• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

98l Iwagumi

robokuty said:
hogy nagyon fájna ha véletlenül rálépnék,vagy belerúgnák a víz alatt.
Robo,légyszi ne járkálj az akimban,akkor nem szúrja meg a lábad. :wtf: :shifty: :lolno: :angel:
Ez a Te véleményed,elfogadom, nem tetszhet mindenkinek.
 
..és nagyon jó,hogy van bármilyen vélemény,nem csak az,hogy nagyon tetszik,szépek a növények.
 
Gigásziak ezek a Pogostemon bokrok. Totál megosztó ez a növény nekem, de ahogy nálad látom ez egy teljesen másik oldalát mutatja a növénynek. Nagyon szép! :thumbup:
 
Most már látom milyen a pogostemon-od, amikor mondtad a boltban nem gondoltam volna hogy ekkorák ( ilyen szögből kb. a fele a fő kövednek), nekem sosem volt ekkora, ez azt jelenti hogy jó helyen vannak!! ;) Egy kis karbantartás és rendben lesz minden!! ;)
 
Köszi fiúk!
Cecska,az a nem is tudom decemberi állapot,azóta már kétszer lenyestem és már megint régen vissza kellett volna vágni.Most ekkorák.

10978419_013b5d8ea316468bbdbc2134e81598b6_m.jpg
10978421_794327a7d105672888031a31f0af9082_m.jpg
10978425_06a486aa2585fdcf3b6b0ed54b54bd63_m.jpg


...és itt vannak azok a moha szerű nem tudom micsodák,amik csak úgy a talajból nőnek ki,mint valami stem növény.A HC-val jöttek kicsi darabkák,így szálanként nőnek.Viktor azt mondta,hogy ezek valamiféle gyomok.
Nagyobb képen jobban látszik.Upsz,koszos az üveg
10978419_013b5d8ea316468bbdbc2134e81598b6_xl.jpg


..és bibibí,nekem is van zöld GA színű kis törölközőm.Nekem előbb volt,bibibí,csak van egy kék is és elfelejtettem,hogy van egy ilyen zöld is. :angel:

10978427_f0302de9a85e7169d1c12978b95042e3_m.jpg
 
Ezek a pogok gyönyörűek, az aki meg szép egészséges, pláne a növények :D
 
inadsz said:
Ezek a pogok gyönyörűek, az aki meg szép egészséges, pláne a növények :D

Igen a pogok,de a többi nagyon rossz állapotban van.Ha látnátok az egészet,Key megvonná tőlem a "Legjobb naplók tulajdonos" címet.
A HC levelei összezsugorodtak,a vivpara majdnem kihalt.A parvulát meg a meggyhasúak kifürödték és egyébként is rossz állapotban van.A pogok is kezdték hullatni a levelüket,de legalább ez a dolog megállt.Kaptam valahonnan HM-et,belekeveredett pár szál.Már egy párszor irtottam,a HC egyrészt ezért is hiányos,hézagos,mert kiszorította a HM.Lehet van egy kis vashiány is,CO2 hiány is,mert a Carbot abbahagytam.Most megint megy és vettem Easy Ferrot is.
De legalább alga nincs , leszámítva az ecsetet a köveken.A purigem nagyon jó cucc,sokat segített az algák ellen.
 
Ügyes photoshop akció. Bár én személy szerint a felső zöld sávba, ahol a Green World felirat szerepel, az akvárium felső részéből raktam volna egy részletet. :)
 
Rég tettem fel képet.A változás elég nagy.
A pogok majdnem kihaltak,mert a HM átvette a hatalmat.(A HC között volt pár szál).Az akva bal sarkában még próbálkoznak.A HC is ez miatt eltűnt.A Vivipara elkezdett feljönni,de mivel már nincs meleg,megállt.Jó kis mélységélesség van a gyökerek között. :wtf: Nagyon sűrű egyébként.A moha csomó egy pici szálból keletkezett.

A Lile Pipe utánzat nem jött be,mert az ecsetalga a köveken erőteljesen előjött.Nem látszik,mert Carboval ecseteltem,azért olyan tiszták,de gyakorlatilag feketék voltak az algától.Alul látszik is,ahol nem tudtam ecsetelni.Az üvegen is megjelent valami féle alga,szerintem az is ecset volt,a flowal egyirányban lobogtak a nagyon apró szálak,szürkés árnyalata volt.Ezt a Lile Pipe-nek tudom be,mert rátettem mindkét nyomó ágat,ezáltal túlságosan egyirányú lett az áramlás.Mikor az esőztetők voltak fenn,szinte majdnem eltűnt az összes alga.Most a fonál alga is előjött elég rendesen,abban bízom,hogy a variálással rendeződik a dolog.Az üvegen visszaszorulni látszik az alga.


