• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Continuities

A Glosso egyre pofátlanabb. Mindenre ránő, mindent ellep. A Crenatat is lenomyta. A heti metszés már nem elég neki.

A Frodo kövekből már nem sok látszik..érdemes volt belefektetni...
Sajnálom a Crenata-t, hogy a Glosso mellett nem tud érvényesülni, de a következő scape-ben főszerepet fog kapni.
 
Ma átkerült 18 Amanda, és 5 Molly a 70x70x50-be. Itt még megmaradt 7, azokat esélyem sem volt kifogni. Természetesen ők is át fognak kerülni, de most pár napig éheztetem őket, hogy utána kihalászhassam.

Úgy döntöttem, hogy nanohalból egy 12-15 fős raj bőven elég lesz, de még nem tudom, hogy milyen legyen.
Egyelőre ezeken gondolkodom:
  • Zöld Neon
  • Gyöngydánió
  • Danio Erythromicron
  • Neonrazbóra is jó lenne de sehol sincs szóval esélytelen
Ötletet még szívesen fogadok.
 
Utoljára módosított:
Szia! Ha a fák alatt megemelted volna akkor középen és hátul völgyszerűnek hatna és nem lenne olyan sík, ami az én szememet bántja, bár így is nagyon tetszik. Egy ekkora akvában jobban lehetne játszani a szintekkel.
 
Szia! Ha a fák alatt megemelted volna akkor középen és hátul völgyszerűnek hatna és nem lenne olyan sík, ami az én szememet bántja, bár így is nagyon tetszik. Egy ekkora akvában jobban lehetne játszani a szintekkel.
Köszönöm az észrevételt. Nem akartam magasabbra emelni, szerintem így (volt) harmónikus.
Néhány dolog egyelőre még nem úgy néz ki, ahogy megálmodtam:
A középen lévő völgy sokkal mélyebbnek tűnne, ha a HM-ezést végre sikerülne megcsinálnom, megnövesztenem és formára metszenem. Nagyon hiányzik az összképből, az adná meg azt a hatást, amit az elejétől fogva el szeretnék érni. Na meg a Glosso gyep is vastagabb, mint gondoltam. Kb. 1-2 centire saccoltam, de néhol 3-4-5 centi is megvan. Azt is tövig le kell majd vágnom, hogy alacsony legyen megint. Glosso-m még nem volt, most tartom először. Kisebbnek hittem.
 
Utoljára módosított:
Ma átkerült 18 Amanda, és 5 Molly a 70x70x50-be. Itt még megmaradt 7, azokat esélyem sem volt kifogni. Természetesen ők is át fognak kerülni, de most pár napig éheztetem őket, hogy utána kihalászhassam.

Úgy döntöttem, hogy nanohalból egy 12-15 fős raj bőven elég lesz, de még nem tudom, hogy milyen legyen.
Egyelőre ezeken gondolkodom:
  • Zöld Neon
  • Gyöngydánió
  • Danio Erythromicron
  • Neonrazbóra is jó lenne de sehol sincs szóval esélytelen
Ötletet még szívesen fogadok.
Nálam a gyöngydániok igazi vagány banda nagyon uralják az akvát de nagyon szépek nekem kedvenceim!
 
Eltelt egy újabb hét. Fejlődés van.
A HM kezd bedurvulni. Már szaporítani is lehetett pár szálról.
A TDS-t levittem 120-ra.
Az NO3/PO4 szint 5/1,8ppm, messze az ideálisnak vélt 20/1 értékektől. Extra nitrátot kezdtem adagolni, viszont a makróból visszavettem, és kevesebb hal van már bent, remélhetőleg ezek miatt közelebb kerülök a kívánt szintekhez.
Az Amandák végleg kikerültek a medencéből, és matekozom, hogy az új raj milyen legyen. Egyelőre a zöld neonok állnak nyerésre, de attól tartok, hogy túl nagyok lennének. A Hengelik is jó döntésnek tűnnek, talán a színük is jobb lenne. De lehet, hogy valami teljesen más lesz.
WP_20170514_19_52_54_Pro.jpg
 
