• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Continuities

Na végül csak az Uropthalmoidesek mellett döntöttél? Egyszerűbb nevű, vörösebb hal nem volt a kereskedésben? :D
Voltak Amandák :) De nem bírtam ki, muszáj volt vennem pár U.-t. Nem felejtettem el amiket mondtál ezekről az apróságokról, de annyira szépek, hogy mellettük döntöttem. Aztán ha nem jön be a stílusuk, akkor vagy veszek melléjük, vagy lecserélem őket más csapatra.
 
Voltak Amandák De nem bírtam ki, muszáj volt vennem pár U.-t. Nem felejtettem el amiket mondtál ezekről az apróságokról, de annyira szépek, hogy mellettük döntöttem. Aztán ha nem jön be a stílusuk, akkor vagy veszek melléjük, vagy lecserélem őket más csapatra.
Ne dőlj be neki! Csak így vezeti fel a videót, amit mostanában készül majd feltenni az urókról ;)
 
Bal elöl mégtöbb Zosterifolia kellene, úgy, hogy egészen a Crypto fölé belógjon.
Végre az elülső Crypto-k is elkezdtek nőni, cirka 3 és fél hónap után. Nem kapkodták el. A levelek még mindig nem arrafelé nőnek, mint amerre megálmodtam. Azt hittem hogy a Crypto-k gondolatolvasók, de mégsem. Mindegy is, egy kis ollózással irányba lehet állítani :)
 
A garnélák jól érzik magukat, szaporodtak is. Láthatóan nagyobb az állomány, és egyre több kicsit fedezek fel. Hála istennek van helyük elbújni, és a halak nem falják fel őket. Egyre több a gyönyörű, fehér színű példány, szép farokmintázattal. Mostmár S-től az SSS-ig minden előfordul, és legnagyobb meglepetésemre ma előkerült egy Golden Bee is.
Pár kép róluk:
WP_20170706_21_08_48_Pro.jpg WP_20170706_21_08_38_Pro.jpg WP_20170706_21_07_04_Pro.jpg WP_20170706_21_06_49_Pro.jpg WP_20170706_21_06_40_Pro.jpg

A Golden Bee kép csak illusztráció. Az enyémet nem tudtam lekapni, mire előkerült a telefon, már elbújt. Az enyém is ugyan ilyen, talán kicsit még szebb :)
maxresdefault.jpg
 
Minden jól megy. Heti két metszés, garnéla szaporodás. Hoztam a Balcsiról pár apró kavicsot, azokat beraktam, néhány apró dolgot áthelyeztem. A vízhőfok 24-27 fok között ingadozik, elhullást nem tapasztaltam. A növények nőnek mint a gomba. Algának híre sincs. Megemeltem a tápozást, napi 15 ml micmac megy be. Carbozás nincs.

A halak etetése egy jóval hoszabb program lett, mint az Amandáknál volt. Ezek a kis szerencsétlen Urók nem bátrak. Szépen lassan, megfontoltan kell őket etetni, semmi hirtelen mozdulat. A kaját kis adagokban csipesszel rakom be, és így el tudom érni, hogy elfogyjon, mielőtt leesne a Glosso gyep alá, és ott rohadna. Az etetés az esti sör elfogyasztásával pont egyidőben történik, így én is és ők is jól érzik magukat.

20170714_185258.jpg
20170714_185243.jpg 20170714_185237.jpg

A garnélák szeretnek itt élni. Előkerült a Golden Bee is.
WP_20170714_21_51_34_Pro.jpg WP_20170714_21_47_23_Pro.jpg WP_20170714_21_47_11_Pro.jpg WP_20170714_21_50_36_Pro.jpg

Egy vidi a Borarasokról. Szerethetők, de nagyon félősek. Itt az asszony jobb oldalról ijesztgette őket a videó kedvéért. Örülök, hogy nem látni a képen, mert elég vicces mozdulatokkal tette ezt.
 
