• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes A csavargó akvárium

Üdv újra itt :)
Végre van egy kis időm leülni és leírni az elmúlt napok eseményeit.
Ott tartottam, hogy berendeztem az új akváriumot a margitszigetről gyűjtött kövekkel.
Elsején mikor párommal az egyik közeli bolt mellett haladtunk el, láttunk vagy 5 2m-es polcot kirakva a bolt elé. Még mondtam is Orsinak, hogy hogy visszafelé jövet gyorsan felkapunk egyet-egyet és futunk. Csavargás közben addig addig herdeltük magunkat, hogy el is kezdtük tervezgetni mit kezdhetnénk a sok polccal... Mikor vissza mentünk a bolthoz beugrottunk és elkértük a kirakott alkalmatosságokat és láss csodát, megkaptuk őket :D Villámgyorsan fel is kaptunk egy kisebbet és egy nagyobbat és loholtunk haza. Mivel közel lakunk ezért csak mérsékelten f.stam össze a bokám a cipekedéstől de legalább 1,5 kilót leadtam izzadtság formájában. Szerencsére párom édesapja segített a többit elhozni kocsival így csak a 8. emeletre kellett feljuttatnom a szajrét...
Az egyiket tervek szerint lefektettem és elkezdtem átcsoportosítani az akváriumot mikor rá kellett jönnöm, hogy ereszt az akvárium...
Még szerencse, hogy a hétszentségeléstől nem szakadt le a plafon. Jött az agyalás és a szervezés, mert ezt a problémát meg kellett oldani de sürgősen. Megint párom apja volt a megoldás, mert náluk pihent Orsi 150 literes hátteres akváriuma. Igaz, hogy a rossznyavaja nem akart hátteres akid, de valamit valamiért. A semminél jobb, újat pedig nem tudok venni most a szűkös keretek miatt.
Úgyhogy egy másfél órás akváriumteleportálást követően ismét üvegpucolás vakarás kaparás és mindenféle ás végződésű fantasztikus program várt rám.
Ez legalább magában tartja a vizet :D
Sajnos a másik két amano is felmondta végül a szolgálatot, úgyhogy most garnélamentes életmódot folytatok...
Voltunk halbeszerzésen is, mert akik voltak teljesen eltűntek a 150 literben.
A mostani állás szerint a lakók a következők:
Egy kakadu törpesügér pár, egy algázó géb, 14 páncélos harcsa (4 féle változat), 2 anci, 1 ördög csiga, egy rami pár, kb 15 neon, nagyjából 12 kolibri és 12 amanda lazac és persze a karmos béka aki a Karcsi nevet kapta.
Orsi imádja a guppikat úgyhogy szereztünk belőlük is egy garnitúrát, az egyik már azóta ki is tolt magából kb 30 kicsit.
3-án volt a 13. kerületben lomtalanítás.
Piszok nagy mázlista vagyok mert a párom legalább olyan gyagyás mint én. Sikerült rávennem, hogy esti program gyanánt menjünk le lomolni :D
Szereztünk egy szinte karcmentes akváriumot és egy plexi kockát ami tökéletesen jó lesz bettásnak :)
Meg egy puffot amit azóta akvárium bámuló ülőalkalmatosságnak használok :D
Na most ez a fennforgás.
Mutatok képet is a mostani kaotikus helyzetről, később még persze rendezem a fizimiskát de most túlélem pár napig így is :)
MT0TOy01t4T6OeJQAIIRK8IuMzFhrF484HoBVto2RyW6PRHnID7h5KlOdn-geeh7MmLRWkT0u6_JI9DA-V=w1369-h770-no.jpg
 
Ezek szerint beloptad magad az "öreg" szívébe! :p ;)

Azért tudsz te élni: simán becsajozol egy hirdetés által, pár hét után összeköltözöl a hölggyel, aztán az első közös séta alkalmával ráveszed egy "rablásra", majd este közösen elmentek lomizni! :D
 
Hát igen, röviden összefoglalva ez a helyzet :D Meg kell találni a hasonlóan kattant párt és minden remek lesz :D Most össze számolva 6 akváriumnál járunk így közösen. Mikor megismerkedtünk volt egy bettája :ROFLMAO:
 
Szeva.
Mi újság feléd? Akik működnek? [emoji4]

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
 
Szia :)
Igen, szerencsére minden gond nélkül üzemel minden akvárium :)Van most három is...
Kettő az enyém, egy páromé.
Egy salátás meg két garnélás.
Feléd mi újság? Beindult az új aki?
 