Utoljára módosított:
Ezen a képen jól látszik, hogy mekkora eltérés tapasztalható külalak tekintetében low és hightech körülmények esetén egyes növényeken. Ezt a növényt egy lowtech akváriumból hoztam át, jellemzően kis zöld levelekkel, a mostani levelei viszont nagy pirosas-barnás zömök levelek.
WP_20170514_19_53_08_Pro.jpg
 
Nem sok időn volt akváriumozni és fórumozni mostanában, sok egyéb teendőm miatt...munka család stb...:)
Ennek ellenére az akvárium gyönyörűen fejlődik.
Tegnap a növényesítéssel is tudtam kicsit foglalkozni: GA-ból vásárolt 4 tő Cryptocoryne Crispatula bekerült, és a jobb hátsó sarokban felszámoltam a Rotala Greent. Nincs türelmem kivárni amíg akklimatizálódik, ehelyett megmetszettem a bal Rotala bokrot, és a nyesedéket benyomkodtam jobb hátra a Green helyére. Így mindkét oldalt hátul Rotala Rotunidfolia bokrom lesz, egy hátsó folyamatos vonalat alkotva, biztos hogy szép lesz.
A HM is nagyléptékben fejlődik, néhol óriásit csatázva a Glosso-val egy kis területért. Ilyenkor jön az olló, és az emberi beavatkozás.
Minden dúsul, kivéve az algát. Az eltűnt. Néhol a fákon kis ecset jelenik meg, de az esti carbos lövéstől meg is halnak, harmadnapra hűlt helyük van.
A Tripartita folytatja ámokfutását, heti 2szeri regulázás elmaradása esetén elnyom amit csak tud.
Bekerült csomó apró gyökér is a középső völgybe.
Terveim szerint 1 hónap, és elkészülthet a fotó, amit már nagyon várok.
Május 18.-i kép:
WP_20170517_22_02_47_Pro.jpg
 
A CO2-ről:
Az utóbbi időben a bubiszámláló 200 bpm-el üzemelt, és ez az érték elégnek tűnik. Így 25 ppm-et sikerül elérnem, és a dupla ki-befolyó, valamint az örvényes áramlás miatt ez az akvárium minden pontján megvan. Ezt agresszív fotoszintetizálással, és nagyfokú növekedéssel hálálják meg a növényeim. Még a Crypto Wendtii is bubizik.

Volt ma egy palackcsere is. Az 5 kilós palack kb. 5,5 hónapig bírta. Nem rossz időtartam, kevesebbre számítottam. 2 palackom van, és a másik már töltve várta, hogy üzembe helyezzem. A két palack miatt soha nincs stressz, meg kapkodás, amikor a réginél a nyomásmérő megmozdul...És most 5 hónapom van, hogy megtöltessem a másikat.

A ki és befolyó ágak kettéosztásáról:
Ahogy korábban említettem egy szűrőt használok, de a ki-és befolyó ágakat egy-egy T elágazással kettéosztottam. A kifolyó ág egyszerűbb eset, de a befolyónál még reaktor is el van helyezve. Anno úgy döntöttem, hogy az elágazást a reaktor elé teszem. Gondoltam ez hátrány lesz, mert így a CO2 csak az egyik beömlőn jön majd. Azóta bebizonyosodott, hogy ez az örvénylés miatt nem számít...Viszont van egy óriási előnye is, mégpedig az, hogy a reaktort baromi könnyű gázmentesíteni (légteleníteni). Semmi más dolgom nincs vele, csak annyi, hogy pár mp-re kikapcsolom a szűrőt, és megvárom hogy a reaktorban felhalmozódott gáz a reaktor bemenetén visszabugyogjon a T elágazás elé, majd a szűrőt bekapcsolva a másik beömlőn távozzon. Ezt nem direkt csináltam így, de nagyon tetszik és jól működik.
A kettéosztásnál azt figyelembe kell venni, hogy nem mindegy a csövezés hossza. A vízhozam nagysága fordítottan arányos a csövek hosszával. Magyarul ha kétszer olyan hosszú az egyik ág, mint a másik, akkor ott csak fele annyi víz fog kijönni. Ezt viszont a rövidebb ágon elhelyezett csappal, vagy a cső megtörésével állítani lehet. Én egyszerűen kicsit arrébb fordítottam a reaktort, így a rövidebb ágon kissé megtörtem a csövet, ezzel csökkentve a keresztmetszetét, és így közel ugyanannyi víz jön ki mindkét ágon.