Minden jól megy. Heti két metszés, garnéla szaporodás. Hoztam a Balcsiról pár apró kavicsot, azokat beraktam, néhány apró dolgot áthelyeztem. A vízhőfok 24-27 fok között ingadozik, elhullást nem tapasztaltam. A növények nőnek mint a gomba. Algának híre sincs. Megemeltem a tápozást, napi 15 ml micmac megy be. Carbozás nincs.

A halak etetése egy jóval hoszabb program lett, mint az Amandáknál volt. Ezek a kis szerencsétlen Urók nem bátrak. Szépen lassan, megfontoltan kell őket etetni, semmi hirtelen mozdulat. A kaját kis adagokban csipesszel rakom be, és így el tudom érni, hogy elfogyjon, mielőtt leesne a Glosso gyep alá, és ott rohadna. Az etetés az esti sör elfogyasztásával pont egyidőben történik, így én is és ők is jól érzik magukat.

View attachment 37655
View attachment 37656 View attachment 37657

A garnélák szeretnek itt élni. Előkerült a Golden Bee is.
View attachment 37651 View attachment 37653 View attachment 37654 View attachment 37652

Egy vidi a Borarasokról. Szerethetők, de nagyon félősek. Itt az asszony jobb oldalról ijesztgette őket a videó kedvéért. Örülök, hogy nem látni a képen, mert elég vicces mozdulatokkal tette ezt.
Jól látom hogy nem használsz lilyt és esoztetot sem,ennek mi az oka? Bocs ha volt róla szó korábban de lusta vagyok visszaolvasni.

Tapatalkkal küldve az én LG-H815 eszközömről
 
Jól látom hogy nem használsz lilyt és esoztetot sem,ennek mi az oka? Bocs ha volt róla szó korábban de lusta vagyok visszaolvasni.

Tapatalkkal küldve az én LG-H815 eszközömről
Nincs ezekre szükség. Így is jól működik, jó az áramlás, jó a CO2 beoldás. Van itthon mindkettő amúgy, de csak akkor rakom be ha tényleg kell...
 
Valami készül.....
Megtunningolom a technikát, egy második cf1200-at is üzembe helyezek, csak vanGerven substraattal. A mechanikai szűrést az elé bekötött megtunnigolt Atman qz30 előszűrő végzi. A perlon is ebben van.
20170722_132835.jpg 20170722_132858.jpg
 
Utoljára módosított:
Azta hogy milyen rendezett az a szekrény pöpec!!!
A csövezéssel jót játszottam, mire sikerült mindenhol úgy hajlítani, hogy ne törjön meg. Kíváncsi leszek, hogy az előszűrő mennyire lesz hatékony...most a jobb oldalpon a nagyszűrőbe nincs se szivacs se perlon, csak a vanGerven. A bal oldalpon a szokásos szűranyag elrendezés van, alul szivacs, 3 tálca Filterlith, majd felül perlon. Purigent nem használok jelenleg.

Ez a két 1550l/h-s szivattyű komoly áramlást csinál a medencébe fojtás nélül...jó ez, a következő scape már szárazon épül, és sűrű lesz...nem lesz sok szabad tér az áramlásnak.
 
Némi algásodás tapasztalható, mind a növények, mind a fák szőrösödnek kicsit. Az állapot még egyáltalán nem zavaró. A jobb oldal szépen megnőtt, egy metszés, és fotókész állpotban van a cucc... Nagyon szeretném már a fotót ellőni, és szedném is szét, mert már kint a teraszon meg van építve az új scape, és szívesen víz alá raknám már.
20170723_215352.jpg 20170723_215342.jpg 20170723_215336.jpg 20170723_215319.jpg 20170723_215316.jpg 20170723_215312.jpg
 
Ne csigázz már :) Egyszeri utalást még szó nélkül tudtam hagyni, de kétszer célozni rá az már felelősséggel jár. Mutasd!
Nem merem. :) Ezt még nem szívesen mutatnám, mert képen nem mutatna sehogy. Most így a szürke dryvit előtt, téglákkal megtámasztva tényleg nem való képre!
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére