1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata Learn More.
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

CO2 rendszer összeállítása és a CO2 reaktorok használata

Kategória: 'Oktatóanyagok, cikkek', témanyitó: Nigro, téma nyitása: Nov 20, 2009.

1. Nigro
    Épp nem fórumozik ...

Nigro Alapító Admin

Tag:
    Ápr 16, 2009
    Kedvelik:
    2,969
    Hely:
    Diósd-Bp.
    Rendszeresen visszatérő kérdés, hogy hogyan kell összerakni egy nagynyomású CO2 rendszert.

Írtam róla egy postot régebben és itt egy videó ami igen szemléletesen bemutatja az összeszerelés módját.

----

2. Arizona
    Épp nem fórumozik ...

Arizona Tapasztalt kertész

Tag:
    Ápr 18, 2009
    Kedvelik:
    3
    Hely:
    Budapest
  3. SlyChocolate
    Épp nem fórumozik ...

SlyChocolate Tapasztalt kertész

Tag:
    Okt 3, 2009
    Kedvelik:
    15
    Hely:
    Debrecen
    Re: CO2 rendszer összeállítása

Én is tervezgetem lecserélni az élesztőst egy nagynyomású rendszerre.
    Az első és talán legfontosabb kérdés, mekkora palackot válasszak? Ha évente akarnám után töltettni. És egy nettó 140l űrtartalomú aksihoz amibe 70-80 bubi/mp menne a CO2.

4. viktorlantos
    Épp nem fórumozik ...

viktorlantos Alapító Admin

Tag:
    Ápr 15, 2009
    Kedvelik:
    39,885
    Hely:
    Budapest

Az 5kg-os szerintem nem tartana 1 évig, a 10 kg-os viszont sokkal tovább is. De 5kg alatt nem keresnék palackot ilyen akihoz ha nem akarsz sűrűn cserélni.

5. SlyChocolate
    Épp nem fórumozik ...

SlyChocolate Tapasztalt kertész

Tag:
    Okt 3, 2009
    Kedvelik:
    15
    Hely:
    Debrecen

Köszi az infót.

6. outro
    Épp nem fórumozik ...

outro VIP kertész Legjobb napló

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    1,254
    Hely:
    Budapest IV.

Kérdezném hogy a co2 rendszer illesztéseinek ellenőrzésére van valami bevett praktika? Gondolok itt a reduktor meg a mágnesszelep közötti rész, vagy a visszafolyásgátló szelepnél a tömítések ellenőrizésére. Borotvahab vagy szappanos víz? Mivel lehet frankón leellenőrizni hogy nem e szivárog valahol a gáz?

7. jojo
    Épp nem fórumozik ...

jojo Kertész szaki

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    30
    Hely:
    Bp.16.ker.

Pl. az említett borotvahab, de lehet kapni barkácsboltba szivárgás ellenőrző spray-t.

8. hectorvti
    Épp nem fórumozik ...

hectorvti Kertész szaki

Tag:
    Dec 19, 2009
    Kedvelik:
    107
    Hely:
    Debrecen

Tervbe vettem, hogy szeretnék egy növényes akit összerakni kicseréltem a világítást 2x18W-ról 4x18W kompakt fénycsövesre beszereztem egy Eheim 2226-os külső szűrőt is de kezdem belátni, hogy ha szép növényes akváriumot szeretnék, akkor be kell szereznem egy nagynyomású CO2 rendszert is, mert az élesztős elég macerás lesz rövid és hosszú távon egyaránt.
    Kérdésem a következő lenne:
    Ha a co2 palack egyik pillanatról a másikra kifogy minden előre jelzés nélkül, akkor mi értelme van a manométernek, én úgy tudom, de ha nem így van akkor javítsatok ki, lehet kapni manométer nélküli nyomáscsökkentőt is ami jóval olcsóbb kb. 1500 Ft. Szerintetek ezzel is működne a dolog?

9. jojo
    Épp nem fórumozik ...

jojo Kertész szaki

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    30
    Hely:
    Bp.16.ker.

Én is így használtam a reduktoromat.Miért ne működne, csak figyelni kell mindennap.Te tudod a palack nagyságát az aksid CO2 igényét.Ebből tudsz kalkulálni de itt is vannak hozzászólások amik segítenek.
    Ha egy szép napon észreveszed, hogy már nem jön a gáz, akkor palackot cserélsz-ennyi.Csak vedd is észre....!

Aztán nekem is tele lett a púpom a figyeléssel és bővítettem 2 órával.Valahogy nyugodtabb a lelkem.

10. hectorvti
    Épp nem fórumozik ...

hectorvti Kertész szaki

Tag:
    Dec 19, 2009
    Kedvelik:
    107
    Hely:
    Debrecen

Köszönöm a gyors választ, valaki azt írta már nem tudom ki, hogy a bubiszámlálót látható helyre tette és ott is látni ha kifogyott a gáz.

11. tibicuk
    Épp nem fórumozik ...

tibicuk VIP kertész Legjobb napló

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    2,640
    Hely:
    Baja

Nekem a reduktorom jelzi,hogy mennyi van benne.Ahogy fogy,úgy "megy lefelé a cáger".Van olyan is , ami nem jelzi,mármint amin "órák" vannak?

12. jojo
    Épp nem fórumozik ...

jojo Kertész szaki

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    30
    Hely:
    Bp.16.ker.

Így /is/ igaz.

tibicuk

A 500 gr-os Ruwal palackomnál egyik percbe telit mutatott /akkor már 2 manométerrel(órával)/ és a másik pillanatban (na jó 5 perc múlva)elájult.
    Hirtelen halál.

13. oRphEus
    Épp nem fórumozik ...

oRphEus Főkertész Legjobb napló

Tag:
    Ápr 16, 2009
    Kedvelik:
    370
    Hely:
    Budapest, II. kerület Adyliget, Tel: 0620 473 1513

Azért lehet, hogy az az egy-két pillanat mégsem olyan gyors. Legalábbis nálam nem ez történt. Kb. két hét alatt szépen lecsökkent a nyomás 50 barról kb. 3-4 barra. Így időben észrevettem és cseréltem. (Linde 5 kg-os CO2 palack és Papillon reduktor). Egyébként szerintem nem árt, ha van rajta nyomásmérő, enélkül nehezen veszed észre, ha pl. valami miatt abnormálisan megnőne a nyomás (pl.: magas hőmérséklet). Meg persze az adagolás beállítása is könnyebb.

14. viktorlantos
    Épp nem fórumozik ...

viktorlantos Alapító Admin

Tag:
    Ápr 15, 2009
    Kedvelik:
    39,885
    Hely:
    Budapest

Nagy palackoknál ez a csökkenés tényleg egész sokáig kinyúlhat. Viszont ha problémás a rendszered, pl ereszt és nem veszed észre üzem közben, akkor ez az időszak drasztikusan lecsökkenhet.
    Egy kis akvárium nagyobb palackkal lehet még egy hónapig elmegy mikor csökken a nyomás. A 240-es akváriumom 5kg-os palackkal is elmegy simán még 1 hetet vagy kicsit tovább is amikor fogyóban van.

15. hectorvti
    Épp nem fórumozik ...

hectorvti Kertész szaki

Tag:
    Dec 19, 2009
    Kedvelik:
    107
    Hely:
    Debrecen

És az milyen típusú reduktor, ha szabad tudni!?

16. tibicuk
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    2,640
    Hely:
    Baja

Hegesztős boltban vettem.Pont töltésen van a palack,azzal együtt szoktam vinni.Holnap meg lesz,ha jól emlékszem rajta van a márkája.

17. tibicuk
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    2,640
    Hely:
    Baja

Rhöna tipusú a reduktorom.Ebből létezik többféle gázhoz való.Ha megnyitom a palackot,olyan 60bár a nyomást mutat tele állásban(baloldali mutató)Jól lehet látni,ahogy csökken a CO2.

Úgy néz ki,lesz egy tartalék palackom. :mrgreen:

18. Kovi Boy
    Épp nem fórumozik ...

Kovi Boy Új regisztrált

Tag:
    Febr 20, 2010
    Kedvelik:
    0
  19. eMZé
    Épp nem fórumozik ...

eMZé Legenda

Tag:
    Júni 1, 2011
    Kedvelik:
    6,278
    Hely:
    Budapest, XIII. kerület Rokolya utca
    Sziasztok !

Az alábbi történt velem, szerintem tanulságos:

Múlt hét pénteken nagy karbantartást tartottam. A szűrő tisztításakor túlságosan megmozgattam a csöveket. Ennek eredményeképpen az amúgy rövidre méretezett visszafolyásgátló és reaktor közötti CO2 cső enyhén szivárogni kezdett. Ezt úgy vettem észre, hogy a vízcsere után órák múlva is csak nagyon sötét volt az indikátor a drop checkerben. A reaktorhoz közel hajolva lehetett hallani egy nagyon halk szuszogást. Csőcsere hosszabbra, hogy ne törjön meg annyira.
    Minden OK-nak látszott, de az eddigi 70 bubi/perces adagolástól sárga lett az indikátor. Beállítás: 40 bubi/percre. Tehát, már régebben is szivárgott kicsit.
    Ez működött is 5 napig, aztán megint sötét zöld lett az indikátor. Elegem lett, elmentem a legközelebbi szerelvény boltba és vettem kemény 1.200 Forintért egy hatalmas flakon szivárgáskereső spray-t(életem végéig elég lesz) ;) . Nagyon látványosan mutatja a szivárgás helyét. Ezúttal a visszafolyásgátlónál szivárgott egy nagyon picit.
    Csatlakozó iszonyatosan meghúz. 5x ellenőriz.Minden rendben. Azt hiszem ezt egy életre megtanultam. :wave:

Koncz János kedveli.
  20. borisz
    Épp nem fórumozik ...

borisz Kertész tanonc

Tag:
    Júni 5, 2012
    Kedvelik:
    0
    Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy a sima hegesztéstechnikai boltba vett reduktor és mágnesszelep miben külömböznek az akvarisztikaival?

Aktuális oldal megosztása