Szép kis novellát rittyentettem ide.
 
Utoljára módosított:
A fűtésre már nincs szükség, kikapcsoltam. A víz 24-25 fok körül van.
Ezen a héten az előző vasárnapi vízteszt értékek miatt kicsit más tápozást használtam, és meg is lett az eredménye, mert a paraméterek most sokkal közelebb vannak az ideálisnak vélt értékhez. A növényeken is látni, hogy jól esik nekik.
NO3 20 ppm
PO4 1,4 ppm
CO2 stabil 25 ppm
pH 6,2
TDS 210 ppm
A TDS-em az utolsó vízcsere óta 110-ről 210-re emelkedett. Extra sózást nem igényel az akvárium. Továbbra is full ROval fogok cserélni, a csapvizet már több hete elfelejtettem.
A tápozáson megint igazítok, napi 13ml micro + 10ml macro + 3ml nitro
Carbo napi 5ml, helyi kezelésre, de egyre többször kihagyom.

A 3 Mollym stabil, egyik sem akart kiugrani. A 27 zöld neon még mindig félős, de egyre jobban jönnek a fehér tégelyre... Pár alkalommal a halhálómba raktam a ciklopszot, és abból etettem. A neonoknál esélytelen a módszer, de a Mollyk simán beleúsznak, és ott lakomáznak. Rá kellene az egész brigádot szoktatni a hálóból evésre, és akkor nem lesz gond a kiszedéssel többé...

WP_20170521_20_47_20_Pro.jpg WP_20170521_20_46_55_Pro.jpg WP_20170521_20_46_40_Pro.jpg WP_20170521_20_46_26_Pro.jpg WP_20170521_20_44_53_Pro.jpg WP_20170521_20_44_26_Pro.jpg
 
A mai napon az áramszolgáltatómtól kapott levél alapján 8 órás áramszünet van, 8-16 óráig. Ma reggel bekötöttem egy PC-hez használt szünetmentes tápot, és a szűrő arról kapott valameddig áramot. Mivel ma meló van, ezért csak este érek haza, csak akkor derül ki, hogy mennyire rosszul sült el ez a mai nap. Remélem, hogy a szünetmentes azért reggel 8-tól jó hosszú ideig kitartott, mostanra már tuti kipurcant.
A szűrőmet vízcsere, metszés, és egyéb alkalmakkor 2-3 órára már sokszor leállítottam, és semmi baj nem lett belőle egyszer sem, de ettől a 7-8 órás áramszünettől már nagyobb eséllyel rohadhat be a szűrő. Ha hazaérek, kiderül.
 
A mai napon az áramszolgáltatómtól kapott levél alapján 8 órás áramszünet van, 8-16 óráig. Ma reggel bekötöttem egy PC-hez használt szünetmentes tápot, és a szűrő arról kapott valameddig áramot. Mivel ma meló van, ezért csak este érek haza, csak akkor derül ki, hogy mennyire rosszul sült el ez a mai nap. Remélem, hogy a szünetmentes azért reggel 8-tól jó hosszú ideig kitartott, mostanra már tuti kipurcant.
A szűrőmet vízcsere, metszés, és egyéb alkalmakkor 2-3 órára már sokszor leállítottam, és semmi baj nem lett belőle egyszer sem, de ettől a 7-8 órás áramszünettől már nagyobb eséllyel rohadhat be a szűrő. Ha hazaérek, kiderül.
A legjobbakat neked!
Reméljük gond nélkül átvészeled.
 
A mai napon az áramszolgáltatómtól kapott levél alapján 8 órás áramszünet van, 8-16 óráig. Ma reggel bekötöttem egy PC-hez használt szünetmentes tápot, és a szűrő arról kapott valameddig áramot. Mivel ma meló van, ezért csak este érek haza, csak akkor derül ki, hogy mennyire rosszul sült el ez a mai nap. Remélem, hogy a szünetmentes azért reggel 8-tól jó hosszú ideig kitartott, mostanra már tuti kipurcant.
A szűrőmet vízcsere, metszés, és egyéb alkalmakkor 2-3 órára már sokszor leállítottam, és semmi baj nem lett belőle egyszer sem, de ettől a 7-8 órás áramszünettől már nagyobb eséllyel rohadhat be a szűrő. Ha hazaérek, kiderül.
"A szűrőt ideiglenes leállás ellen védeni nem kell félned jó lesz." :)
Volt már nálunk is fél napos áramszünet, szünetmentes nélkül. Meg nem is félelem hanem teljes. Mint kiderült teljesen feleslegesen.
Persze azért egy fél hetes vízcserét én is beiktattam... ;)

