Nem tudok szabadulni tőle. :shock:
Ezt pozitív, vagy negatív értelemben gondolod? Amúgy szerintem baromi jók a kövek, nekem legalábbis tetszenek. Ha átalakítom az akváriumomat, én is ilyeneket rakok majd bele. ;)

A kövek nagyon természetesek,a berendezés viszont egy robbanás érzetét kelti bennem,vagy azt ,hogy nagyon fájna ha véletlenül rálépnék,vagy belerúgnák a víz alatt.Mintha nem a béke szigete lenne bár lehet ,hogy ez csak az én kényszerképzetem. :oops:
 
Back
Oldal tetejére