Ketyeg az aki de valami nem stimm vele. Vannak benne szép szakáll algák meg barna alga az üvegen. Lehet kap egy BO ha időm engedi.
Amúgy minden oké. :)
Pesti élet? :)

Tapatalkkal küldve az én Alcatel Idol3S eszközömről
 
Nagymamámnak hála lett egy új akváriumasztalom :) Örök hála az öreglánynak.
Még vágatnom kell egy bútorlapot a tetejére és felszerelni. Szerintetek nagyobb legyen az akváriumnál és legyen egy pakolós pereme vagy egyezzen meg a mérete és legyen letisztult a látványa az akváriumra fókuszálva.
Ezen kívül még vár rá egy homokfúvás ami letakarítja a rozsdát meg a régi festéket aztán festés :) Szerintem fekete lesz minden.
Ő lenne az említett asztal :)
View attachment 24666
Biztos vagy benne, hogy ez elbír 100-200 kilót hosszútávon? Nekünk is van egy ilyen és nem bíznék benne.
 
Biztos vagy benne, hogy ez elbír 100-200 kilót hosszútávon? Nekünk is van egy ilyen és nem bíznék benne.
Szerintem el bírja, öntött vasból van.
Bár ha nem érzem elég erősnek, adók neki valami merevítést.
 
Sziasztok!

Biztos vagy benne, hogy ez elbír 100-200 kilót hosszútávon? Nekünk is van egy ilyen és nem bíznék benne.
Nálunk 100 literes akvárium is volt a Singer varrógépállványon (most csak egy 40-es), az eredeti lapján (még működőképes a masina, csak be van billentve a gép alulra, így addig nem használható míg az akvárium rajta ül :D ) simán bírta.

AmegA
 
Szép estét mindenkinek :)
Ahogy nézem már több mint egy éve nem tettem érdemi bejegyzést a tényállásról :eek:
Kicsit lentebb adtam az akváriumok létszámából, így most csak 3 üveg működik... Bár Szabó Henriknek köszönhetően itt áll a szobámban egy negyedik :whistle: Ezer hála érte :notworthy:
Beszereztem két törpe gömbhalat páromnak mert annyira cukik, hogy csak na. Imádjuk őket, két kis pitbull gülü szemekkel. Pár fiatal ancival és kék garnikkal éldegélnek nagy harmóniában :D
Jelenleg egy kisebb katyvasz az otthonuk de lassan sikerül időt szakítani egy kis rendezkedésre...
g0FeoaJd3yVUgAdHKILMg2FcbttB7JZaZMPZ8Ue1G2c0IWzQW-R-cahFaVWbifSAlicnLB0dTIsRzia90Q=w1166-h769-no.jpg
Vannak a kis szívem csücskei, a kékek egy kb 30 literesben. Még nyáron vettem 10db-ot, azóta ment az ereszd el a hajam rendesen. :)
Lassan itt lesz az ideje a szelektálásnak... Van is ötletem a megvalósítására de ahhoz még aludnom kell párat :cry:
Lakótársakként vannak szép hízott planáriák, víziászkák mert miért ne és egy garnéla nagyságú ancibaba. Valami úton módon ki kellene lakoltatni a planáriákat mert nem nőttek a szívemhez. Viszont Orsi inkább az ászkákat siratná meg kevésbé... Valaki nyerni fog...
67NfNE0tLVE_NZAEWPGwmQmOMK3zcSG8IptYFx_IsWh_c3i4zc1HuRU2sCCKa9xcsz_a7QCSTTfV2GkbTs=w1026-h769-no.jpg
liG4rFWRcDEanh_U62Dsv4P8QIbBesBv_IY1YpU3lKA3QOMwFtz5azLH-cSzF6IGkR6lmZXZ2XKvNbmkpg=w1026-h769-no.jpg
uGaZZGb-Q6dQ-fZvLknT-sawYlvimZSWb3XMPu_dGykpx6lGjkuA0TjxOvBMy7IZaDVUflbyMekx4H6mdY=w1026-h769-no.jpg
dBItesAZwIFN2QCf5AMpScRNEfaSHkjdfArRJ0Go1zPD0jVPJ0uvV42q_Ta9DDsCbbf3Q2re5pkLa_oJ2o=w1026-h769-no.jpg
Ezen kívül van még egy 80 liter körüli aminek holnap fogok neki állni. Szintén Henriktől lett sok sok szép növényem aminek meg kell találni a végleges helyét.
Arról holnap munka végeztével teszek fel pár képet :)
Na de most fellövöm a pizsit.

