• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Deserted beach

Üdv.mindenkinek.
Az akváriumot kicsit belepte a zöld alga .Ezt betudom az erős fénynek.Ma lekapcsoltam a 2*24 W-os T5 csöveket,így csak a HQI világít.Lehet egy kicsit feljebb is emelem a lámpát.A kezdeti napi vízcserék után a héten már a kétnapi vízcserék mentek.A tigris garnélák is bekerültek már ,és köszönik szépen el is vannak az uj lakhelyükön.Amanokat még nem merem áttenni ,mert félek ,hogy kikapálnák a Crenátát.Vagyis a kisebb termetűeket lehet átrakom ,csak a nagy böszméket hagyom még kicsit ,amig a növényzet megerősödik.Remélem most már lesz időm valamelyik este rendesen kialakítani a "hordalékot".A konyhaátalakítás alkalmával amit a héten csináltam ,sikerült elvágnom egy villanyvezetéket amitől sötétbe borult a ház.Ez még csak nem is lenne baj,de hogy a TS-t csak két nap mulva vettem észre ,hogy nem üzemel....na ez jobban bosszanott.Pont a jó kis zöld alga ellen lenne hatékony ,erre meg két napig nem ment.Érdekes ,hogy fel sem tűnt.:facepalm:
 
Szép estét!
A lámpát feljebb kellett emelnem ,mert nagyon nem akart szűnni a zöld por alga.Ugy olvastam ,hogy ez az alga uj akváriumok velejárója lehet.Viszont nekem nagyon furi ,és uj dolog ,mert a The new era -nál ilyen nem volt.Majd elmúlik .Remélem.már 60 cm-en van a lámpa T5 nélkül ,csak a HQI.Egy kicsit módosult a kompozíció is a fejemben ,mert ami maradék növényem volt még itthol ,kiválogattam a Parvula minit és beültettem.Egy kicsit dolgoztam már a hordalékon is ,már csak a fa maradt csak vissza.Ma pedig hoztam az akváriumba 10 db Oto-t bajáról,de három ezekből Evelin akváriumába került,így ide 7 db lett telepítve.Bízom benne ,hogy segítenek a kezdeti algagondok kezelésében.Tápozás terén is változás lesz ,mert kipróbálom a TF Planter Aquagarden-t.Bármennyire is szeretek fotózni (már amennyire tudok),de most még nem mutatok képet ,mert nincs nagyon miről.Tigris garnélák jól vannak ,sőt egy kismama hamarosan már az uj helyükre engedi a kicsiket;).
Köszi ,hogy benéztél ,és algamentest mindenkinek:)
 
A lámpát feljebb kellett emelnem ,mert nagyon nem akart szűnni a zöld por alga.Ugy olvastam ,hogy ez az alga uj akváriumok velejárója lehet.Viszont nekem nagyon furi ,és uj dolog ,mert a The new era -nál ilyen nem volt
Szia. De az előző akvárium felet egy Quad lámpa ment, most pedig egy HQI pirit felette
clear.png
.
 
Szia Laci!

Izgalmas let az átrendezett akváriumod!

Tele a postaládád, ezért itt tennénk fel a kérdést, hogy még kívánsz-e Lomariopsist, mert holnap elvileg talákozunk?!

AmegA
 
Szia Laci!

Izgalmas let az átrendezett akváriumod!

Tele a postaládád, ezért itt tennénk fel a kérdést, hogy még kívánsz-e Lomariopsist, mert holnap elvileg talákozunk?!

AmegA
Szia,egy kis darabot hozhatsz kiprobálásképpen.Köszi
 
Üdv.
Azt hiszem most kell segítséget kérnem mert kezdek tanácstalan lenni.Ugyan kevés növénnyel inditottam az akvát,de már 3 hetes és ez a homályosság azóta sem akar múlni.Azt gondoltam a lámpa nagyon alacsonyan van,ezt Molnár Béci is megerősítette nekem.Azt mondta nyugodtan emeljem fel a HQI-t akár 70 cm-re is.Most 55 cm-en van ugy hogy a 2*24 T5 nem is világit.
@viktorlantos szerinted mitől van ez ,és mit tudok kezdeni vele?Szűrők pucolva voltak inditáskor,friss purigenekkel,de a víz még mindig zöldes homályos.Vizcserekor kicsit jobb lesz de másnapra visszajön.8 orát megy a lámpa.Sok lenne igy is a fény?
4a7507cd70dfef100428c731c57fa81d.jpg
 
Nálam is ez volt. Vedd vissza a fényt 6 órára és told a CO2 ezerrel. Szerintem pár hét és magától el fog tűnni, amint beáll a biológiai stabilitás.
 
Szerintem gyér a telepítés, minimál akvárium, de 2 oldalról hajtod szűrővel. Az opál lehet a homokod /talajod miatt is, mert felkeveri a szűrő.
A zöldes víz már inkább a fény miatt, de ha pörögnének a növények akkor ez sem lenne.

A boltban általában 20-30cm-nél magasabban nem nagyon használunk HQI lámpákat. Mostanság inkább közelebb visszük, mert az ATI-hoz szokott szemnek gyengének hat ez a pontszerű fényforrás.
Még a 60-as akvárium felett sincs 30cm-nél magasabban. És nincs zöld víz, nincs fonal, nincs alga.
 
Akkor kapcsoljak le egy szűrőt,vagy vegyek vissza belőlük????
Növények kezdenek már magukhoz térni,az Aci is megindult hátul ,és bekerült egy adag Indica is leghátra.;)

Vagy csak csavard le a teljesítményt. Ha már sűrű lesz a növényzet megint rá lehet kapcsolni és remélhetőleg a homok már nem fog bezavarni.
Mert ebből előbb utóbb ecset problémák is lesznek.
 