Tapatalkkal küldve az én PLK-L01 eszközömről
 
"A szűrőt ideiglenes leállás ellen védeni nem kell félned jó lesz." :)
Volt már nálunk is fél napos áramszünet, szünetmentes nélkül. Meg nem is félelem hanem teljes. Mint kiderült teljesen feleslegesen.
Persze azért egy fél hetes vízcserét én is beiktattam... ;)

Tapatalkkal küldve az én PLK-L01 eszközömről
Végül is 6,5 óra volt az áramszünet, és a szünetmentes táp is legalább 1 órát elketyegett, szóval semmilyen negatív következménye nincs/nem lesz a mainak sőt! Kicsit mintha jobban nézne ki minden. :D Extra vízcserét nem iktatok be mert nincs hozzá erőm...
 
Nagyon szép ez az erős élénk zöld szín az egész akváriumban, nekem iszonyat bejön, nem olvastam végig a naplód csak az utolsó oldalt, viszont az érdekelne hogy milyen teszteket használsz a víz mérésére? Látom nagyon odafigyelsz ezekre a részletekre és ez a növényeknek tettszik, a most induló akvámban én is szeretnék már odafigyelni mindenre, ezért is érdekelne hogy mivel/mikkel mérsz szinteket :)

Csak zárójelben kérdem, fa ágakra nem lesz semmi kötve/ragasztva/futtatva?
Ja és a profilkép nem a Mentőexpedícióból a Mark? :D
 
Nagyon szép ez az erős élénk zöld szín az egész akváriumban, nekem iszonyat bejön, nem olvastam végig a naplód csak az utolsó oldalt, viszont az érdekelne hogy milyen teszteket használsz a víz mérésére? Látom nagyon odafigyelsz ezekre a részletekre és ez a növényeknek tettszik, a most induló akvámban én is szeretnék már odafigyelni mindenre, ezért is érdekelne hogy mivel/mikkel mérsz szinteket :)

Csak zárójelben kérdem, fa ágakra nem lesz semmi kötve/ragasztva/futtatva?
Ja és a profilkép nem a Mentőexpedícióból a Mark? :D
Köszönöm.
Kicsit érdemes visszaolvasnod, mert mindent leírtam.
A faágakra nem fogok semmit sem kötözni és mohákat sem használok. A Tripartita meg a Pinnatida valamennyire ellepi a fákat, de ezen kívül nem lesz rajta más.
 
Csúszott a vízcsere, nem volt vízteszt, nem volt rá időm. Gyerekszoba felújítás van ezerrel. Apropó: a gyerekszoba ajtaja közvetlenül az akvárium mellett van. A felújítás alatt nincs rajta ajtó. Az történt, hogy a gipszkarton fal bontása folyamán jelentős mennyiségű por képződött, és a kereszthuzatnak, valamint az elszakadt porfogó ajtófóliának köszönhetően, mindez az akváriumom tetején landolt. Ellepte a csövezést, és a vízfelszínt teljesen. Két óra bontás után kijöttem a szobából és megláttam...atyaúristen, ez végzetes katasztrófa...egy mázlim volt, a gipsz nem süllyed le. Legalábbis nem vártam meg. Irány fel az emeletre a perlonért, skimmer kimos, perlon bele, nagyszűrő lekapcsol. A skimmer segítségével, 5 perlon cserével sikerült leszívni mind. Az érzés elmondhatatlan, nem ajánlom senkinek.

Ma este megvolt a vízcsere, fullos szűrőtakarítás, mindez 57 perc alatt sikerült kb. olyan gyorsnak tűnt, mint egy F1-es kerékcsere. Egy kis metszés is belefért, az egész napos sittpakolás és aljzatkiegyenlítés után...

Egy képet is rakok fel mert a napló nem napló kép nélkül.
WP_20170529_21_51_03_Pro.jpg
 
Back
Oldal tetejére