Sziasztok :)
 
Azt nem költöztettem magammal csodás fővárosunkba :) Maradt otthon és várja, hogy rendbe szedjem. Tényleg jó lenne hozzá egy olyan vaskeretes mint a greenaquában van de sejtésem szerint nem egyszerű a beszerzése...
 
Piros tojásos szép napot :)

Mult héten rá vettem magam és szétbombáztam a kékek akváriumát. Ha minden igaz sikerült leszmolnom a planáriákkal és az ászkák 99százaléka is oda van párom legnagyobb örömére.
Szelektálás is volt, most már ismét kevesen lakják az ój helyet egy ideig :)
Ilyen lett a fizimiskája...
Mdp5y-YnMPVRWXde9DBw6P5NXbAxswR3fqupPkgMap4OB4xpEQqg3IUVnPB3TKzUrr_qIbqh1s3f1lL7mw=w1257-h720-no.jpg
Ha jön a fizu, szerintem beszerzek pár apró levelű bucét. Asszony megtiltotta, hogy most bele nyúljak de pár kis növénykét csak nem vesz észre...
 
Azért erre ne fogadj, a bucék olyan csodaszépek, hogy minden akváriumban azonnal szemet szúrnak.

Arra rájöttél, hogy mivel vagy hogyan kerültek az akváriumba ászkák? @Micro is küzd velük, egyszer én is pecáztam ki egyet a full garnélás, visszasózott RO vizes kockámból.
Azóta sem jöttem rá, hogyan termett oda.:wideyed:
 
Azért erre ne fogadj, a bucék olyan csodaszépek, hogy minden akváriumban azonnal szemet szúrnak.

Arra rájöttél, hogy mivel vagy hogyan kerültek az akváriumba ászkák? @Micro is küzd velük, egyszer én is pecáztam ki egyet a full garnélás, visszasózott RO vizes kockámból.
Azóta sem jöttem rá, hogyan termett oda.:wideyed:
Van egy tippem, hogyan lehet visszaszorítani őket, vagy eltüntetni. Mivel a táplálékuk, a rothadó nővények, ere oda kell figyelni, meg a sok zöldséges tápra. Én is azt a hibát követtem el hogy 3 naponta adok nekik zöldséget. Most már csak hetente fognak kapni, és meglátom mi fog történni. Hogy hogyan kerülnek a akváriumba? fogalmam sincs. Szerintem olyan mint a kagylós rák, a semmiből jön, és a semmibe tűnik el. Szerintem őket sem kell behurcolni.
 
Vettem anyukámnak egy vödörnyi növényt, abban voltak benne. Az az igazság, hogy nekem még tetszettek is. Kárt nem csinálnak, csak szegények nem a legszebbek. .. de ennyi elég is volt az itélethez. A növényeket szárazra tettem, egyből le is ugráltak róla. A talajt pedig meleg vízzel átmostam.
 
Csóközön :)
Felvettem a kapcsolatot a bucék mestereivel, Luigiékkal :D
Remélhetőleg a héten már tudok képeket csinálni az új növényekkel. Csak az asszony meg ne tudja mennyi pénzt készülök növényekre kiadni :ROFLMAO:
Még a mai napig piszkálja a fantáziámat egy cpo rák beszerzése. Valyon mennyire lenne kompatibilis a kékekkel?
A nagyban sajnos sok talajlakó hal van, lehet nem élveznék egymás társaságát. A gömbhalak meg talajon alszanak, őket is félteném az éjszakai orvtámadásoktól.
Van valakinek tapasztalata velük?
 
Csóközön :)
Felvettem a kapcsolatot a bucék mestereivel, Luigiékkal :D
Remélhetőleg a héten már tudok képeket csinálni az új növényekkel. Csak az asszony meg ne tudja mennyi pénzt készülök növényekre kiadni :ROFLMAO:
Még a mai napig piszkálja a fantáziámat egy cpo rák beszerzése. Valyon mennyire lenne kompatibilis a kékekkel?
A nagyban sajnos sok talajlakó hal van, lehet nem élveznék egymás társaságát. A gömbhalak meg talajon alszanak, őket is félteném az éjszakai orvtámadásoktól.
Van valakinek tapasztalata velük?
nálam diminutus van, az nem sokkal kisebb mint a CPO. A snowballokkal laknak együtt meg néhány galaxy-val és kéksávos razbórával.
Nem tűnt fel hogy fogynának a garnélák. A halak tuti megvannak :)
 
Back
Oldal tetejére