Vagy csak csavard le a teljesítményt.
Viktor!Jelen esetben ezt nem értem. Tetra1200-esek dohognak a szekrényben.Ha a tetején levő csapokat visszább veszem akkor is ugyanannyit szív ,csak kevesebbet tud tolni vissza,...vagy ha visszaveszel belőle akkor a szívóteljesítmény is kevesebb lesz???Lehet buta kérdés ,de ez még nem tiszta nekem.;)
 
Viktor!Jelen esetben ezt nem értem. Tetra1200-esek dohognak a szekrényben.Ha a tetején levő csapokat visszább veszem akkor is ugyanannyit szív ,csak kevesebbet tud tolni vissza,...vagy ha visszaveszel belőle akkor a szívóteljesítmény is kevesebb lesz???Lehet buta kérdés ,de ez még nem tiszta nekem.;)

Csak annyit tud szívni amit ki is tud tolni magából :) Elég ha a nyomó ágat veszed vissza
 
Viktor!Jelen esetben ezt nem értem. Tetra1200-esek dohognak a szekrényben.Ha a tetején levő csapokat visszább veszem akkor is ugyanannyit szív ,csak kevesebbet tud tolni vissza,...vagy ha visszaveszel belőle akkor a szívóteljesítmény is kevesebb lesz???Lehet buta kérdés ,de ez még nem tiszta nekem.;)
Helló!
A nyomó ágat nyugodtan folythatod,nem lesz semmi baja.
Viszont egy kérdés: A Seachem Purigen-ed tiszta új vagy regenerált.Ha regenerált akkor mennyit állt a regeneráló szerben?Én is éppen igy jártam egy újonnan indított akival,mikor betettem az újra aktivált purigent ,behomályosodott a vizem.Lehet ,hogy semmi köze a dologhoz, de mást nem változtattam rajta és előtte már kristály tiszta volt .

üdv :gzs

ui:amúgy jó lesz a scape:)(y)
 
Helló!
A nyomó ágat nyugodtan folythatod,nem lesz semmi baja.
Viszont egy kérdés: A Seachem Purigen-ed tiszta új vagy regenerált.Ha regenerált akkor mennyit állt a regeneráló szerben?Én is éppen igy jártam egy újonnan indított akival,mikor betettem az újra aktivált purigent ,behomályosodott a vizem.Lehet ,hogy semmi köze a dologhoz, de mást nem változtattam rajta és előtte már kristály tiszta volt .

üdv :gzs

ui:amúgy jó lesz a scape:)(y)
A Seachem Purigen regenerált ,és eleget állt az Ro vízben ,hogy ne legyen bajság belőle.Purigent kellene viszont használnom a vasfa miatt .Most vissza veszek egy kicsit a szűrőkből is ,meg a fényből is ,azt pár nap után meglátom változik e valami.
ui:Köszi
 
Üdv.
Azt hiszem most kell segítséget kérnem mert kezdek tanácstalan lenni.Ugyan kevés növénnyel inditottam az akvát,de már 3 hetes és ez a homályosság azóta sem akar múlni.Azt gondoltam a lámpa nagyon alacsonyan van,ezt Molnár Béci is megerősítette nekem.Azt mondta nyugodtan emeljem fel a HQI-t akár 70 cm-re is.Most 55 cm-en van ugy hogy a 2*24 T5 nem is világit.
@viktorlantos szerinted mitől van ez ,és mit tudok kezdeni vele?Szűrők pucolva voltak inditáskor,friss purigenekkel,de a víz még mindig zöldes homályos.Vizcserekor kicsit jobb lesz de másnapra visszajön.8 orát megy a lámpa.Sok lenne igy is a fény?
4a7507cd70dfef100428c731c57fa81d.jpg
Lehet, hogy meredeken hangzik, főleg, hogy közel sem tudtam még olyan növényest csinálni, mint Te, de én az egyik ex1200-t ki is venném egy darabig, főleg, ha nem lesz sűrűben növényes, azaz inkább dzsungeles a hátulja. Nekem egy 1050l/h-s szűrőm van (Atman :whistle:), és sűrű is hátul a növényzet, de így is simán van a befolyó oldalán visszaáramlásom, látom a TS bubijaiból is, és "csak" zöld por algával és némi pöttyel küzdök, ecset nemigen van (nem úgy, mint a 18l-es nanoban, ahol 300l/h szűrő tolja félig lefojtva)
De mivel beállt a szűrőd, kár lenne a sok bacit kinyírni, így tényleg érdemes felére venni az áramlást mindkettőn, amúgy akkor jobban is szűr, mert több időt tölt a szűrőben a víz. Illetve cserélj sűrűbben perlont. Ezen kívül szerintem is sok a 8óra pilács, egyelőre gyökereznek a növények.
Az is lehet, hogy a tápozáson is vissza lehetne venni egy picit, kevés ez a növény még oda. Ezt fogom én is megpróbálni a kevés növényes nanoban, hátha a zöldek ellen is jó.
És azt a csúnya megsárgult T elosztót még mindig nem cserélted le! :) :rolleyes:
 
Most olvastam egy ötletet James oldalán, tegyél be pár friss ujjnyi vastag fűzfaágat, ami majd elkezd gyökerezni és szépen megszűnik a zöld víz, utána kiveheted :) Végül is természetes módszer.
 
Back
Oldal tetejére