A négy garnéla még meg van.Már azt hittem , megint elhaláloztak,mikor ismét láttam a legpirosabbat,majd ma egy másikat.Hosszú ,sikertelen próbálkozás után végre sikerült a dolog.Legutóbb valószínű a meggyhasúak nyírták ki őket.Az amanok pedig kimásztak,legalább is egy biztos.

Új szetupon töröm a fejem.Hamarosan indul.

12225919_e7250fa486ea5e191df5cf84be1198b6_l.jpg


12225923_d2192dad949775b1af3dbbf851ef52e4_l.jpg
 
Ez az akvárium valamiért minden állapotában tetszik..nagyon hatásosak és egyediek ezek a kövek..szeressem :)
Érdekes tapasztalat a Lile pipe dolog,nem lehet,hogy mind két szűrő kaphatott volna egy sajátot és akkor nem lett volna gond?
Mikorra tervezed az új setupot? :D
 
Ez így, ebben a formában nekem nagyon bejön. Csak dugj egy formás gyökeret a vivipara alá és kész is az "új" ütős layout :lol: :thumbup:
 
Örölök , hogy tetszik....őőőőő de valaki azt mondta itt,hogy "megszúrja lábát".... :lol:
N-dee said:
Ez így, ebben a formában nekem nagyon bejön. Csak dugj egy formás gyökeret a vivipara alá és kész is az "új" ütős layout :lol: :thumbup:
Akkor nézne csak Balázs óriási szemekkel.Azon a fán még rágódom egy kicsit ,vajon milyen stílus is lenne?Talán Iwa-Woody?

ZaCK said:
Ez az akvárium valamiért minden állapotában tetszik..nagyon hatásosak és egyediek ezek a kövek..szeressem :)
Érdekes tapasztalat a Lile pipe dolog,nem lehet,hogy mind két szűrő kaphatott volna egy sajátot és akkor nem lett volna gond?
Mikorra tervezed az új setupot? :D
Köszi ZaCK.
Ez a Lile pipe dolog érdekes.Lehet az volt a baj,hogy a két szűrő egyszerre folyt át rajta.Valóban lehet,hogy kettő kellett volna.
De hát működnek akik,ahol csak egy van ,nincs probléma vele.Lehet túl sok volt a flow és túl egy irányú.A kezdet kezdetén,szűz szűrővel,egy
esőztetővel is voltak gondok.Volt flow rendesen,mivel "beérett"közel sem akkora.
Van még alul bőven ecset,arra gondoltam,hogy totál leengedem,elteszem a víz egy részét,ecsetelek,majd vissza valamennyi,a többi rendes vízcsere.Fizikailag lehetetlen levakarni.Pedig már minden fellelhető dologgal próbálkoztam,úgy mint sütőlapát,habverő,kenőkés,na tálán a sütőbe nem dugtam be.... :angel:

De valószínű nem kerül rá sor,mert jön az új setup.Talán 2-3 hét.
 
Woody Allen :lol:
Nekem is tetzik, talán még jobban mint amikor rendben volt, így a kövek annyira nem hangsúlyosak.
 
tibicuk said:
Van még alul bőven ecset,arra gondoltam,hogy totál leengedem,elteszem a víz egy részét,ecsetelek,majd vissza valamennyi,a többi rendes vízcsere.Fizikailag lehetetlen levakarni.Pedig már minden fellelhető dologgal próbálkoztam,úgy mint sütőlapát,habverő,kenőkés,na tálán a sütőbe nem dugtam be.... :angel:

De valószínű nem kerül rá sor,mert jön az új setup.Talán 2-3 hét.

Nagyon hasznos szerszám: gillette pengés algakaparó..pár száz forint..nekem nagyon bejött :oops: ;)
Új setupról lehet tudni valami elől járóban? :)
 
Széép. :) Az algák ellenére is, az én szememben most ért össze a setup.
Van már valami elképzelésed az új berendezésre?

U.I.: Jó tudni, hogy nem csak nekem jutott ilyen kis pszichopata hajlamú meggyhasú. :)
 
Back
Oldal tetejére