• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kerti tó AmegA tó

Sziasztok!

Ma ismét kimertem a formamedret, de előtte kihálóztam kb. fél deci lárvát, majd csapról újratöltöttem és áttettem a ringló gyökereket.
Jövő hétvégén a köböst is újfent kitakarítom, most az akácok kerültek oda, miután nagyjából lehántottam a kérgüket.
Amennyiben lesz rá idő összeszerkesztem a szűrést is és lehajtom a köbös tartály "nyelvét" amivel így már elindulhat a próbaüzem.

A,ttila
Épp tegnap gondoltam arra, megkérdezem mit lehet kezdeni a kinti tóba, dézsába beköltöző lárvákkal. Amilyen kicsi a kaspóm, olyan sok kis akármi tekergőzik benne.
 
Sziasztok!

Épp tegnap gondoltam arra, megkérdezem mit lehet kezdeni a kinti tóba, dézsába beköltöző lárvákkal. Amilyen kicsi a kaspóm, olyan sok kis akármi tekergőzik benne.
50Ft-ért vettünk egy sűrű szövésű függönyanyagot egy kilós ruha üzletben.
Egy 800-1000ml-es tejfölös-joghurtos műanyag tárolónak levágtuk a felső peremét-, majd a teteje belső részét centis ráhagyással, az anyagot 8-10cm-ert belógatva rátettük, összepattintottuk és kész a kézi planktonozó háló ;).
Kisebb mennyiséget azonnal, nagyobbat lefagyasztva ideális eleség.
A halak meg vannak őrülve érte.

AmegA
 
Sziasztok!

A köbméteres tartályt utolsó alkalommal ürítettem (az akácok előkészítésének vége).
A nyelvet hőlégfúvó segítségével lehajtottam.
A sziklák kicsit megsüllyedtek a partján, ezért felszedem, megemelem őket és visszaállítom a lenyomott meder széleit.

A.ttila
 
Sziasztok!

Elkezdtem megemelni a sziklákat a köbös tartály szélén, mert erősen rátehénkedtek a peremre, mélyebbre nyomba a kifolyó szintjénél.
Föld alátöltéssel és átmozgatással próbálok javítani a helyzeten, nem könnyű legózás ez.
Amikor felszedtem a köveket egy hőlégfúvóval egyenesítem-emelem a peremet.
Közben egy 20 kg körüli kövecskét véletlen belöktem a mélybe, még szerencse hogy volt benne térdig érő víz, ami tompította az ütést és nem szakadt meg a műanyag folytonossága a fenekén.
Az ozmócső végét rögzítettem az egyik sarok tetején, egy passzentos lyukat fúrva és azon átvezetve.
Holnap folytatom, remélem sikerrel járok és a feltöltés követően az átfolyó nyelven távozik a felesleges víz a másik mederbe.

A.ttila
 
Sziasztok!

Azóta sem jutottam sokra a tó körül (fontosabb teendőim "akadtak" : pl. kerti tárolót építeni hogy eltűnjenek a szerte szét heverő eszközök, szerszámok, hordók és hogy csökkenjen a nyomás a pincében- mármint hogy be lehessen oda jutni, meg hogy ne keljen lejárogatni kertrendezés közben).
Az is lehet hogy idén nem fogják már halak lakni, marad eleség nevelde és dekorfa előkészítő-tartó.

A.ttila
 
Sziasztok!

Érdekes, hogy a forma medencében több Hátonúszó poloska is van, ott alig lehet szúnyoglárvát gyűjteni, míg a köbös tartályban inkább azokkal találkozunk és kevesebb vízibolhával.
Ma kapott az alacsonyabb medrű egy kis tuningot: zöld trágyából ( erjesztett csalán, zsurló, hagymahéj -tömény baci ) egy decit, mert túl tisztának tűnt a víz, nehogy éhen haljanak a bolhácskák .
Egy 5cm-es tócsagaz hajtás (jelenleg az egyetlen növény) másfél hónap alatt lavór méretűre növekedett.

AmegA
 
Back
Oldal tetejére